Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak motywacji po SSRI


lukasz17

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbujcie dołożyć do SSRI mianserynę bądź mirtazapinę. Mnie pomogło. Obecnie na maksymalnej dawce sertraliny (bez dodatków typu mirta) nie narzekam na brak motywacji, nie jestem nawet w najmniejszym stopniu senny, otępiały czy rozleniwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nowaatlantyda.com/2011/10/13/prozac-na-lawie-oskarzonych/ \

Ten artykuł daje wiele do myślenia.

"Antydepresanty wywołują także emocjonalne podniecenie, które jednak trwa krotko i przeradza się w apatię" - mam dokładnie tak samo.

 

-- 04 gru 2013, 19:19 --

 

Odstawiłem sertraline, po jakim czasie wrócę do normy, jeśli chodzi o motywację i koncentrację ?

 

-- 04 gru 2013, 19:20 --

 

Odstawiłem sertraline, po jakim czasie wrócę do normy, jeśli chodzi o motywację i koncentrację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na escilatopramie (Mozarin) nie mam takich objawów, wręcz przeciwnie, tzn. nie chodzę jak nakręcony ale robię swoje "na spokojnie". Jak dla mnie Esci jest lekiem prawie idealnym (z tym, ze ja na razie biorę zaledwie od miesiąca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie po ssri (sertra) mam dokładnie to. Pierwsze kilka miesięcy super samopoczucie, wyeliminowanie lęku (pewnie z tego względu też czułam się cudownie), teraz apatia praktycznie nie do zniesienia +agresja. Od początku biorę miansę, na pewno podbija działanie sertraliny, ale mimo wszystko z każdym dniem czuję się gorzej.

Ja na pewno teraz zasugeruję to lekarzowi i mam nadzieję, że coś poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz17, wiesz nie wiem do końca jak u ciebie to wygląda ale sami sobie tworzymy takie rzeczy, sam miałem tak x_x

 

kiedy sami uświadomimy sobie mamy depresje, mamy nerwice, nie mamy motywacji to naprawde tak będziemy się czuć. Nie wolno samemu sobie uświadamiać że jest się w czymś słabym np. słabo mi nauka idzie, mam słabą koncentracje bo naprawde tak będzie x_x

 

wszystko napędza nasz umysl. Dlatego nie traktuj siebie tak że nie masz motywacji, czy nie masz siły, jak przychodzą do ciebie takie myśli które ci to sugerują olej je, ignoruj je i daj im przejść. Sami tak naprawde jakoś sobie to wszystko wytworzyliśmy i wierząc w to nie odejdziemy od tego.

 

Dlatego olej wszystkie myśli które ci to wmawiają, olej je jakby ich wogóle nie było. SKup się na tym co lubisz na własnych celach marzeniach, zainteresowaniach pasjach.

 

Wszystkie rzeczy tego typu z reguły rodzą się bo nie dbamy o własne szczęści i zamiast tego gdybamy ciągle co się z nami dzieje jak się tego pozbyć, a prawda jest taka że trzeba po prostu cieszyć się życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to SSRI może wzmagać agresję? Z brakiem motywacji to miałem już problem od początku nerwicy, a nie leków, za to ostatnio mnie wszystko denerwuje, ale nie mam też siły jakoś wyładować tej agresji (np przez sport). Myślałem że może ona pojawiła się w wyniku postępującej terapii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy trzeba powtarzać abyście się przestali nad tym zastanawiać i szukać więcej informacji na ten temat XD Po prostu złość i frustracja się nagromadziły i trzeba dać temu przejść i ignorować to. Gdybając nad tym nasilacie to. Trzeba to ignorować jakby tego nie było i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pić SNRI...? np. Wenla bardzo aktywizuje i "budzi" do życia :) Nie ma mowy o jakimś zasypianiu w dzień... Spanie...? bueheh... zapierd...sz jak pośpieszny! :D

 

Nie wiem po co lekarze przepisują ciągle te SSRI... przecież jest już nowszy! SNRI! Działa na Serotonine i Noradrenalinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pić SNRI...? np. Wenla bardzo aktywizuje i "budzi" do życia :) Nie ma mowy o jakimś zasypianiu w dzień... Spanie...? bueheh... zapierd...sz jak pośpieszny! :D

 

Nie wiem po co lekarze przepisują ciągle te SSRI... przecież jest już nowszy! SNRI! Działa na Serotonine i Noradrenalinę

 

 

 

No nie do końca tak jest... Wenla w dawkach do 150 mg dla większkości osób działa jak typowy SSRI... Poza tym paroksetyna też wpływa w podobny sposób na transmisję noradrenergiczną, a jednak zamula...

Tak czy inacznej ja biorę teraz 3 tydzień wenlę i czuję brak motywacji, apatię, lenistwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×