Skocz do zawartości
Nerwica.com

Starożytni Żydzi vs. Tarczyca


Gość celineczka3

Rekomendowane odpowiedzi

A mi chodzi tylko o to, żeby takimi problemami zajmować się dopiero PO tym, jak upewni się, że nic innego nie jest przyczyną.

No i wreszcie chyba doszliśmy do consensusu:):)Wlasnie o to mi chodzi:)I tego sie trzymajmy :P

ps. a co do diety Żydów to musisz troche doczytac:PKazdy czlowiek ktory potrafi ze szczeroscia, spojrzec na to bez uprzedzen, przyzna ze Zydzi jesli chodzi o diete i w ogole styl zycia, bardzo przewyzszali, owczesna cywilizacje. Obecne zdania naukowcow sa na ten temat zreszta podobne>>ale to taka dygresja;nie chce robic offtopa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko czego dotknie się religia, tak i dieta Żydów była chora. Chodzi głównie o to, że mieli nakazane co jeść a czego nie jeść. A prawda jest taka, że to organizm sam powinien "powiedzieć" na co ma ochotę - o ile oczywiście nie "oszukamy" go zmieniając smak potraw za pomocą przypraw i nadmiernego przetwarzania żywności.

 

Zresztą... starczy porównać zachorowalność na raka wśród ortodoksyjnych Żydów i wśród Japończyków odżywiających się tradycyjnie (różnica chyba 5 krotna, wiadomo na czyją korzyść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomakin to jest watek o nerwicy a nie o religi i Twoich ewidentnie osobistych i niezmiernie subiektywnych odczuciach wobec niej. Ja mam na ten temat inne zdanie i nie podoba mi sie kiedy mowisz ze:''jak wszystko czego dotknie sie religia, tak i dieta Zydów byla chora''(zeby byl jasnosc>>nie jestem Zydówka ani osoba wyzajaca judaizm. Mam jednak szacunek do tej religi, gdyz był to naród wybrany przez Boga, ewidentnie wyrozniajacy sie sposrod owczesnej cywilizacji, chciazby ze wzgledu na niesamowite jak na tamte czasy zasady higieny). Wiecej nie zamierzam z Toba o tym dyskutowac.

Zgadzam sie za to z Toba, ze zanim zdiagnozujemy nerwice, warto poprawic stan swojego zdrowia, ale jesli to nie przyniesie zadowalajacej poprawy nalezy szukac pomocy osob specjalizujacych sie w dziedzinie psychiki ludzkiej, i tego sie trzymajmy:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że temat jest o nerwicy - a zszedł na boczny temat o tym, że tą nerwicę wywołała zwykła choroba fizyczna (na szczęście już prawidłowo zdiagnozowana).

 

To cały problem naszego kraju - jak ktoś napisze, że przez religię coś działo się w jakimś kraju źle (co jest absolutną prawdą), to chryja i posądzanie o nietolerancję. Jak ta sama osoba napisze, że religia sprawiła iż coś tamtym kraju działo się dobrego - co jest z kolei najzwyklejszą nieprawdą - to już jest cacy i nie ma żadnej nietolerancji. A może właśnie uraziłaś moje uczucia ateisty?

 

Co do zasad higieny oraz ogólnego poziomu rozwoju, to sorki, ale starożytnej Grecji naród żydowski do tej pory nie dogonił. Zresztą mało który naród dogonił starożytną Grecję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale ja nie oceniam tego w co wierzysz, albo nie wierzysz i nie mowie ze 'wszedzie tam gdzie jest ateizm, tam wszystko jest chore'. Oczekuje tylko troche szacunku dla moich wierzen i prawdopodobnie innych osob,ktore nie uwazaja ze religia jest zarzewiem zla. I jeszcze raz powtarzam ze nie bede z Toba dyskutowac na ten temat. Zgadzamy sie w jednym i tyle. W innych nie musismy sie zgadzac i mam nadzieje ze to uszanujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą mało który naród dogonił starożytną Grecję.

Nie, bardzo przeceniana cywilizacja. Zupełnie mi się nie podobała.

 

Tak w ogóle to nie zgadzamy się w większości aspektów, że nawet nie będę wymieniać, ale dlatego że nie masz w zwyczaju obrażać ludzi, to można z tobą długo gadać. Ale że obowiązki wzywają, to póki co nie będę.

 

P.S.W zeszłym semestrze w ramach ćwiczenia logicznej argumentacji pisałam prackę o tym, jak konstruktywnie dyskutować z wegetarianami :twisted::twisted::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przypomnę może osiągnięcia cywilizacji greckiej:

 

- odkrycie, że świat składa się z atomów, odkrycie czegoś takiego jak związki chemiczne i zasady ich budowy

- odkrycie natury światła i dźwięku jako fali

- w zasadzie cała matematyka, łącznie z liczbami niewymiernymi

- odkrycie, że ziemia krąży wokół słońca i że kręci się wokół własnej osi

- wszystkie nauki przyrodnicze zostały zapoczątkowane w starożytnej Grecji

- medycyna na poziomie nawet WYŻSZYM niż obecny - okazuje się, że tzw. zupa Hipokratesa jest lekarstwem skuteczniejszym od tych wartych dziesiątki tysięcy dolarów. Najistotniejsze, to że tam medycyna miała za zadanie służyć człowiekowi

- stworzenie w zasadzie wszystkich systemów etycznych

- wykazanie że to człowiek wymyślił bogów a nie odwrotnie

 

I dużo, dużo innych. W zasadzie Grecy wymyślili wszystko, co można było wymyślić. Łącznie z etyką wegetariańską.

 

ps. życzę szczęścia w konstruktywnej dyskusji z miliardem Hindusów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemię i matematykę opracowali Arabowie, natura obracania się ziemi i Słońca była znana i Egipcjanom i Majom w Ameryce (chociaż dużo później, ale i tak nie nauczyli się tego od Greków).

 

- wykazanie że to człowiek wymyślił bogów a nie odwrotnie

Ale najpierw Grecy nawymyślali tych bogów i innych stworów, że szkoda gadać. Kompletna mania personifikowania wszystkich pojęć abstrakcyjnych :P

 

Zresztą wykazać się nic nie da, bo to nie jest wymierne (ściągnęli Zeusa z Olimpu, zmierzyli ekierką i stwierdzili, że go nie ma?). Jest raczej rozwój myśli ludzkiej w jednym z możliwych kierunków (filozoficznych, etycznych, humanistycznych, można to nazwać).

 

Łącznie z etyką wegetariańską.

Kiedy indziej pogadamy, prowokuje mnie ten termin, ale na prawdę zajęta jestem, no.

 

ps. życzę szczęścia w konstruktywnej dyskusji z miliardem Hindusów :D

Podobno nie lubisz kultur, w których religia narzuca sposób odżywiania :P

 

Oczywiście miałam na myśli wegetarian, których można spotkać na co dzień w Polsce, a nie w Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arabowie matematykę ściągnęli od Greków, dużo dużo później. Zresztą całkowicie potem podupadli, jak tylko pojawiła się u nich religia. Chemii nie opracowali jako takiej, też nie zdążyli przed religią.

 

Wykazać że to człowiek wymyślił sobie bogów da się bez problemu - i Grecy to zrobili :D W Egipcie też zresztą nauki astronomiczne zerżnięto, niejaki Tales dużo po Egipcie podróżował swego czasu.

 

Zresztą już kompletny offtop się zrobił, chciałem tylko zaznaczyć, że brak religijności przyczynił się do tak gigantycznego rozwoju cywilizacji greckiej - i postawić go jako przeciwwagę do wychwalanej przez Ciebie cywilizacji żydowskiej, która w rozwój świata nie wniosła z tego co się orientuję NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychwalanej przez Ciebie cywilizacji żydowskiej, która w rozwój świata nie wniosła z tego co się orientuję NIC.

Żydzi wynaleźli czarna magię :twisted:

 

Zresztą już kompletny offtop się zrobił,

Taaak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×