Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, a ja to chcialbym wlasnie miec taka obijetnosc, bo wsztko za mocno przezywam. Emocji jest pelna gama, ale co z tego jak objawy mecza. Paroxetyna zadzaiałała na mnie zyt pobudzająco właśnie. Potrzebny mi lek który by pozwolił wlasnie nabrać dystansu i uspokoil. Na szczescie mam jutro spotkanie z lekarzem to zobaczymy co powie. Podziwiam Twoja umiejstnsco odruznania co jest z leku z co jest z nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka doradźcie jak leczyć przeziębienie na tym leku. Najlepiej napiszcie czym?

Wszystko można brać poza preparatami zawierającymi w swoim składzie dekstrometorfan, aspiryne też mozna, wiele razy brałem, najlepsza na przeziębienie + można dodatkowo co innego na złagodzenie konkretnych objawów (katar, kaszel, bol gardla itp)

Paracetamolem to za duzo nie zdzialasz, jedynie co to srednio nasilony bol moze troche ustapic i nic poza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (być może retoryczne... chcę się upewnić). Od około 4 miesięcy biorę paro (Paroxinor dokładnie mówiąc), dawka tylko 10mg/dobę. Generalnie cały czas było w miarę ok - lek działał przeciwlękowo i co najważniejsze - SKUTECZNIE, ale ostatnie dni już nie należą do najlepszych. Powoli wraca lęk i taki ogólny stres z nim związany, czasem pojawia się ból głowy (tutaj dodam, że w całym moim życiu ból głowy miałem może z 2 razy więc coś jest nie tak :P). Czy paro - w obecnej dawce - przestaje na mnie działać i powinienem zwiększyć do 3/4 lub całej tabletki (20mg) na dobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paroksetyna to najsilniejszy antydepresant ? Dostałem go dziś od lekarza i mam zamiar go brać regularnie choruje na depresje i schizofremie paranoidalna jak myslicie pomoże mi ten lek ?

nie jest najsilniejsza, nie wiem skad sie to wzielo ze paroksetyna jest najsilniejsza, jak dokopalem sie w koncu do badan sily wychwytu serotoniny przez SSRI to kazdy z nich w dawce terapeutycznej dziala z ta sama siłą na serotonine, jedynie fluoksetyna troche słabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest :D np. wikipedia "Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej)." no i oprócz tego właśnie różne badania to potwierdzają ;]

 

tak więc lunatic zakwestionowałeś coś co nie jest do kwestionowania bo każdy wie że paroksetyna najsilniej działa na wychwyt zwrotny serotoniny i jest to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest :D np. wikipedia "Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej)." no i oprócz tego właśnie różne badania to potwierdzają ;]

 

tak więc lunatic zakwestionowałeś coś co nie jest do kwestionowania bo każdy wie że paroksetyna najsilniej działa na wychwyt zwrotny serotoniny i jest to fakt

no chyba zartujesz ze to co pisze na Wikipedii bez podania materialu źródłowego mozna uznac za fakt, przegladnij sobie badania siły wychwytu serotoniny a nie Wikipedie http://ps.psychiatryonline.org/pdfAccess.ashx?url=%2Fdata%2FJournals%2FAJP%2F3760%2F826.pdf

 

-- 24 gru 2013, 00:20 --

 

Przytocze tylko jeden cytat z artykułu:

"We previously reported that there was an 80% reduction

in the 5-HTT binding potential after 4 weeks of treatment

with either citalopram or paroxetine at 20 mg/day (2)."

Taka sama siła wychwytu zwrotnego serotoniny po 4 tygodniach 20 mg paroksetyny i 20 mg citalopramu, wiec gdzie masz to wedlug Wikipedii 2,5 raza slabsze dzialanie citalopramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematem tego artykułu w linku który podałeś nie jest siła wychwytu zwrotnego serotoniny, tylko "Occupancy" of Five Selective Serotonin Reuptake Inhibitors, czyli może jakies porównanie rozłożenia w mózgu tych substancji, w tym cytacie który podałeś jest mowa o jakimś potencjale wiązania sie tych leków, więc nie ma tu mowy o żadnym wychwycie zwrotnym, a to zdanie z wikipedi jest obecne w większości artykułów na temat tych leków więc różne źródła sie tym posługują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez mni e to interesuje bo brałem citalopram i teraz biorę xsetaol. Dziwne objaw mnie biorą mam tak jakby wróciła nerwica. Biojrę 4e opakowanie (20mg) i pojawił mi lęk uogólniony, ręce mi się trzęsa i wieksze pocenie niz normalnie. Tak samo mialem po citabaxie i musialem rzucic. Powstalo to po spotkaniu w grupie znajomych. Jak uwazacie to zaduzo czy za malo paro?

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mi te tabelki kompletnie nic nie mowią xd dlatego wolę sie spytać, czy paroxinor pół tabletki 20mg na poczatek to dużo?

czy daje jakies efekty uboczne?

czy moge go zaczać brać jak jestem dość mocno przeziębiona i mam ostatnio mocne bóle głowy, czy lepiej sie z tego najpierw wyleczyć?

czy się nie bedzie kolidować z lekami na przeziebienie?

aha i jeszcze czy przy problemach ginekologicznych mozna to zażywac?

z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×