Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już grzecznie leże w łóżeczku i czytam wpisy na forum :)a co Wy porabiacie? Może kiedyś spotkamy się wszyscy na jakieś kawie i dobry ciastku ?:)

 

Jak już bedziemy w takim stanie jak Ty to chętnie:) Najlepiej w Poznaniu, to bym daleko nie miała :lol:8)

No,a ja....?Dla mnie to wyprawa,ze ho,ho....To musialoby byc gdzieś po środku,dla sprawiedliwosci:)

 

-- 13 gru 2013, 21:55 --

 

jakieś kawie i dobry ciastku ?:)

nuuuudy . Wolę bardziej wystrzalowe spotkania . A ciastko i desery na gastrofazę . ;)

To Tobie fundniemy w-zetke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dobrego źródła-

 

 

Sercowo-naczyniowe skutki uboczne są bardzo rzadkie przy stosowaniu SSRI i występują z częstością mniejszą niż 0,0003 proc. SSRI hamują sercowe i naczyniowe kanały sodowe, wapniowe i potasowe i mogą nieznacznie wydłużać interwały QT. Duża ilość badań pacjentów którzy nie mieli wcześniej stwierdzonych chorób serca wykazała brak jakichkolwiek zmian w EKG podczas używania SSRI.

 

W żaden inny sposób nie wpływają na mięsień sercowy, tropizmy serca, czy na wyrzut katecholamin. Jak ktoś po SSRI ma podwyższony/zwolniony puls, nadciśnienie itp. to niech szuka przyczyny gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dobrego źródła-

 

 

Sercowo-naczyniowe skutki uboczne są bardzo rzadkie przy stosowaniu SSRI i występują z częstością mniejszą niż 0,0003 proc. SSRI hamują sercowe i naczyniowe kanały sodowe, wapniowe i potasowe i mogą nieznacznie wydłużać interwały QT. Duża ilość badań pacjentów którzy nie mieli wcześniej stwierdzonych chorób serca wykazała brak jakichkolwiek zmian w EKG podczas używania SSRI.

 

W żaden inny sposób nie wpływają na mięsień sercowy, tropizmy serca, czy na wyrzut katecholamin. Jak ktoś po SSRI ma podwyższony/zwolniony puls, nadciśnienie itp. to niech szuka przyczyny gdzie indziej.

dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dobrego źródła-

 

 

Sercowo-naczyniowe skutki uboczne są bardzo rzadkie przy stosowaniu SSRI i występują z częstością mniejszą niż 0,0003 proc. SSRI hamują sercowe i naczyniowe kanały sodowe, wapniowe i potasowe i mogą nieznacznie wydłużać interwały QT. Duża ilość badań pacjentów którzy nie mieli wcześniej stwierdzonych chorób serca wykazała brak jakichkolwiek zmian w EKG podczas używania SSRI.

 

W żaden inny sposób nie wpływają na mięsień sercowy, tropizmy serca, czy na wyrzut katecholamin. Jak ktoś po SSRI ma podwyższony/zwolniony puls, nadciśnienie itp. to niech szuka przyczyny gdzie indziej.

A co z potasem przy tych lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No to faktycznie Kielce troszke daleko:(

Świnoujście ech 8)

 

PS. Czuję się... dziwnie... Jakbym wzięła silna tabletkę uspokajającą...od razu mi się "odkorkował" żołądek i mogę jeść. Chwilo trwaj!!!

 

-- 13 gru 2013, 22:13 --

 

kloss,

A wrzuć jeszcze raz, bo znaleźć nie mogę, teraz tak szybko strony nowe powstają... Sporo piszemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No to faktycznie Kielce troszke daleko:(

Świnoujście ech 8)

 

PS. Czuję się... dziwnie... Jakbym wzięła silna tabletkę uspokajającą...od razu mi się "odkorkował" żołądek i mogę jeść. Chwilo trwaj!!!

 

-- 13 gru 2013, 22:13 --

 

kloss,

A wrzuć jeszcze raz, bo znaleźć nie mogę, teraz tak szybko strony nowe powstają... Sporo piszemy:)

Ja to od godziny w garach siedze i jem co mi pod reka wlezie,juz nie moge oddychać z przezarcia,ale trzeba wykorzystam moment...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są tacy. Ktoś kto nie przeżył nigdy ataku lęku/paniki, wrażenia ocierania się o śmierć, nie będzie świadomy jak traumatyczne jest to doznanie, nad ktorym zapanowac jest trudno:(
A paradoks jest taki,ze nikt inny jak my sami musimy nad tym zapanować.

 

-- 13 gru 2013, 23:39 --

 

Dziwne jest to wszystko....Niby wszystko mamy zdrowe.....a jednak.Zaburzenia w centrali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko wiemy jakie to jest trudne...

ja raz jak miała taka kolatania serca i akurat holter załozony to wpadlam w taka panike, że puls mialam 160. Wzięłam szybko metocard na zbicie tego pulsu - on działa tak po 30 minutach, a ja ledwo go włozyłam do buzi, to juz poczułam się bezpiecznie (wzięłam tabletkę więc nie umrę...) i puls momentalnie sam spadł do 80. Po pół godzinie jak metocard zaczął faktycznie działac to zbil mi tętno do 55...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×