Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyta przewlekła organiczna niedomykalność zastawki aortalnej .. to moja nowa choroba, wdg mnie przyczyna moich kolatan serca... wszystkie objawy sie zgadzaja no i zaczyna sie znowu gechenna.

100-150zł i masz pewność czy masz słuszne czy niesłuszne podejrzenia. Tyle kosztuje echo serca które taką wadę wykryje (nawet jak robi to kiepski lekarz)

 

-- 09 gru 2013, 13:12 --

 

No wlasnie, nie lekarz mowil, ze to jest niedobre badanie i lepiej juz go wyciac . Ale pomacal i po badaniach krwii i przeswietleniu pluc stwierdzil, ze to wezel zwloknialy szczegolnie ze mialem Mononukleoze w zeszlym roku i mam wirusa epsstein bar czy jakos tak. I ze skoro sie nie powieksza to nic zlego.

 

-- 07 gru 2013, 17:33 --

 

moze sie nie zmniejsza, bo obsesyjnie je dotykam te wezly juz od roku.

 

-- 07 gru 2013, 17:36 --

 

a bylem z tym juz u 2 lekarzy :P

tylko u 2??? Ja zazwyczaj ze wszystkim ide do co najmniej 4. Ostatnio byłem u 6 jak mi coś w morfologii źle wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro morfologia nic nie wykryła i RTG też, to sądzę, że te poty mogą być spowodowane lekami. Możesz wspomnieć o tym jak będziesz na wizycie u psychiatry (bo chyba od niego masz te leki? Jesli nie, to wspomnij u tego, który Ci te leki dał ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juz od kilku lat zawsze jak coś mi jest to dla mnie diagnoza jest zawsze najgorsza - rak lub jakas inna ciezka choroba wyniszczajaca organizm...kilka lat temu bolalo mnie gardlo tak dziwne wtedy byl rak krtani... Pędem do laryngologa który nie stwierdzil nic prócz suchego,gardla...

teraz po porodzie moje dolegliwosci sie nasilily...maialam,atak paniki myslalam ze mam zwal...poszlam do kardiologa wszystko ok....stwierdzil nerwice...

teraz wmawiam sobie guza mozgu lub jakiegoś guza w glowie...z powodu zawrotow Glowy...ktore juz w sumie minely, ale dziennie wyszukuje nowych objawów...bylam juz tez u neurologa który mówi ze wszystko ok, ale nie wyslala mnie na tomografie ani nic tylko zbadala...

Od porodu co jakiś czas nowe objawy...pierw klocie w sercu, uderzenia goraca, uczucie jakbym miala zemdleć...to minelo to potem znów zawroty Glowy...to tez w sumie minelo wiec mroczki przed oczami....

a i od jakiś dowch tug slysze szum w uszach...myslicie ze to nerwica, hipochondria czy co? Zastanawiam sie nad wizyta u psychoterapeuty....co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano jak wstalem mialem takie uczucie przeskoku serca, na chwile jakby stanelo mocno uderzylo i zaraz zaczelo znowu bic przyspieszone po paru minutach sie uspokoilo, macie podobnie nerwicowcy? :)

 

angie1989

 

Tak, moze to byc hipochondria. Ja przerabialem guza mozgu bo mialem bol glowy w jednym miejscu powracajacy. O dziwo po rezonansie magnetycznym oczywiscie okazalo sie, ze nic nie mam a bole glowy od tamtego czasu juz nie wrocily. Dodatkowo przerabialem juz choroby serca pluc, ziarnice zlosliwa przerabiam do dzis i mimo badan wciaz jestem niepewny diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :(

I ja się tu zalogowałam....

wsystko zaczęło się w zeszłym roku jak rozstałam się z facetem po 7 latach.

Ale padło mi na zęby.... wmawiałam sobie każde "piknięcie" ze juz do wyrwania. tak pozbyłam się jednego zęba i pare mam przelecoznych kanałowo.... Ile pieniedzy poszło ... nie licze.

Poznalam w miedzyczasie wspaniałego człowieka, z którym chcę spędzać każda chwilę, ale razem z tą smutną pogodową aurą wszystko wróciło.....

tym razem mam podobnie jak Markooo wmowiłam sobie ziarnice i inne chłoniaki, a w zasadzie to pewnie chłoniak z komórek T i mnie nie wyleczą nawet na 2 lata.....

Morfologia dobra, dzisiaj postaram się o skierowanie na UsG i RTG

po kłótni z babcia jakie$ 2 tyg temu , strasznie zaczeła boleć mnie klatka piersiowa, i lekarka przepisała mi MIG .... nic to nie pomogło, kolejny lekarz Nimesil. tu juz trochę lepiej. Ale wyjscie do sklepu osiedlowego sprawia mi kłopot... męczę się, temp u lekarza mialam 37.5, ale mierze co rano i jest 36.1 albo 37 , więcej nie. Cała się już "pomacałam" i wszędzie wszystkie węzły czuje, po lewej stronie mocniej, masakra na szyi i w pachwinach , jestem przerazona ze umre, nie mam siły jesc, ciągle bym spała totalnie 0 siły do życia..... wszystkich tylko zameczam gadaniem o tym ze umre :( na poczatku stycznia mam wizyte u psychologa, zobaczymy jeszcze co tam wyjdzie na tym rtg albo usg.... oby byo dobrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dobrze ;) to wszystko sobie wmawiamy. Chlonniaka tez przerabialam kilka lat temu jak wymacalam guzy na szyi polecialam na usg ale okazali sie ze to wezly chlonne... Teraz wmawiam sobie guza mozgu caly dzień o tym myślę nie mogę sie na niczym skupić na niczym ciągle tylko te myśli...ze umrę choć nie chce:( urodzilam dziecko dwa miesiące temu boje sie ze je zostawię...alvo ze trafie do szpitala a nie chce ;( nie wiem czy powinnam robić tomografie...neurolog mnie na nią nie skierowal... ;/

w przyszlym tygodniu moze pojade do terapeuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angie, ja bardzo chciałabym mieć dziecko :), prze$tałabym tak narcy$tycznie my$lec o $obie :) Pan doktÓr kazał mi wyje$c Nime$il do końca i wtedy pomy$limy co dalej.

Boli mnie $tra$znie $zyja :( a jak wyjde na dwór to az ucho $ię zatyka i w$zy$tko z jednej $trony, tylko lewa :( ehhhhh i gardlo :( Tak bardzo $ię denerwuje.... powiedział ze wyniki krwi idealne, a przy węzłach OB by było ma$akryczne, $woją drogą ile $ie naczytalam ze OB bylo dobre a ludziom chłoniaki wychodzily :(....

 

$ zamia$t normalnej literki "s" nie oznacza ze jetem jakim$ trolem tylko ta literka w kompie mi nie dziala :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcoo a ile dałeś za rezonans ? Bo ja czasem też mam fizia na punkcie guza mózgu ;/

 

ja już wiele chorób 'przeszłam' (oczywiście wymyślonych). Jedyne ce się potwierdziło, to refluks. Najlepszy sposób to się nie macać i nie czytać objawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja guza mózgu je$zcze $obie nie wymy$lilam....:( jedno co dobre, nigdy w zyciu glowa mnie nie bolala.... :( za to mam $zyje cala od 4 dni obolała z jednej $trony ze $zok, wychodze na dwór i ucho zatyka, ma$akra jaka$ ale oczywi$cie to juz rozwijajacy $ie rak, Gula, jutro to $ie napewno nie obudze bo mi zabraknie powietrza przez tą kulkę :(.

ehhhh ale po tym nime$ilu chociaż klatka pier$iowa nie boli. Powiedział ze mam przyj$c za tydzien w piątek i zobaczymy co dalej, boje $ię zaufać tylko tym wynikom krwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby

 

nie wiem ile kosztuje, bo w Niemczech mieszkam i dostalem skierowanie od neurologa na rezonans takze bylo za darmo :).

 

co do chloniakow to juz sie troche uspokoilem, mimo ze mam tego jednego na szyi ktorego widac, ze pulsuje ale staram sie o tym nie myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markoooo, to co pul$uje to tętnica u mnie np po Lewej bardzije ją czuje jak po prawej ;).

Btw. wy czujecie węzły chłonne w pachwinach ;/? bo niby tam u $zczuplych o$ób $ą wyczuwalne. ja po lewej bardziej je czuje jak po prawej, jakby byly więk$ze, ale po lewej też $ą ... nie mają więcej jak 1 cm tak na moje "palcowe" dotykanie.

W$tałąm dzi$iaj lewą nogą, bolą mnie biodra, plecy, $zyja, nogi ma$akra :( chyba na ba$en pojde. bo nie wiem czy takie objawy $ą od chłoniaka, temp. o 10 --> 37 $topni. Chyba wywale ten termomrtr zeby $ie nie $chizowac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angie , a duże $ą :P? ja z jednej $trony mocniej je czuje z drugiej mniej, okolo 4-5 takich fa$olek wielko$ci malego paznokcia moze nawet ciut mniej$zych.

Byłam na zakupach :( boli biodro , plecy i gardło i w klatce pier$iowej i ogolnie czuje $ię połamana:( i juz wmawiam $obie ze to rak zajął $zpik ko$tny . Chce juz miec tą wizyte u p$ychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jakby szpik kostny to na pewno by w morfologii wyszlo...jedne takie malutkie a dwa tez wielkosci malego paznokcia ale mam je od zawsze takze nic sie nie martw :*

ja mam nadal mroczki...ale moze to z hormonow po porodzie nie umia mi sie unormowac...bo kiedys jak zaczynalam brac tab antykoncepcyjne to tez tak mialam i potem przeszlo wiec moze nadal hormony szaleją:P

postaram,sie dzis pozytywnie myślęc i zobaczymy :) ty tez tak zrob:)

a może skoro boli Cię gardlo to lapie Cię przeziębienie? A wtedy wezly moga sie powiększać troszke. Także Glowa do góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po ataku z kołataniem, wizycie na pogotowiu i u kardiologia chwilowo się poprawiło, ponieważ zrobiono mi pełną morfologię, która wyszła ok.

 

Niestety wczoraj wlazłam na forum poświęcone HPV i naczytałam się opowieści kobiet, u których stwierdzono raka szyjki. Strach mnie dosłownie sparaliżował, jestem pewna, że toczy mnie rak w środku. Teraz boję się iść na cytologię.

 

Po cholerę wlazłam na tamto forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyskoczył mi malutki pieprzyk na nodze, tylko jakiś trochę inny bo czarny. Na początku myślałam, że to brudne ale po kąpieli nie zeszło więc trochę to podrapałam. No i zajarzyłam, że to pieprzyk i od razu strach, że czerniak. I o tego drapania zrobiło się czerwone dookoła to już w ogóle prawie zawału dostałam. Ale już mi przeszło :D Po prostu pieprzyki czasem wyskakują i już. Dla mnie to było coś dziwnego bo generalnie mam ich mało a jak już to są troszkę większe i brązowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×