Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

magnolia84, pisalam o swoim lekarzu w innym temacie, pomylil mnie nawet z inna pacjentka..mowilam mu on na to nic..

ze ladna pogoda.. :(

 

-- 13 gru 2013, 20:05 --

 

Wczoraj bylam u niego..

 

-- 13 gru 2013, 20:06 --

 

Biore 20 mg bo wmowil mi przez tel. ze to nie mi kazal zwiekszac..ja mam dosc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, no i ok. Nie wsłuchuj się w uboki, tylko rób swoje. Myślę, że raczej nie powinnaś ich mieć. A jak było z tym napadem lęku? Miałaś pod ręką hydro albo benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, podnoś do 30. Ech przecież pisałam Ci, żebyś dała mi znać jak chcesz hydro. A masz tam możliwość pójścia do zwykłego lekarza (nie wiem czy jest tam rodzinny) i poproszenia go o wypisanie hydroksyzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, to wybierz się do innego i nie mów, że chcesz na nerwy, tylko, że masz wysypkę po zjedzeniu czegoś albo że chcesz dla dziecka. Jak nie dostaniesz to pisz mi PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ale co chcesz wiedzieć? Poczytaj ulotkę, tam jest napisane, czy lek powoduje tachykardię, czy obniża ciśnienie, czy je podwyższa.

Ulotka jest robiona przez producenta leku i ma charakter zabezpieczenia przed ewentualnymi skargami ze cos sie komus działo po danym leku a nie było tego na ulotce więc walą tam po kolei wszystko jak leci i tym co tam pisze trudno się sugerować

Chciałem się dowiedzieć czy komuś coś dolegało ze strony układu krążenia po antydepresantach a nie co teoretycznie mogą powodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ulotka nie jest jakimś tam bzdetem i nie podają w niej informacji wyssanych z palca. Paroksetyna jest raczej obojętna, jeżeli chodzi o ciśnienie, a już na pewno go nie podwyższa. Z kolei np. wenlafaksyna - przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ulotka nie jest jakimś tam bzdetem i nie podają w niej informacji wyssanych z palca. Paroksetyna jest raczej obojętna, jeżeli chodzi o ciśnienie, a już na pewno go nie podwyższa. Z kolei np. wenlafaksyna - przeciwnie

 

no to na ulotce pisze inaczej

"tachykardia zatokowa, przemijające podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, niedociśnienie ortostatyczne, bradykardia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, po co pytasz o ciśnienie, skoro jednak sięgasz po ulotkę? W moim przypadku paroksetyna ma minimalny wpływ na ciśnienie. Tachykardię jak miałam (przed przyjmowaniem leku), tak i mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem o opinię kogoś kto brał, cytat z ulotki dałem bo sama mnie do niej odesłałaś, twierdząc ze jest raczej wiarygodna, przykłądowo na ulotce paroksetyny są dwie sprzeczne rzeczy - bradykardia i tachykardia, dlatego jak pisałem nie za bardzo sugeruje się tym co pisze na ulotkach

Na ulotce Wellbutrinu jako efekt uboczny jest i nadciśnienie i niedociśnienie,więc co mi dają takie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, czy tak trudno jest zrozumieć, że u każdego objawy będą inne???? Wszyscy na tym forum są zgodni co do jednego - antydepresanty obniżają libido. Ja się pod tym nie mogę podpisać, bo u mnie tak nie jest. Wypytywanie o uboki mija się z celem, bo każdy organizm jest inny, na każdego lek działa inaczej. Jednemu lęki mijają już na 10mg, innemu dopiero na 40, a jeszcze innemu wcale. Ulotka powstała na podstawie badań jakiejś grupy pacjentów, którzy mieli takie, czy inne symptomy ale to nie oznacza, że one muszą występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×