Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, no nie ukrywam, że wkoorwia mnie łażenie po lekarzach, pilnowanie kiedy leki się kończą, pracuję i muszę zawsze umawiać się popłudniami na wizytę a z terminami w NFZ wiadomo jak jest. A poza tym po co to żreć? Nie czuję się przez to zdrowsza, wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przejść na fluo możesz to zrobić natychmiast i od razu wejść na wysoką dawkę. Zmieniasz mocniejszy SSRI na słabszy, więc nie powinno Tobą wstrząsnąć. Ja z 150mg sertraliny natychmiast przeszedłem na 150mg wenli, odkładając sertrę w jeden dzień. Żadnych uboków czy nasilonych objawów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, no nie ukrywam, że wkoorwia mnie łażenie po lekarzach, pilnowanie kiedy leki się kończą, pracuję i muszę zawsze umawiać się popłudniami na wizytę a z terminami w NFZ wiadomo jak jest. A poza tym po co to żreć? Nie czuję się przez to zdrowsza, wręcz przeciwnie.

 

Jak nie czujesz się lepiej to odstaw w cholerę. Mój psychiatra mi dziś powiedział, że nie ma sensu brać leków na siłę, a na pewno jeśli czujemy się po nich gorzej. Uboki nie powinny przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu.

 

A u mnie sytuacja wygląda następująco: dzień 28 na Setalofcie. Czuję się cały dzień senna, rozkojarzona i kręci się w głowie zwłaszcza przy gwałtownych ruchach. Dziś byłam u psychiatry i powiedział, że tak nie powinno być. Mam od jutra brać 50mg na noc. Jeśli dalej będzie się bujać to mam zmniejszyć do 25mg, a jeśli dalej to zmiana leku albo całkiem odstawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim :) myślałam nad tym 2 miesiące aż w końcu łyknęłam dziś pierwszą tabletkę zoloftu 50 mg, i boję się oczywiście...

kiedy pojawiają się pierwsze skutki uboczne, w razie co łykać afobam?

 

-- 14 mar 2014, 22:57 --

 

a może ktoś z was wogóle nie miał uboków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, nie sugeruj się, każdy ma co innego, ja zdychałam 6dni i jeden cały w łóżku bo tak się bujało w głowie, ale nie wspomogłam się benzo choć miałam i mogłam ;p lekarz się śmiał ze mnie że po co receptę wypisał skoro nie brałam tylko się męczyłam...heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę pozwolić sobie na nasilenie lęków, tym bardziej na leżenie w łóżku, mam ośmiomiesięczne dziecko z którym jestem sama, bo mąż pracuje do późna, jakby co będę brała afobam, mam nadzieję że nie będzie działo się nic złego. Mam bardzo złe doświadczenie z zoloftem i dlatego się tak się boję, miałam koszmarne skutki uboczne jak go kiedyś brałam i to aż przez ponad dwa miesiące - nie funkcjonowałam :( ale ponoć dlatego bo byłam w bardzo ciężkim stanie psychicznym. Teraz nie brałam leków prawie dwa lata, teraz czuję się nie najgorzej choć stany lękowe zaczęły dawać o sobie znać, więc zdecydowałam się ponownie na zoloft i jestem ciekawa jak będzie tym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sytuacja wygląda następująco: dzień 28 na Setalofcie. Czuję się cały dzień senna, rozkojarzona i kręci się w głowie zwłaszcza przy gwałtownych ruchach.

U mnie 1,5 miesiąca na Setalofcie i czuję się strasznie. Mogę dosłownie spać 20 godzin na dobę a i tak nie mogę się wyspać jest tylko jeszcze gorzej, na szybkie zmiany pozycji od zawsze reaguje zawrotami głowy ale tu to mnie po prostu znosi przez długi czas jakbym była pijana, czuje się jak zombie dosłownie, masakra. Nie podoba mi się ten lek wcale... Ile czasu proponujecie dać temu jeszcze? Podkreślam że jakieś 2-3 tygodnie temu dołączyłam Convival do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synsa, po półtora miesiąca powinno być lepiej, nie gorzej. Wg mnie lek Ci nie służy i powinnaś poprosić lekarza o zmianę leku. Ja się czułam po setalofcie jak kupa przez tydzień, drugi tydzień, było znośnie, a potem już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to ja już sertrę biorę? z miesiąc? nie wiem, nie pamiętam

jest kijowo

mam problemy z sennością straszną w dzień, mimo spania długiego, zamulenie, problemy z myśleniem, motywacją, nie mam siły na nic - okropne zmęczenie! naprawdę czasem aż wyć się chce z tego zmęczenia, bólu całego ciała

na lęki średniawo działa, są dalej, mniejsze ale kurna są poważne :/

nie zamierzam podwyższać dawki, bo u mnie doświadczenie z ssri pokazuje, że im wieksza dawka tym większe zmulenie, ale niestety muszę je brać, bo tylko one mi na lęki pomagają

a zamulenie potrafię mieć już nawet po 25 mg sertry, dlatego nienawidzę ssrajów

tak tęsknię za tą energią i dobrym nastrojem jaki miałam np. po wellbutrinie, ale nie mogę go dołączyć przez lęki, bo nawet biorąc ssri razem z bupro były

ale ta radość życia to było coś, teraz mam naprawdę kijowy nastrój - zabawne, po antydepresantach mieć dużo gorszy nastrój niż bez nich

 

i te skutki uboczne znacznie utrudniają moje funkcjonowanie, ale niestety na lęki trzeba brać to, dopóki nie odstawię sertry będę tak tygodniami, miesiącami zamulała, to straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, też powinnaś się zastanowić nad zmianą leku. Mnie taka sama dawka jak Ty masz "nakręca", a nie usypia. :shock: Skutki uboczne też powinny już ustąpić... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, a próbowałaś przez dłuższy czas stosować większe dawki mirtazapiny jako dodatek do ssri/snri ?

Mirta jest często błędnie postrzegana jako lek silnie sedatywny, nie jest to prawdą (poza osobniczymi przypadkami) a czym większa dawka tym zazwyczaj więcej energii w ciągu dnia.

 

-- 15 mar 2014, 14:59 --

 

CórkaNocy, Możesz zastosować taką taktykę - małe dawki ssri/snri a większe dawki mirty. Tylko u Ciebie ten lęk komplikuję sprawę, u mnie zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, badania badaniami ale tak się składa że u mnie sama mirtazapina nasila lęk wolnopłynący, zwłaszcza rano ;) ale to też zależy od wielu czynników bo były momenty że czułem się na tym leku bardzo dobrze. Z innej strony to na pewno na mircie byłem mniej zestresowany, potliwość dłoni (u mnie mocno związana ze stresem) zmniejszyła się bardzo wyraźne, działanie przeciwdepresyjne też było inne od tego które dają ssri, więcej motywacji, pasji, przyjemności z kontaktów społecznych, wydaje mi się że to właśnie lęk psuł to działanie przeciwdepresyjne mirty.

 

-- 15 mar 2014, 15:42 --

 

No i z badań ogólnie wynika że mirtazapina jest tak samo skuteczna jak ssri a nawet przewyższa je skutecznością. Tylko że badania to nie szeroka światowa praktyka kliniczna z mnóstwem najróżniejszych przypadków depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół próbowałeś dorzucić do mirtazapiny np. tianeptynę?

 

Te badania w których mirta przebija inne leki skutecznością przeciwdepresyjną to m.in. badanie które zsumowuje wiele innych badań na przestrzeni wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, nie próbowałem nigdy tianeptyny a to zasługa podejścia naszych lekarzy do tego leku. Spróbuję na pewno bo tianeptyna ciekaw mnie od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×