Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

tomasz_xyz,

No ja na esci śpię jak dzidzia:)wręcz mam problemy rano z dobudzenuem sie.

Wszystko byloby w porządku,gdyby nie stan nic mi sie nie chce....gdyby byla ta motywacja,to reszte bym zniosla...

 

na takiej małej dawce to pewnie jeszcze można spać, ale na większych to jest pobudzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braksił22,

Tak moze byc przez nerwice....ja tez chodzilam wiecznie blada i jak z krzyża zdjęta przez dolegliwosci gastryczne,itd.

Ja na esci na samym poczatku schudlam5-6kg.bo nie moglam jesc.....ale potem nadrobilam to....i przytykam10kg!!!Dla mnie,kobiety to cos okropnego.....moge Ci oddać zbędne kg.z mila checia:)

Ale esci natomiast jest lekiem delikatnym jeśli chodzi o sprawy gastryczne Nie podrażnia,tak jak inne leki tej grupy,zoladka i wątroby. ...

 

-- 31 lip 2014, 11:38 --

 

tomasz_xyz,

Na większej jest pobudzenie?Moze gdybym zwiekszyla dawke,to by ten stan nic mi sie nie chce,moze by przeszlo....hm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeszcze mam. Czy ktoś po esci przytył? Ja jestem chudy jak patyk (chyba z tych nerwów, lęków, ataków paniki) i ni grzyb nie mogę przytyć. Przez te wszystkie moje dolegliwości nerwicowe nabawiłem się wrzodów (dodatkowo predyspozycja genetyczna do wrzodów) i teraz mam bardzo zniekształcony odźwiernik i dwunastnicę, co sprawia, że praktycznie już do końca życia będę miał problemy gastryczne.

Witaminy i minerały chyba wchłaniam bardzo dobrze, bo miałem chociażby robioną krzywą wchłaniania żelaza, z uwagi na dużą niedokrwistość i głęboki niedobór żelaza i wchłanianie było zajebiste.

Jem często (co 2 godziny) małe porcje tak żeby dziennie spożywać przynajmniej 2000 kalorii, 100% zapotrzebowania na węgle i biało, a mimo to nadal ważę pierdzielone 55kg przy wzroście 175.

Od zawsze wygląd był dla mnie bardzo ważny. Kiedyś dużo trenowałem i wyglądałem jak człowiek. Teraz wyglądam jakby mnie ze śpiączki 10 minut temu wybudzili :/ To też napędza u mnie lęk i chyba tworzy błędne koło, bo idąc ulicą cały czas myślę co ludzie o mnie sądzą, że pewnie myślą że jakiś ćpun jestem, że jestem chory, że to i tamto. Strasznie mi przeszkadza ta aparycja anemika (chudy i blady).

 

ja nie przytyłem, jeśli chcesz przytyć polecam mianseryne na noc, też się dorobiłem gastrycznych problemów ale nie byłem na gastroskopii, biore codzien pantaprazol na refluks i jest ok póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeci dzień i jest masakra. Stany otępienia, nasilone lęki, piski w uszach, senność i wyczerpanie, a najgorsze są te jazdy z serduchem, które zwolniło na maxa. Niby rytm zatokowy, ale wywołuje to u mnie niepokój.

Od jutra przechodzę na dawkę 10 mg i już się obawiam, że będzie jeszcze gorzej, niż jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeci dzień i jest masakra. Stany otępienia, nasilone lęki, piski w uszach, senność i wyczerpanie, a najgorsze są te jazdy z serduchem, które zwolniło na maxa. Niby rytm zatokowy, ale wywołuje to u mnie niepokój.

Od jutra przechodzę na dawkę 10 mg i już się obawiam, że będzie jeszcze gorzej, niż jest.

 

U mnie po tygodniu na 10mg oprócz silnego pocenia nic się nie działo złego.Nasilony niepokój może trochę.I ciężko było usiedzieć bez machania ręką nogą albo nawet ruchów głową w kolejce do lekarza jak już siedziałem sam.Ale przez to ierwsze zdanie musiałem odstawić i nie wiem co teraz brać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braksił22, mi na poczatku esci serducho waliło jak oszalałe. U każdego jak widać inaczej.

 

Chada, trzeba było przetrzymac początki, pocenie przeszloby

 

Wątpie na citalopramie było to samo 3 tygodnie i to wcale nie łagodniało.Wszystkie objawy ustępują ale nie to.Tak się nie dało żyć.Wiesz jaka ulga jak ciało normalnie suche bez escitilu :mrgreen: Ale psychika dalej w marnym stanie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, miało być "piąty dzień" a nie "trzeci".

 

Chada

Pocić to raczej się nie pocę, a na pewno nie teraz. Owszem, jak były te upały, a ja zacząłem brać esci, to coś tam się pociłem, ale to chyba normalne.

Niepokój ruchowy jest przy mnie już od bardzo dawna, więc i teraz go mam. Ja muszę nawalać nogą, tak jak to moja świętej pamięci babcia mówiła, jakbym na maszynie szył.

 

Tojaaa

No mi ogólnie szaleje to serducho. Zwolniło strasznie, ale jak tylko chwyta mnie lęk, to zaczyna nawalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam spory problem.Bo wróciłem do Esci bo depresja i lęki mnie męczyły coraz mocniej.Nie brałem tydzień.Odetchnąłem trochę od tego pocenia po esci ale jednak muszę brać bo pomaga a bez leku jeszcze gorzej.Problem też w tym że w wieku dojrzewania miałem nerwice i pociłem się na tle nerwowym.Z wiekiem to odeszło.Już wtedy przez to czasem dostawałem kurwicy ale szczęście że z wiekiem to minęło.Teraz po tym leku ciężko się ruszyć bo zaraz człowiek cały mokry pocenie poziom hard po Esci.Lekarka zmieniła mi na Trazodon ale po nim ciężko się na nogach utrzymać i działa dość dziwnie usypiająco esci działa super tylko to ale właśnie.Perspi blocki to nie mają do tego startu.Bez esci źle z esci z czasem również nie fajnie. :( Macie jakiś pomysł? Bo wstyd mi jak trochę pochodzę i co chwilę muszę się wycierać.Mokry jestem na całym ciele a to i tak z czasem nie mija po tym leku.Wszystkie uboki przechodzą a to nie.Dlaczego nigdy nie może być normalnie ;/ Faken czuję już sól na sobie jprd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, ile brałeś esci zanim odstawiłes?

 

Tydzień ale miałem doświadczenie z citalopramem i po 3 tygodniach na nim to też nie przeszło.Najgorsze że to lek który rzeczywiście mi pomaga a to lanie wody z niego to na najmniejszej dawce już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej reaguje na lek. Ja np. w ogóle się nie pocę po esci, ale za to mam szereg innych uboków. Jestem dopiero na początku leczenia esci, więc mam nadzieję, że uboki miną z czasem.

 

Teraz od 2 dni biorę 10mg i nie zauważyłem jakiegoś specjalnego nasilenia objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

U mnie nawet dobrze, niepokój jakby mniejszy,płytszy 11 miesiąc na elicea, od ponad miesiąca 15mg. oby tak dalej, tylko te cholerne pocenie się, jest upał niby to normalne ale zeby aż tak się pocić to masakra.

Tojaaa jak u ciebie jest poprawa czy nadal wegetacja i nadzieja na lepsze jutro.

 

-- 05 sie 2014, 14:56 --

 

Tojaaa, ktosia jestem 4wiosny starsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krista, czesc :D fajnie, ze u Ciebie lepiej. Nie wiem czy pamiętasz, ale rzuciłam kilka miesięcy temu esci na rzecz paro. U mnie esci nie zatrybila, jak powinni, po trzech. Iesiacach czekania przeszłam na paro. Niby lepiej, ale spiecie nadal, czasem narastające do prawie paniki. Jak tu żyć pyTam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toja miło mi :)Ja też te g.. rzucę może komuś to pomaga ale mnie nie jak pójde na wizytę teraz zaraz mu powiem niech mi zmienia.

 

Krista miło poznać na te pocenia to chyba nie ma już rady .Ciesze się że Ciebie pomaga u mnie wywołuje więcej objawów ubocznych niż to warte to same objawy nerwicy są lepsze niż to co się dzieje po tym leku a już biore 2 miesiące to nikt mi nie wmówi że się polepszy bo jest coraz gorzej niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

empol mnie już nic nie pocieszy ja nie wierze w ten lek wiem jak się po nim czuje i do doopy z takim lekiem wieczne tylko pocenie ,spać nie idzie zawroty głowy lęki i panika i tak jest .A mój mąż to zacznie chyba chodzic do wiesz gdzie..... bo sexu to wogólę po nim się nie da.Nie wspomnę już o tych drgawkach drętwieniach twarzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×