Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pytałam, bo dopiero co zaczęłam brać ten lek, a że mam w moim młodym wieku już problemy z żyłami i naczynkami, więc nie chcę wyleczyć jednego- kosztem drugiego.

Bałam się, że ten lek może powodować pękanie naczyń lub coś innego związanego z żyłami.

 

-- 01 lut 2014, 14:09 --

 

ale z chęcią posłucham jeszcze innych opinii na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

jestem nowa na forum i nowa w tematach nerwicowo-depresyjnych. Od kilku dni biorę Rexetin i mam takie pytanie. Czy Rexetin powoduje pękanie naczyń krwionośnych? Czy ktoś ma taki problem?

Mam problem z krążeniem, mam lekkie skurcze w łydkach, rozrywa mi nogi, te nogi są zimne, poprostu czuję, że ta krew tam słabo się przemieszcza, a w dodatku mam popękane naczynia (wynik tabletek anty). Czy Rexetin może pogorszyć sprawę? Kiedy mam poinformować o tym moją panią doktor, gdy zauważę już skutki uboczne, czy przy następnej wizycie? Czy są leki wyciszające, które nie wpływają na układ żylny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc...

pozdrawiam

 

Ja po Seroxacie mam siniaki, a czynniki krzepliwości krwi lekko podwyższone. Miesiączki są bardziej obfite.

Tabletki antykoncepcyjne działają przeciwnie do większości antydepresantów, jeżeli chodzi o krzepliwość krwi.

Jeżeli przyjmowałaś antybaby przez dłuższy czas powinnaś zrobić sobie morfologię i ewentualnie Dopplera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam brać leki od wtorku, bo jadę wtedy do mamy na kilka dni i nie bede sama z dzieckiem, wiec może nie bedzie tak źle jeśli chodzi o skutki uboczne.

we wtorek mam też wizytę u psycholog więc się jeszcze skonsultuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

jestem nowa na forum i nowa w tematach nerwicowo-depresyjnych. Od kilku dni biorę Rexetin i mam takie pytanie. Czy Rexetin powoduje pękanie naczyń krwionośnych? Czy ktoś ma taki problem?

Mam problem z krążeniem, mam lekkie skurcze w łydkach, rozrywa mi nogi, te nogi są zimne, poprostu czuję, że ta krew tam słabo się przemieszcza, a w dodatku mam popękane naczynia (wynik tabletek anty). Czy Rexetin może pogorszyć sprawę? Kiedy mam poinformować o tym moją panią doktor, gdy zauważę już skutki uboczne, czy przy następnej wizycie? Czy są leki wyciszające, które nie wpływają na układ żylny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc...

pozdrawiam

 

Ja po Seroxacie mam siniaki, a czynniki krzepliwości krwi lekko podwyższone. Miesiączki są bardziej obfite.

Tabletki antykoncepcyjne działają przeciwnie do większości antydepresantów, jeżeli chodzi o krzepliwość krwi.

Jeżeli przyjmowałaś antybaby przez dłuższy czas powinnaś zrobić sobie morfologię i ewentualnie Dopplera.

 

robiłam dopplera po anty, ponieważ właśnie nogi zaczęły mnie boleć i pękać naczynka. Usg nie wykazało żylaków, ale dwie poszerzone żyły. Czyli skoro antydepresanty mają odwrotne działanie niż antykoncepcja to czy powinnam się martwić ? Kurcze ale znowu piszecie że macie siniaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby mi się teraz zapas Tisercinu na spanie bo bardzo z tym kiepsko. Zaczęło się jeszcze przed zmianą wenlafaksyny na paro, zastanawiam się czy to nie z powodu flupentiksolu, ale biorę niewielką dawkę więc nie sądzę. Śpię w porywach 6 godzin na dobę, zdarza się mniej, budzę się między 4 a 6 nad ranem i nie mam potrzeby więcej spać. Kiedy przedobrzę z bakloenem zdarza mi się przysnąć na siedząco na chwilę albo dwie, ale w nocy ze spaniem kiepsko. Zastanawia mnie ta mała potrzeba snu bo to w ogóle nie w moim stylu, z reguły potrzebowałem go bardzo dużo, nawet ponad 10h dziennie. A w weekend też zapowiada się mało spania, kolega zorganizował pewien magiczny produkt... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że kardiolog stwierdził u mnie arytmie serca, dokturka zamieniła mi dzisiaj anafranil 150mg 1-0-1 na seroxat 20mg 1-0-0. Doradźcie proszę, jak w miarę bezboleśnie zejść z klomipraminy i zastąpić ją paroksetyną. Dodam, że zażywam również na noc lerivon 90mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, skąd ja to znam, dziś się przebudziłem o 7 rano i już nie mogłem usnąć, a z reguły staram się spać do 9-10. Jak podniosłem mirtę to nie mogłem zasnąć do 4 nad ranem a niby to lek nasenny. Nie kumam tego. W dodatku kłucie w pompce czego wcześniej nie było, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki do końca nasenny, to jego działanie nasenne z czasem słabnie i w końcu zupełnie zanika, tak było u mnie, kiedy organizm przyzwyczaja się do działania na histaminę. No ale tak w sumie jest z każdym lekiem, kwetiapina też kiedyś zcinała mnie z nóg już w dawce 25mg, teraz min. 75 potrzeba żeby zrobić na mnie wrażenie.

 

cykorek, możesz po prostu jutro zamiast klomipraminy wziąć paroksetynę, nie ma potrzeby robić przerwy. Swoją drogą to trochę dziwne że lekarka nie poinformowała Cię o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

pozstanowiłam pozostać przy pramolanie,nie przechodzićna parogen. czuję się już lepiej. biorę regularnie jedna tabse pramolanu od dwóch tyg i chyba zaczął działać. nie budzę się rano z lękiem i kołataniem wnętrzności więc jest nieźle.

skonsltowałam to z psycholog i powiedziała, że skoro nie czuję potrzeby wspomagania sie parogenem to mam nie brać, chyba że nastrój sie bardzo pogorszy.

a poza tym zaczynam dzisiaj nową pracę, więc może będzie dobrze bo praca to dla mnie duża odskocznia :)

Pani psycholog na wtorkowej sesji stwierdziła, że jestem mocnym zawodnikiem i nie łatwo mnie złamać, mam po prostu być bardziej asertywna i dawać upust swoim emocjom i będzie dobrze. a tabletki będę odstawiać koło czerwca. wczesniej postanowiłam odstawic w październiku i taki depresyjny okres nie był dobrym pomysłem.

pozdrawiam nerwuski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam dziś receptę na seroxat, w aptece za 1 opakowanie zapłaciłam 75 zł, a na recepcie lekarka wypisała mi 3 opakowania...

ile płacicie za seroxat i czy przysługuje na niego jakaś zniżka?

 

Pika, z tego co wiem to Seroxat jest lekiem oryginalnym, dlatego jest drogi i zniżka na niego raczej nie przysługuje. Ja biorę generyk - Parogen, cena to ok. 12 zł za 30 tabletek 20mg, może poproś psychiatrę o zamianę na tańszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fugu, brałam 10 lat temu seroxat i miałam go na zniżce, co prawda do najtańszych nie należał, bo płaciłam za niego około 40 zł. ale żeby teraz 75zł? i pani w aptece powiedziała że nie ma na niego zniżki, dziwi mnie to trochę bo wiem że kiedyś kupowałam go na P - czyli choroby przewlekłe... czyżby nie był już lekiem refundowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, daj spokój ten oryginał nie jest wart swojej ceny, w życiu bym nie dał za to 70zł, poproś o tańszy zamiennik, ja jadłem arketis i nie narzekałem a płaciłem parę złotych.

Mi zawsze proponują generyki w aptece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hoł,

 

Leczę się już seroxatem od 1,5 roku i co?

No i czuję sie teraz gorzej. Zaczęłam leczyć nerwicę, a na tym leku mam stany depresyjne. WTF? Słabe poranki, bardzo słabe i nie wiem już co robić.

 

Na lęki działa super, nie maiłam żadnego od tego czasu, ale w zamian przygnębienie i depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Leki generyczne nie są w żaden sposób gorsze od leków oryginalnych[6]. Identyczność substancji czynnej w obydwu preparatach nie oznacza jednak, że lek oryginalny i zamiennik zawsze będą tak samo wpływały na pacjenta – substancje nie są tymi samymi preparatami. Środki wypełniające, stabilizujące i zanieczyszczenia, które wchodzą – obok substancji czynnej – w skład generyku są oczyszczane i syntezowane odmiennymi metodami[7]. Różnice te nie mają wpływu na efekt leczniczy[8]. Według badań różnica w przyswajalności leków generycznych i oryginalnych wynosi ok. 3,5%, co jest porównywalne z różnicami występującymi dla różnych partii tego samego leku oryginalnego[9].

 

Leki generyczne spełniają jednakowe w stosunku do ich odpowiedników oryginalnych kryteria w odniesieniu do ich jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Kryterium biorównoważności (czyli bezpieczeństwa i skuteczności) wystarcza do uprawomocnienia obecności leku generycznego na rynku. Czynnikami wpływającymi na zróżnicowanie leków są zarówno koszty przeprowadzenia badań (pomijanych lub przeprowadzanych na niewielką skalę przez firmy wprowadzające zamiennik na rynek), jak i problemy z zastosowaniem kryteriów definicyjnych biorównoważności w stosunku np. do leków o działaniu miejscowym. Jednak te same standardy dotyczą wszystkich leków. Tworząc generyk, można się oprzeć na badaniach skuteczności i bezpieczeństwa wykonanych dla leku oryginalnego, co dodatkowo korzystnie wpływa na cenę leku[6]."

 

czy to oznacza że zamienniki mogą dawać inne skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×