Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

ponuryżniwiarz,

Nie,na paro nic takiego nie bylo....na paro bylam wręcz bardziej pewna siebie.Dzieki paro zaczelam wychodzic z domu,bo wcześniej mialam takie lęki,ze nawet przed klatke balam sie wyjsc....

Przed paro bylam w oplakanym stanie,ten lek postawil mnie na nogi....

Teraz jak szlam do psychiatry,nie bylam w aż tak zlym stanie.Ale dzięki esci nasilily sie lęki,doszly natrętne myśli....mialam wrażenie,ze nie panuje nad wlasnym umyslem....dlugo,dlugo nie moglam dojsc do siebie...

 

Dlatego tak wracam "wspomnieniami"do paro....ale tak na dobra sprawę przed paro bylam w innym stanie,i przed esci jeszcze innym,wiec moze paro zadzialalo,bo mialo na co zadzialac.....

 

doskonale wiem o czym mówisz do wenli wracam wspomnieniami do tego początkowego stanu który naprawde spodowował że byłem szczęśliwy miałem tą energie w sobie tą motywację, dzięki niej

podjąłem jedne z ważniejszych rzeczy w moim życiu, szukam teraz tego w innych lekach ale póki co tylko niwelują mój zły nastrój i to że nie chcę sie zabić, motywacji do robienia czegokolwiek

oprócz pójścia do pracy i spania nie mam wogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

Zabic?Nie,no tak nie moze byc!!!

Choc powiem Ci,ze ja na esci miewalam myśli o samobójstwie....nikt do tej pory tego nie wiedzial:)bylam tym przerażona!!!

Ale to są myśli,natrętne myśli,tak nie mozna!!!Jestes z pewnością mlodym czlowiekiem,ludzie wychodza z najgorszego bagna,ale na to potrzeba czasu....i samozaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka mam takie myśli, zawsze myślę że jak mi coś w życiu nie wyjdzie to mogę w końcu to wszystko pierdzielić i skoczyć pod pociąg, młody nie wiem mam 29 lat czuję się

jakbym miał 40-50, myśli takie mam przy zmianach leków, ale biorę coś na uspokojenie jak afobam i przechodzi, jak już się ssri rozkręci to nie mam tych myśli tylko nic mi się nie

chce, taki paradoks, ciągle szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

Mlody,mlody:)

a moze paro jednak z czymś,jakis miks,żeby uspokoilo i chcialo sie chciec.

A teraz bierzesz ten nowy lek?

 

-- 29 lip 2014, 22:07 --

 

Ok.uciekam spac,bo oczy juz mi sie same zamykają....

Spokojnej nocy.Paaaa

 

Teraz będę kłulikiem doświadczalnym jako pierwszy u swojego lekarza brał wortioksetyne (brintellix) zobaczymy jak pójdzie,

jak nie wypali to albo powrót do esci albo może jednak spróbowałbym tą paro przez dłuższy okres, dobrej spokojnej nocy

i niesamowicie pozytywnych snów życze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

Oj,no to rzeczywiście....dlatego boje sie przejscia na wenle,żeby pozniej znowu nie"latać"skutków ubocznych danego leku innym lekiem,bo to biedne kolo....

 

wenla to jeden z cięższych antydepresantów, polecam na youtube wpisać sobie doctorofmind jest to psychiatra z ameryki/usa nie pamiętam dokładnie skąd

ale ciekawie opowiada o lekach, wenle porównał do cracku :) a odstawianie tego, nie polecam szczerze nikomu :P (ja tylko 150mg wenli brałem, przy 225 już

miałem totalną dezorientacje bałem się samochód prowadzić)

 

 

ja wiosną odstawiłem 225 mg Alventy i nie miałem żadnych dolegliwości. myślę, że znacznie łatwiej odstawić niż z powrotem zacząć brać. teraz kiedy zacząłem brać mam dosyć silne poty i senność spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspakajających ale nie przymulajacych,tak jak esci....

Odnośnie paro są podzielone opinie,jedni twierdza,ze paro przymula,drudzy,ze nic z tych rzeczy.....ja również twierdze,ze paro z cala pewnością nie zamula,nawet brany przez dluzszy czas.Moze to zależy z jakim zaburzeniem mamy do czynienia,bo w nerwicy lękowej moze dziala nieprzymulajaco....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli ktoś ma problem z lękiem to leki aktywizujące(de facto które nie zamulają) zwiększają ten lęk i człowiek tylko o nim myśli i koncentracja jeszcze bardziej upada i myślenie.Jeśli lek zadziała na lęk to jest wtedy totalny błogostan i wszystkiego zaczyna się chcieć.Np. Fluo pobudza i chcę się chcieć ale mnie w lęku tak pobudziło że chodziłem jarać i jeść co 10,20 minut.A po Esci jak lęk ustąpił mogłem kontrolować wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja bym potrzebował czegoś na agorafobie, fobie społeczną i nerwice ale również coś na motywację do działania

 

Sertralina jeśli nie brałeś to polecam,u mnie na to wszystko zadziała jednak u mnie to były objawy osiowe depresji ale na to też działa ok.Również aktywizuję i daję kopa do działania.Jednak po roku czasu już bardziej rozleniwia ale to już tak mają do siebie SSRI.No sertralina to dla mnie faworyt na te sprawy to najlepsze połączenie między skutecznością a tolerancją bo sertra jest tolerancyjna :) Znaczy bardzo bezpieczna i uboki szybko mijają i zanikają wszystkie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada,

No dokladnie.A powiedz mi jak to jest odnośnie wenli,przeciez ona tez raczej pobudza,a jest przepisywana na lęki.....

 

Wenla ma szerokie spektrum działania.To taki ssri + działanie przeciwlękowe.Na początku może zwiększać lęk ale jest to bardzo skuteczny środek jeden z najskuteczniejszych.Jednak jest ciężkim lekiem i na początku może dać ładnie popalić.

 

 

Tak odstawiłem esci mimo iż działał świetnie wycofał lęk już po pierwszych dniach a to ulga wielka jest.Jednak na dłuższą metę z takim poceniem nie da się żyć że przy zwykłym obcinaniu paznokci kapie ci z nosa albo przy chodzeniu,ogólnie plecy mokre przez większość dnia a człowiek chcę normalnie żyć i również pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja bym potrzebował czegoś na agorafobie, fobie społeczną i nerwice ale również coś na motywację do działania

 

Sertralina jeśli nie brałeś to polecam,u mnie na to wszystko zadziała jednak u mnie to były objawy osiowe depresji ale na to też działa ok.Również aktywizuję i daję kopa do działania.Jednak po roku czasu już bardziej rozleniwia ale to już tak mają do siebie SSRI.No sertralina to dla mnie faworyt na te sprawy to najlepsze połączenie między skutecznością a tolerancją bo sertra jest tolerancyjna :) Znaczy bardzo bezpieczna i uboki szybko mijają i zanikają wszystkie.

 

Pytałem swojego lekarza o leki fluo i sertralina, sertraliny nie chciał u mnie stosować gdyż głównym czynnikiem u mnie jest lęk nerwica co prowadzi do agresji, a fluo sie nie sprawdziło

chociaż trochę uspokajało ale za dużo skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponuryżniwiarz,

O to to to.....ja tez bym cos takiego chciala:)

 

-- 30 lip 2014, 22:14 --

 

Chada,

A sertralina nie dziala zbyt pobudzajaco na wyleknionych nerwicowcow?

 

Napewno mniej pobudza niż fluoksetyna lub wenla.To nie jest mocne pobudzenie raczej takie miłe radosne z lepszym humorkiem chcę się chcieć ale męczące to na pewno nie jest.Trzeba przetrwać początek fajne w niej że skutki uboczne wszystkie mijają po miesiącu do dwóch.Ten lek dał mi oprócz wyleczenia z nerwicy,agorofobii a głównie depresji, dłuższy seks,większą pewność siebie,lepszą koncentrację i przyswajanie informacji na pewno nie zaburza funkcji poznawczych u mnie wręcz polepszył.

 

-- 30 lip 2014, 23:27 --

 

Hmm, ja bym potrzebował czegoś na agorafobie, fobie społeczną i nerwice ale również coś na motywację do działania

 

Sertralina jeśli nie brałeś to polecam,u mnie na to wszystko zadziała jednak u mnie to były objawy osiowe depresji ale na to też działa ok.Również aktywizuję i daję kopa do działania.Jednak po roku czasu już bardziej rozleniwia ale to już tak mają do siebie SSRI.No sertralina to dla mnie faworyt na te sprawy to najlepsze połączenie między skutecznością a tolerancją bo sertra jest tolerancyjna :) Znaczy bardzo bezpieczna i uboki szybko mijają i zanikają wszystkie.

 

Pytałem swojego lekarza o leki fluo i sertralina, sertraliny nie chciał u mnie stosować gdyż głównym czynnikiem u mnie jest lęk nerwica co prowadzi do agresji, a fluo sie nie sprawdziło

chociaż trochę uspokajało ale za dużo skutków ubocznych.

 

To fakt przy takich rzeczach fluoksetyna pogarsza to wszystko zresztą pisałem o tym że nasiliła lęk,drażliwość do tego otępienie na lęk ona się nie nadaję głównie na typowe depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nie nasiliła lęku tylko troche wytłumiła, mniej niż esci i dopiero w dawce 60mg, za to esci dobrze toleruję w 10mg, takie esci 10mg i nie mam

problemu iść do sklepu nawet sprawia mi to przyjemność ale bez szału no i po dłuższym stosowaniu esci kompletnie się nic nie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nie nasiliła lęku tylko troche wytłumiła, mniej niż esci i dopiero w dawce 60mg, za to esci dobrze toleruję w 10mg, takie esci 10mg i nie mam

problemu iść do sklepu nawet sprawia mi to przyjemność ale bez szału no i po dłuższym stosowaniu esci kompletnie się nic nie chce :P

 

Ja przy esci też humorek jest żartuję w aptece, u lekarza, na stacji benzynowej.Brak lęku mogę podjeść do każdego i zagadać zero strachu.Depresja też ustępuję.Esci działa szybko jednak przez to pocenie u mnie się nie nadaję oprócz tego same superlatywy sertra też tak działała jednak bardziej pobudza ale zdrowo,często nie musiałem spać na niej,jednak sertra na lęk działa tak po miesiącu,pół tora na depresje może wcześniej ale na początku się pogarsza itp.Ale mnie sertralina wyciągnęła z największego bagna z różnych objawów silnych gdyby tylko nie straciła swojego działania to mógł bym brac do końca życia i o jeden dzień dłużej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli czujesz się jak ja, tylko ja na 10mg ledwo się pociłem, pociłem, ale nie aż tak żeby nie móc funkcjonować jak teraz. Jakiekolwiek pobudzenie u mnie powoduje obecnie agresje i nerwice,

szczerą chęć wyrzucenia z siebie wszystkim co mi nie pasuje i opierd*lenia żeby mi dali spokój święty wszyscy, dlatego chciałbym coś takiego co mnie nie pobudzi ale zmotywuje do działania i uspokoi. Ciężka sprawa. A z równowagi mnie wypędzić bardzo łatwo, ale zazwyczaj agresje tłumie w sobie. A to pocenie tylko powoduje że się dalej wkurw* i to przeważa nad leczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeszcze mam. Czy ktoś po esci przytył? Ja jestem chudy jak patyk (chyba z tych nerwów, lęków, ataków paniki) i ni grzyb nie mogę przytyć. Przez te wszystkie moje dolegliwości nerwicowe nabawiłem się wrzodów (dodatkowo predyspozycja genetyczna do wrzodów) i teraz mam bardzo zniekształcony odźwiernik i dwunastnicę, co sprawia, że praktycznie już do końca życia będę miał problemy gastryczne.

Witaminy i minerały chyba wchłaniam bardzo dobrze, bo miałem chociażby robioną krzywą wchłaniania żelaza, z uwagi na dużą niedokrwistość i głęboki niedobór żelaza i wchłanianie było zajebiste.

Jem często (co 2 godziny) małe porcje tak żeby dziennie spożywać przynajmniej 2000 kalorii, 100% zapotrzebowania na węgle i biało, a mimo to nadal ważę pierdzielone 55kg przy wzroście 175.

Od zawsze wygląd był dla mnie bardzo ważny. Kiedyś dużo trenowałem i wyglądałem jak człowiek. Teraz wyglądam jakby mnie ze śpiączki 10 minut temu wybudzili :/ To też napędza u mnie lęk i chyba tworzy błędne koło, bo idąc ulicą cały czas myślę co ludzie o mnie sądzą, że pewnie myślą że jakiś ćpun jestem, że jestem chory, że to i tamto. Strasznie mi przeszkadza ta aparycja anemika (chudy i blady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada,

No dokladnie.A powiedz mi jak to jest odnośnie wenli,przeciez ona tez raczej pobudza,a jest przepisywana na lęki.....

 

Trochę inaczej działa niż Escii bo się spi dobrze po niej więc wycisza jednocześnie poprawiając nastrój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×