Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Marian_Paździoch,

to nawet nie jest taka typowa senność jak po paro, bardziej uczucie słabości i zmęczenia, no ale pisze o tym ze to częsty objaw nawet na ulotce poza tym zawsze tak mam po SSRI na poczatku, z tym ze sie akurat teraz tego nie spodziewalem bo przeciez nie zaczynam SSRI od poczatku

 

-- 29 mar 2014, 11:51 --

 

Antagonizm fluoksetyny 5-HT2c to 260nM Ki, norfluoksetyny 91. Dla porównania mirtazapiny 39, a mianseryny 2.59(im mniejsza wartość tym silniejszy antagonizm). Jak widać antagonizowanie przez fluo 5-HT2c nie jest istotne klinicznie i jej plusem tak naprawdę jest bardziej to, że NIE jest silnym AGONISTĄ 5-HT2c niż to, że JEST słabym ANTAGONISTĄ 5-HT2c. ;)

to wystarcza zeby wykazywała działanie aktywizujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przede wszystkim do Miko84. Kiedyś wspominałeś mi, że nasilenie NN przez amitryptylinę jest skutkiem działania jej na któryś z receptorów. Jak mogę go "zablokować"? Chciałbym wrócić kiedyś do ami, jak będzie naprawdę źle, ale bez nasilenia OCD. Połączenie z paro coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, wenla też działa noradrenalinowo a nie nasilała NN. Podobnie anafranil działa na NA, ale często sprawdza się w natręctwach. Wiem, że chyba Miko podawał konkretną przyczynę nasilenia NN przy amitryptylinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, tym akurat się nie martwię, na każdym leku mam tumiwisizm o którym mówisz. Zresztą depresja to większy kastrat niż paro ;) Z lekami czy bez, moje potrzeby równe są 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

1) zła reakcja na leki nieserotoninowe stosowane pojedynczo - aktywizacja ale wyraźny spadek samopoczucia (tianeptyna, bupropion, reboksetyna)

2) najlepszy efekt po lekach serotoninowych z dodatkowym słabszym dzialaniem na inne neuroprzekaźniki - mniejsza aktywizacja, ale wyraźny wpływ na samopoczucie (sertralina, wenlafaksyna)

Więc jedyny lek który miałby głównie dzialanie serotoninowe i niewielki wpływ na co innego to wydaje sie fluo, pomijam TLPD, zresztą sam stwierdziłes jak Cie kiedyś pytałem ze fluo profilem dzialania jest podobne do sertraliny, a skoro po niej najlpiej się czułem to wydawało mi sie to dobrym rozwiązaniem spróbowanie leku o najbardziej możliwie zbliżonym do niej profilu działania

 

-- 30 mar 2014, 12:36 --

 

licze na to ze nie będzie zobojętnienia jak po paro, po sertralinie i wenli nie było jakiegoś bardzo uciążliwego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×