Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

No np.mnie citalopram wyciagnal z wielkiego gowna!

nie wychodzilam z lozka przez miesiąc,okropne lęki,ataki paniki,ogólny calodzienny lęk wolnoplynacy...i moglabym tak dalej wymieniac.

na dzien obecny czuje sie o niebo lepiej po 8 tygodniach przyjmowania citalopramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamięam to też właśnie jakoś po 2 miesiącach miałem ten okres niby poprawy, trwało to jakiś czas no a potem koniec, jakby przestało działać...może organizm się przystosował i lek tym samym nie działa, kto wie, niestety nawet najnowocześniejsza medycyna tak naprawdę nie wie do końca jak działa mózg i jaki jest mechanizm powstawania depresji i innych zaburzeń więc w tabletki za 20 zł raczej bym nie wierzył... ale najważniejsze, żę czujesz się lepiej nawet jeśli dzieje się tak dzięki wspomnianemu efektowi placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość tych wszystkich leków na depresję to placebo, i tak naprawdę mają znikomy realny wpływ na zmiany samopoczucia, to my łykając je wierzymy, że coś się zmienia.

 

Tak sie sklada, ze mnie, jaki i wiele osob z tego forum, z depresji wyciagaja tylko leki. Mam o tyle szczescie, ze kazdy antydepresant, jaki bralem, na mnie dzialal, roznily sie one tylko sposobem dzialania (np. roznica pomiedzy czuciem SSRI a NDRI lub NaSSA czy SSRE) i czasem osiagania oraz stopniem efektow. Sporo zalezy tez od tego, czy pomagamy lekowi (chodzi przede wszystkim o wstrzemiezliwosc w uzywkach). Wiec teorie, jakoby leki nie dzialaly, mozna miedzy bajki wlozyc. A jesli stwierdzasz, ze leki Ci nic nie daja, a pomaga praca nad soba, to najprawdopodobniej nie masz depresji klinicznej, tylko raczej problemy natury psychologicznej i powinienes dac sobie spokoj z farmakoterapia i chodzic na psychoterapie. A citalopram to bardzo dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie. Zażywam Cital 10 mg, i doraźnie Afobam.

Wpisałem na stronie lekbezpieczny.pl te dwa leki i wyszło mi coś takiego: "Pomiędzy lekami zachodzi poważna interreakcja. Dalsze przyjmowanie obu leków jednoczesnie może stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia oraz wpłynąć niekorzystnie na prowadzona terapię"

Czy to prawda?

Myślałem, że moge zażywać Afobam przy Citalu...

Czy ktoś też tak zazywa?? bardzo proszę o poradę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też biorę tak od dłuższego czasu i wszystko było ok:), tylko informacja na tej stronie mnie zaniepokoiła...

 

-- 18 mar 2014, 16:49 --

 

można, byle nie za długo

 

byle nie za długo czyli ile? wiem, że można sie uzależnic, ale sam fakt stosowania leków równolegle chyba nie jest groźny...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ile czasu potrzeba na uzaleznienie, u mnie było po kilku miesiącach, rownolegle mozna ale nie w nieskonczonosc bo to wtedy nie ma sensu bo zaczyna dzialac przeciwnie do SSRI

 

-- 18 mar 2014, 16:00 --

 

nie jest groźne, nie ma zadnych interakcji http://www.bil.aptek.pl/servlet/interakcje/calc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, raczej nie ma niczego złego w tym połączeniu. Z jednej strony przeciwlękowe działanie paro, a z drugiej aktywizujące fluo. Jakiś czas temu byłem na paro+wenla i było bombowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działała już dawka 10mg, ale na 20mg czułem już wyraźną poprawę nastroju i zmniejszone lęki.

Generalnie dla mnie był to świetny lek, koncentracja na zajęciach wytężona na full. Niestety mimo iluś tam tygodni zażywania, okropny ból głowy nie mijał, nie pomagały na niego nawet ketonale mocne. Teraz jestem na paro i nie ma źle, widać generalnie na mnie działają bardziej selektywne SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×