Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo brałem ją rano ale powodowała ogromną senność zaraz po wzięciu tabletki więc zmieniłem na wieczór i było lepiej (chociaż początkowo było trudniej zasnąć, to się nazywa reakcja paradoksalna :). Jeśli powoduje u Ciebie senność w ciągu dnia to radzę Ci brać na wieczór (sporo osób tak bierze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wstałem np. o 6-7 rano, zażyłem paroksetynę, to mimo wypicia kawy około 10-11 łapała mnie taka przemożna senność że musiałem się zdrzemnąć. Po prostu nie było innego wyjścia bo zasypiałem na stojąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wstałem np. o 6-7 rano, zażyłem paroksetynę, to mimo wypicia kawy około 10-11 łapała mnie taka przemożna senność że musiałem się zdrzemnąć. Po prostu nie było innego wyjścia bo zasypiałem na stojąco.

Miałem dokładnie to samo, jak wziąłeś wieczór to senność przeszła czy tylko się zmniejszyła? ja mama wrażenie ze jak biorę na wieczór to trudniej się dobudzić rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, jako że uwielbiam jeździć samochodem - tak też przyjechałem. I to bardziej spotkanie było niż taki typowy "zlot". Następnym razem już sobie nie odmówię :mrgreen:

A tak ogólnie od czasu brania paro (3 miesiące +/-) nie wypiłem nawet 1 piwa w obawie że mi coś od****li :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyrr, no worries ;) po piwku czy dwóch nic Ci nie będzie. comatom chyba za bardzo wziął sobie do serca to, co pisałam tu odnośnie alkoholu i leków, że nawet na własne urodziny nic nie wypił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham paro ;) Wyciągnęła mnie z takiego bagna, że to się w głowie nie mieści. Zniwelowała wszystkie lęki. Odzyskuje siebie.

Skutki uboczne: mam niewyparzoną gębę i nikt mi nie podskoczy, bo dostanie wiązankę argumentów na twarz (a może to mój charakter i efekt życiowych przeżyć). Poza tym seks ok, senność lekka. Innych uboków brak (lub ich nie dostrzegam). Alko nie pije w ogóle, nawet po jednym piwie na drugi dzień jest nieciekawie z moim nastrojem. Ciekawy jestem co będzie dalej (bo jest to właściwie mój pierwszy ssri).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam kolejne podejście dołożenia Wellbutrinu do Parogenu, zobaczymy czy pomoze coś na anhedonię i brak motywacji

 

Proszę daj znać jak efekty. To połączenie wydaje się bardzo interesujące. Dzięki

Piąty dzień jak dołożyłem Wellbutrin i zmniejszyłem paroksetynę, myśli zaczynają być troche bardziej przejrzyste, wszystkie negatywne uczucia które były tłumione przez paroksetyne zaczynam stopniowo trochę odczuwać, efektu aktywizującego nie ma jeszcze, jest za wczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic to pewnie objawy odstawienne paro, ciekawe jakbys nie zmniejszył dawki paro jaki wtedy byłby efekt

Wellbutrin może zwiększać stężenie paroksetyny, zmniejszyłem ją celowo żeby jej nie było za dużo bo źle toleruje dawki powyżej 10 mg, jeżeli jej poziom spadł to minimalnie, ponieważ nie mam żadnych objawów sugerujących jej duży spadek, zmniejszenie paroksetyny wcześniej zanim brałem Wellbutrin o taką samą ilość powodowało nudności i zawroty głowy, przy Wellbutrinie tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wstałem np. o 6-7 rano, zażyłem paroksetynę, to mimo wypicia kawy około 10-11 łapała mnie taka przemożna senność że musiałem się zdrzemnąć. Po prostu nie było innego wyjścia bo zasypiałem na stojąco.

 

To mam dokładnie to samo. Wstaje ok, po dwóch trzech godzinach od wzięcia tabletki ogarnia mnie ogromna senność.

 

-- 16 gru 2013, 18:28 --

 

Zaczynam kolejne podejście dołożenia Wellbutrinu do Parogenu, zobaczymy czy pomoze coś na anhedonię i brak motywacji

 

Proszę daj znać jak efekty. To połączenie wydaje się bardzo interesujące. Dzięki

Piąty dzień jak dołożyłem Wellbutrin i zmniejszyłem paroksetynę, myśli zaczynają być troche bardziej przejrzyste, wszystkie negatywne uczucia które były tłumione przez paroksetyne zaczynam stopniowo trochę odczuwać, efektu aktywizującego nie ma jeszcze, jest za wczas

 

Zobaczymy jak będzie po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×