Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

bralas kiedykolwiek jakis inny SSRI zeby miec jakies porownanie?

kilka lat temu próbowałam wejść na Escitalo i Venlę (to akurat SNRI) - oba się nie udały, po skutkach ubocznych psychiatra stwierdziła, że nie toleruję serotoniny i te leki odpadają. Ale wtedy to nic o tym nie wiedziałam...

 

violet_hair_, czyli dopiero wchodzisz w lek? to jedziemy na tym samym wózku, mi zwiększyły się lęki, w jakiej dawce bierzesz?

Na Setrze jestem od miesiąca (1tydzień 25mg, teraz 50mg). I też zwiększyły mi się lęki na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku u mnie coraz gorzej, mam ochotę to odstawić w cholerę, mam dreszcze, kłuje mnie ciało, mam okropny lęk, taka jakąś otępiała jestem, normalnie koszmar. Może być jeszcze coraż gorzej? Dziś mam łykać trzecią tabletkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku u mnie coraz gorzej, mam ochotę to odstawić w cholerę, mam dreszcze, kłuje mnie ciało, mam okropny lęk, taka jakąś otępiała jestem, normalnie koszmar. Może być jeszcze coraż gorzej? Dziś mam łykać trzecią tabletkę :/

 

a jaką masz dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 mg, nie chciałam się bawić w połówki bo chcę żeby szybko zadziałało, mam malutkie dziecko i muszę się nim zajmować, niestety nie mogę sobie pozwolić na leżenie w łóżku, masakra.Muszę funkcjonować, nie mogę chorować ;)

 

-- 16 mar 2014, 23:36 --

 

ja nie mam depresji, chce mi się żyć, mam wszystko, fajnego męża, pracę, dziecko, jestem wesołą osobą, mam okropne stany lękowe, boję się, sama nie wiem czego, wymyślam choroby, wpadam w panikę, wydaje mi się że zwariowałam, wcześniej wmawiałam sobie schizofrenię, ale byłam u sześciu psychiatrów, i robiłam test osobowości u psychologa klinicznego i każdy mi mówi że to nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica, ZOK, stany lękowe, wszystko to na co wygląda jest dobrze leczone przez leki typu SSRI, tylko potrzeba czasu bo początkowo wszystko się zazwyczaj nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hania33, wcześniej brałam eliceę, ale to przez 4 dni tylko i odstawiłam, teraz zaczynam brać zoloft ale jest mi dużo gorzej :( przed braniem leku aż tak źle się nie czułam :( dziś łykam 4 tabletkę, ale chyba wspomogę się dziś afobamem. Co u Ciebie kochana, jak się masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika30

Właśnie w stanach lękowych powinnaś zacząć od dawki 25 mg, podnieść dopiero na 50 mg po jakiś 10 dniach a może nawet po dwóch, trzech tygodniach, a tak to masz sajgon bo sie adoptuje sertralina, dorzuć doraźnie hydroxyzynę albo Trittico w małych dawkach.

 

-- 17 mar 2014, 19:29 --

 

Wiec ja bym ci radził zmniejszyć teraz na 25 mg i brac tak 10-14 dni bo tak to zaczniesz brac tego afobamu dużo i sie uzależnisz. Nie jest tak, ze jak będziesz brać na pocżatku te 25 to nie zadziała, zadziała. Zresztą doczytaj ulotkę co tam piszą, na lęki się zaczyna do małych dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika 30

To zrób tak, zmniejsz przejściowo dawke sertraliny, i myśl, że to zadziała, po tygodniu zwiększ z powrotem. a do tego bierz afobam ale mało i Trittico. Jak teraz biore Mobemid na lęki to mi pierwsze 3 dni tez nasilał i biore mniejsza dawkę. Tak to juz jest po antydepach, mnie na przykład sie nasila deprecha teraz, jakbym pojechał pełną dawka to dopiero bym miał doła. Trzeba umiejętnie żonglowac tymi prochami. a jak dowalisz od razu max to wcale nie przyśpieszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, może i masz rację , nie wiem, łyknęłam całą 50 mg, chyba gorzej być nie może :( czasami mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam biorąc zoloft bo zastanawiałam się jeszcze nad seroxatem, albo wenlą. Dokuczają mi natrętne myśli, mam nadzieję że zoloft na to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralas kiedykolwiek jakis inny SSRI zeby miec jakies porownanie?

kilka lat temu próbowałam wejść na Escitalo i Venlę (to akurat SNRI) - oba się nie udały, po skutkach ubocznych psychiatra stwierdziła, że nie toleruję serotoniny i te leki odpadają. Ale wtedy to nic o tym nie wiedziałam...

 

lunatic jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_,

moge zacytować słowa mojego lekarza "jezeli organizmowi czegoś brakuje nie powinien źle reagować gdy to dostanie"

 

-- 17 mar 2014, 23:16 --

 

odwracając to w drugą stronę, jezeli reaguje źle i to nie przechodzi możnaby wywnioskować ze to na co źle reaguje nie jest mu w danej chwili potrzebne

 

-- 17 mar 2014, 23:19 --

 

albo nie w tak dużej ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika30

Zoloft jest dobry na natręctwa. Wiec nie skacz z leku na lek np.na paroksetyne czy wenlafaksyne bo to jedna rodzina. Przetrzymaj na 25 mg ładnych kilka dni, potem jak poczujesz że Cię nie szarpie to zwiększ na 50 mg i bierz ten lek dwa miesiące. Wtedy dopiero się zacznij zastanwaiac nad zmianą na inny. Minimum to moim zdaniem 5-6 tygodni żeby ocenić. Zza dużo afobamu tez nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic

Akurat z SSRI i woóle antydepresantami w leczeniu lęków to jest tak, ze zawsze na początku się pogarsza, takie to już leki, potem około 2-3 tygodnie tak samo a około 4-5 tygodni poprawia się. Się po prostu muszą receptory poprzestawiać, przemodelowac sie musi.

Jedynie benzo pomagają od ręki ale potem szkody więcej niz pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika30

Zoloft jest dobry na natręctwa. Wiec nie skacz z leku na lek np.na paroksetyne czy wenlafaksyne bo to jedna rodzina. Przetrzymaj na 25 mg ładnych kilka dni, potem jak poczujesz że Cię nie szarpie to zwiększ na 50 mg i bierz ten lek dwa miesiące. Wtedy dopiero się zacznij zastanwaiac nad zmianą na inny. Minimum to moim zdaniem 5-6 tygodni żeby ocenić. Zza dużo afobamu tez nie bierz.

akurat miedzy tymi lekami:paro, sertra i wenla mogą być spore różnice, wiem bo brałem wszystkie i każdy działał inaczej

 

-- 17 mar 2014, 23:29 --

 

Pablo5HT1,

ja juz tyle czasu jestem w temacie ze nie musisz mi tego tłumaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×