Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

niezły hardcore przeżywałam przez dwa dni kiedy skończyły mi się tabletki.

wymioty, biegunka, zimne poty, dreszcze, uderzenia gorąca, zawroty głowy, prawie mdlałam, gorączka 39+, przespany prawie cały dzień i cała noc, bardzo realne i głupie sny, okropne osłabienie...

na szczęście już tabletki mam i wszystko wróciło do normy. Niezły zjazd... ech.

juz w drugim dniu az takie silne objawy? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys tez nie mialam tabletek przez tydzien (!). Ale dopiero tak wlasnie po tygodniu dziwnie sie zaczelam czuc. Wtedy to jeszcze nie wiedzialam, ze nie mozna robic przerw.

 

A powiedzcie mi prosze, bo stale biore Asentre, ale jestem w Irlandii i poprosilam tutaj lekarza o ten lek. Tutaj go oczywiscie nie ma pod taka nazwa, sa. inne. Problem jest taki, ze lekarz napisal na recepcie - sertralina i teraz za kazdym razem dostaje tabletki innego producenta.

Raz byl to Luster, teraz Seretral. Mam jeszcze dwie recepty. Ciekawe co dostane?

Tutaj zostawia sie recepte i farmaceuta przygotowuje na zapleczu zamowienie. Przynosi zapakowana torebke. Do glowy mi nie przyszlo, zeby otworzyc i sprawdzic na miejscu.

Teraz, jak pojde to poprosze konkretnie o jeden z nich.

Najgorsze, ze oni sie patrza na mnie, jak na kretynke przeciez sertralina to sertalina.

Co o tym sadzicie?

Mozna tak brac czy lepiej nie kombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły hardcore przeżywałam przez dwa dni kiedy skończyły mi się tabletki.

wymioty, biegunka, zimne poty, dreszcze, uderzenia gorąca, zawroty głowy, prawie mdlałam, gorączka 39+, przespany prawie cały dzień i cała noc, bardzo realne i głupie sny, okropne osłabienie...

na szczęście już tabletki mam i wszystko wróciło do normy. Niezły zjazd... ech.

 

a mi lekarz mówił, że od tego leku nie da sie uzależnić :lol: i ja ntu ufać lekarzom..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, powiedz mi proszę jak to jest z tymi objawami odstawiennymi? Lekarz psychiatra powiedział, że na pewno nie mam takich zawrotów głowy po odstawce Sertry a po Telfexo. Z tymże ja już nie biorę od 5dni Telfexo a zawroty są dalej. Co prawda mniejsze i nasilają się wieczorem ale jednak... Wg rodzinnego może to trwać 2-3dni, ale one już minęły... Gubię się...każdy mówi co innego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_,

zawroty głowy to jeden z najczęstszych objawów odstawiennych, na pewno bardziej prawdopodobne są od odstawienia SSRI niz po tym leku przeciwalergicznym, z drugiej strony zawroty głowy mogą też być przy stanach lękowych i ogolnie przy nerwicy, ja miałem na tle lękowym

 

-- 29 mar 2014, 20:46 --

 

a ile juz nie bierzesz sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Sertry nie biorę od 12 dni. Właśnie od tego leku może tak być bo dopiero po nim dostałam zawrotów. Farmaceutka powiedziała, że to się już zdarzało i zostało to zgłoszone do firmy że takie akcje z błędnikiem. Sam psychiatra też tak mówi. No i nie wiem...

Jeśli chodzi o stany lękowe to miałam zawroty głowy, ale zupełnie inne. Takie nijakie, takie wymyślone i na pewno nie trwające cały dzień. Te zawroty są bardzo mocno odczuwalne, aż mi głowa ucieka i obijam się o ściany. Przez to mam też problem ze skupieniem wzroku i ogólnie z widzeniem. Jeden ruch oczami i zawrót :/ aż mi nogi miękną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Farmaceutka powiedziała, że to się już zdarzało i zostało to zgłoszone do firmy że takie akcje z błędnikiem.

Ale to nie od dziś wiadomo ze SSRI mogą dawać zawroty głowy i w każdej ulotce o tym pisze, wiec po co to jeszcze zgłaszać?

 

-- 29 mar 2014, 21:08 --

 

dostałaś inny lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, ja go brałem i nie miałem żadnych zawrotów ani senności jak np. po Zyrtecu innych podobnych

no widzisz, mój mąż też po Zyrtecu źle się czuł, a psychiatra już mówi, że to jedyny lek po którym czuje się najlepiej, co osoba to inny efekt. U mnie Flonidan w ogóle nie zadziałał i dlatego dostałam Telfexo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wlasnie, ze to lek przeciwalergiczny, ale myslalam, ze bierzecie jako dodatek do sertraliny :)

 

 

Tanczacy z lekami, ale nie uwazasz, ze kazdy producent dodaje jednak cos tam innego do leku i to moze miec wplyw, czasami nawet niekorzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ellaj, zażywałam sporo zamienników i prócz ceny, nie zauważałam żadnj różnicy w działaniu leku. Po prostu im marka popularniejsza - producent, tym cena wyższa. Czysty marketing. :roll: Zgadzam się z Tańczący z lękami.

 

Zamienniki ewentualnie mają znaczenie, jeśli ma się reakcję alergiczną na którąś substancję pomocniczą. Ale to są rzaaadkie przypadki. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×