Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

3tyg bez leku, od 4dni Hydroxyzyna

 

Śpię jak dziecko, rano budzę się co raz lepiej. W ciągu dnia stopniowo robię się nerwowa i wybuchowa, aż do kolejnej dawki Hydro. Zawroty sporadyczne, ale codzienne, zwłaszcza wieczorem. Dość uciążliwe i nieprzyjemne... Jutro wizyta u psychiatry. Chciałabym się już pozbyć tego ciśnienia i ciągłego nerwa i zawrotów przede wszystkim. Jeszcze muszę sprawdzić tarczycę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że Hydro rewelacyjnie zadziałało na moje objawy alergiczne. Nie dokucza mi już lejący się katar i zapchany nos (troszkę rano) i przede wszystkim nie drapie mnie już gardło. I oczywiście pomieszały mi się dni bo psychiatrę mam dopiero jutro a nie dziś :)

Generalnie jest ok, wróciłam do żywych, prócz zawrotów i poczucia odrealnienia kiedy wychodzę z domu. Myślicie, że jeśli będę częściej wychodzić to będzie to swego rodzaju terapią?

Czekam na jutro i dam znać co postanowiono...

 

-- Cz, 10 kwi 2014, 11:33 --

 

Nic szczególnego się wczoraj nie dowiedziałam. Mam brać i Hydro i Pramolan jednocześnie i sama dobrać sobie dawkę na której będę się dobrze czuła, a jak będzie ok to nawet w ogóle nie brać Hydro, albo zmniejszyć dawkę, a jak będzie źle zwiększyć... Pogubiłam się...:/ Po Hydro śpię, wczoraj wzięłam Pramolan w południe to na stojąco usypiałam i do wieczora zero życia. To bezsensu bo jak tak mnie to ścina to bym musiała brać wszystko na noc. A po co skoro oba działają tak samo...To bym rano nie wstała. :/ A od dwóch dni i tak mam nieprzespane nocy i nie wiem czemu ale strasznie przeżywam okres...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem 100 mg od 3 dni czysty jestem, na lekach ogólnie samopoczucie mi sie poprawiło, ale byłem jakis wyprany z uczuć, emocji i intelektu. Do tego miałem zaparcia i czasem mocne nocne poty. Suma sumaru kończe definitywnie przygode z lekami, pozostaje modlitwa :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formalnie im wyższa dawka tym większa siła blokady wychwytu zwrotnego :choc wygląda to tak że dawka 9mg sertraliny blokuje ten wychwyt w 50%,dawka 50mg w 80% zaś 400mg w 96% zatem wysokie dawki mają sens tylko gdy nam zależy na dopaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko powyższe dotyczy wychwytu serotoniny a nie dopaminy, poza tym przeciez większa ilosć serotoniny może spowodować jeszcze większą blokadę uwalniania dopaminy i sie moze okazac ze wlasnie na wyzszych dawkach przez zbyt duży wychwyt serotoniny dopamina nie będzie odczuwalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI już takie są że stymulują receptory 5HT2 uwalniające dopamine przez cały okres ich stosowania,zatem o podwyższeniu dopaminy na SSRI nie może być mowy,dodanie nawet doń bupropionu osłabia jego prodopaminergiczne działanie.Mianseryna,mirtazapina zwiększają uwalnianie m.in. DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę na sertrę. W ulotce mogę m.inny przeczytać w ubokach: zawał serca i choroba nowotworowa. Czy oni powariowali? :mrgreen:

ktoś sobie powiązał przyjmowanie SSRI z przypadkami nagłego zatrzymania krążenia, czytalem o tym ostatnio i lekarza pytalem o to, był do tego sceptycznie nastawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mój stan nie notuje za dużej poprawy (tzn. w porównaniu do czasów, kiedy nie brałem, to było koszmarnie dzień w dzień, teraz mam przynajmniej kilkudniowe remisje) po miesiącu brania asertinu 50 i po prawie tygodniu z asertinem 100, to czy powinienem coś zmienić czy jeszcze dać szanse rozkręcić się sertralinie (to moje pierwsze leki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×