Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica a zakon


mamba12

Rekomendowane odpowiedzi

Tego, że się nie mieszka w Łodzi też można dowodzić, ale tego się nie robi.
Że, Ty czegoś nie robisz nie znaczy, że się tego nie robi.

 

O ile jestem jeszcze w stanie wyobrazić sobie skuteczny dowód na to, że ktoś nie mieszka w Łodzi - wystarczy udowodnić, że się mieszka w innym miejscu, by wykluczyć możliwość mieszkania tamże, to udowodnij, że nie studiujesz na PWST w Krakowie. Nie da się ;)

 

A gdzie ja napisałem, że któraś z zasad tego zabrania?
Skoro czujesz się przez jakąś zasadę logiki zwolniony z tego, to jest to uzasadnione logicznie zwolnienie tylko wtedy, gdy któraś z zasad wyklucza taką możliwość. Wyklucza?

 

Twój wniosek nie wypływa logicznie z przesłanek.

 

twierdzenia, które chociaż podobne, nie są tożsame z tymi, które wypowiedział interlokutor.
Skoro interlokutor pisał nieprawdę, to nic dziwnego.

 

Mimo tego, że piszesz bzdury, to jakoś znajduję w sobie na tyle pokładów uczciwości w dyskusji, by odnosić się do tego co napisałaś, a nie co chciałbym, żebyś napisała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.
Skoro w Krakowie nie ma pwst, a z tego co się orientuję nie ma, to to nie problem...zresztą nawet jakby był, to byłoby to trudniejsze, ale również wykonalne, czyli da się....zresztą nawet gdybyś wskazał taką rzecz, jakiej nieistnienia, z jakiegoś powodu, dowieść się nie da, nie znaczy to, że w logice nieistnienia nigdy się nie dowodzi.

 

Twój wniosek nie wypływa logicznie z przesłanek.
Nie wypływa tylko wtedy, jeśli Tobie nie zależało na tym, aby w swoim zwolnieniu być zwolnionym na podstawie zasad logiki, a nie swojego widzimie. Ale Tobie chyba nie o ten drugi przypadek chodziło....a jeśli chodziło to wybacz, że zbyt pochopnie założyłam Twoją konsekwencję w oparciu całości Twojego rozumowania, na zasadach, na które się powołałeś...

 

Mimo tego, że piszesz bzdury, to jakoś znajduję w sobie na tyle pokładów uczciwości w dyskusji, by odnosić się do tego co napisałaś, a nie co chciałbym, żebyś napisała.
Gratuluję wyrozumiałości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dyskusja z tobą rozbija się o... no właśnie o co? O brak dobrej woli? O złośliwość? O ignorancję?
..może o brak cierpliwości mojego interlokutora? :bezradny:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie to w prosty sposób mówi, że to, że rzeczy się różnią, nie znaczy, że jedna jest gorsza od drugiej
Jeśli dwie rzeczy nie są identyczne, to właśnie znaczy, że jedna z nich jest od drugiej pod pewnymi względami lepsza.

 

jedno i drugie dostarcza odpowiednich składników, jest potrzebne i się wzajemnie uzupełniają.
Zgadza się. Marchewka jest lepsza w dostarczeniu pewnych witamin, mięso składników budulcowych i energetycznych, a zatem jest również lepsze w zaspokojeniu głodu i podtrzymaniu życia. A w czym jest lepsza modlitwa siostry zakonnej, od modlitwy świeckiej osoby?

 

 

i nie możemy w prosty sposób ocenić skuteczności modlitwy
To, że my nie potrafimy zrobić takiego porównania nie znaczy, że każda z modlitw jest tak samo skuteczna. ;)

 

Litości, nikt nie mówi, że modlitwa osoby zakonnej jest lepsza od modlitwy osoby świeckiej, ale Ty się upierasz, że ktoś ma bronić tego twierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, jak dla mnie może być nawet gorsza(chociaż nie wiem, po co był w takim razie Twój wkręt o lepszości makaron versus ryż), ale wtedy możliwość modlitwy jako osoba zakonna, nie jest moim zdaniem sensownym uzasadnieniem dla wstępowania do zakonu, co sugerował @Victorius17...bo co? iść do zakonu, żeby modlitwa była gorsza ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×