Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znów się boje, że coś nie tak z płucami dalej dziwnie mi się oddycha dziwną rzecz jest ze jak zmienie pozycje jakby się cos odblokowywało i inaczej oddycham nie wiem o co kaman :bezradny:

W dodatku jeszcze mam tydzień do miesiączki a dzisiaj pojawiło mi się trochę sluzu rozowego i brzuch boli jakbym okres miała dostać. Oczywiście działalismy w tym cyklu z mężęm tzn będzie co ma być, ale kolejny powód do zmartwień skąd :( to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, pewnie byś pisała, ale z diagnozą i już po którejś dawce chemi...

 

Ja tak sobie myślę, ze szkoda czasu i zycia na te wszystkie głupoty...jeżeli ktoś będzie miał zachorować to i tak zachoruje i tyle czy sie będzie macał czy nie :lol:

 

Ja mam czasami tak, ze na te moje węzły mam wywalone...i tyle...nawet jeśli będę kiedyś chora to i tak to niezależy ode mnie...heh...no nic...życie...

 

Ja tam myślę, ze dużo zależy od nas samych.Trza sobie powiedzieć i racjonalnie wytłumaczyć to wszystko co się dzieje...a coraz częstrze chodzenie do doktora i robienie badań tylko nakręca spiralę...

 

 

perla, a ty się o ciążę starasz???ja jestem nauczycielem NPR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak nie ta ślinianka, to co wymacałam , mam to jakby na wysokości tętnicy na górze tylko trochę bardziej w prawo, po prawej stronie i jak robie do góry i w dół dwoma palcami w tym miejscu to mi tak skacze, jakby takie piętra czegoś :x znowu to ciagle macam ! . No właśnie tym się pocieszam, że gdyby to był chłoniak od grudnia... to mogłoby być już dość ciężko, ale i tak wciąż się boję ;/.

Kn24 -przecież wiesz, że u nas rzadko kiedy coś złego wychodzi na szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, hej :) z płucami to przynajmniej mozna szybko latwo sprawdzic choc na pewno nic tam zlego sie nie dzieje ale w ostatecznosci zrobisz zdjecie i jestes spokojna ja bym tak chciala z moja neurologia a tu sie tak od razu nie da wszystkiego zalatwic a w glowie sie gotluje od myslenia :( trzymam za Ciebie kciuki i za dzidziusia :):) będzie dobrze:):) mi tez gdzies sie zbliza okres i zawsze czuje ze to juz niedlugo ale ostatnio tak sie wkrecam z ta nerwica ze zadnych innych dolegliwosci nie mam oprocz tych a moze az tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, oby oby zawsze tak bylo u kazdego z nas ze to tylko nasze mysli Miro, relanium to super rzecz pamietam ze szpitala z neurologi jak dawali jedynie wystarczylo poprosic duzo mi to pomoglo :) fajna masz kolezanke ze przyjechala w nocy ;) ja bym tak mogla miec kolege/kolezanke neurologa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę komuś u mnie sprawdzić tą śliniankę, ale mnie już się nikt nie chce dawać obmacywać , bo wszyscy się boją że u nich coś znajdę , a Oni nie chcą wiedzieć :shock: na tym zdjęciu nie wygląda to jakby było obok tętnicy zaraz :D pocieszyłeś mnie trochę, a masz zaraz pod tym skaczącym czymś jakby drugie skaczące?.

 

Też chciałabym być w ciąży, ale boję się, że w czasie ciązy znajdą u mnie jakiegoś raka i to mnie zniechęca skutecznie :( .

Chciałabym żeby po samym USG węzłów można było powiedzieć czy są nowotworowe czy nie, a tu taka skomplikowana procedura.. wiem,że nikt mi tego nie wytnie, a dopóki nikt tego nie zrobi, będę żyła w strachu..

 

Ja łykam hydroxyzyne 25 :D i też jest spoko .. jak po relanium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, znam to, tylko jak jakis objaw z pluc mi dokucza to tez od razu sobie mysle ze to pewnie te wezly niewidoczne :( ale wydaje mi sie ze jednym wlasnie z typowych objawow nerwicy sa te rozne bole wlasnie kolo serca, nad sercem po lewej stronie klatki piersiowej ja co jakis czas tak wlasnie mam i chyba juz sie do nich po prostu przyzwyczailam ...gorzej jak przychodza nowe objawy tego nie lubie bo czlowiek nie wie czy to nerwica czy moze cos faktycznie sie dzieje.

Dostalam pare dni temu od mojego lekarza rodzinnego lek Tranxene na noc mam to tylko brac i wzielabym ale boje sie ze jesli mam cos faktycznie z miesniami to sie jeszcze nie obudze albo cos...bo tam jest napisane ze w chorobach miesni nie stosowac...i co tu zrobic.

 

-- 15 sie 2013, 23:14 --

 

Carols, na mnie hydroxyzyna nie dziala tzn powoduje tylko sennosc ale nie uspokaja, pamietam jak moj maz raz wzial 3x25 hydroxyzyny i nic zero w ogole czegokolwiek...

Carols, jak bedziesz w ciazy to gwarantuje Ci ze tak sie na niej skupisz ze wszelkie inne objawy/choroby przestana istniec.

 

-- 15 sie 2013, 23:15 --

 

Miro, juz sobie wyobrazam takie spotkania :) kazdy by mial duzo do powiedzenia na swoj temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś też mówiłam, że chciałabym mieć znajomego hipochondryka ,który dałby mi pomacać czy ma śliniankę tam gdzie ja , czy to co innego :( chlipp :D ale by były tematy, u mnie ciągle toczą się tematy medyczne :D o usg , morfologii , rakach , historiach różnych osób bla bla... najbardziej dołują mnie historie gdzie ludzie chodzili od lekarza do lekarza i niby wszystko było ok, a potem ciup... wyrok;/ . Ja dziś miałam problemy z pikawką, jak robiłam wdech głęboki to doznawałam okropnego kłucia.. ale minęło:) w ogóle do niedawna miałam arytmię jeszcze z nerwów, dostałam blokera i minęło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po jednej stronie pełno i po drugiej też ale bardzo się boję tych blisko siebie , że w jakiś dziwny sposób zrosną się w pakiet , w ogóle mam jednego węzła który jest fasolką i ma jakby doczepioną do siebie taką kropkę na końcu, ale oglądali go na USG i nikt nie powiedział żeby był jakimś pakietem więc nie wiem.. ja mam ogólnie po jednej stronie po drugiej co najmniej po 4 -5 węzłów a pod pachami tak wysoko jak wcisne ręke i przesuwam to mam pełno jakiś twardych kulek ,ale nie wiem czy to nie sa jakieś ścięgna w pachach, bo chyba jest tam coś oprócz wezłow co się przesuwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, to przynajmniej potrafisz to sobie wytlumaczyc i wiesz gdzie tkwi przyczyna i masz prawo odczuwac dolegliwosci po takim wydarzeniu :( a ja sama nie wiem do konca skad sie to u mnie bierze...

Carols, ja tez na temat medycyny to bym mogla rozmawiac i rozmawiac :) lekarzami moglibysmy zostac :) z serduchem tez tak mam ze mi wariuje a raz nie juz tez sie przyzwyczailam ja do tego mam chora tarczyce wiec ja od tego czasem tak mam ale tez i od nerwow tez biore tabletki czasem na to :)

 

Wlasnie czemu na zlot nie pojechaliscie? Moze za rok pojedziemy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sypnę Wam Ciekawostką: "U pacjentów nie onkologicznych węzły 15mm są normą, w praktyce lekarze u pacjentów nieonkologicznych jako powiększone diagnozują dopiero węzły 20mm czyli jak kciuk" Cały czas mówimy o osi krótkiej ;)

 

Carlos, po lewej stronie też mam kropkę, to jest wielkości ok 1x1 może 2x2 twarde - zużyty stary węzełek chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Pod pachami też mam. gdyby w naszych pomieszczeniach teraz były kamery i puścić to na jednym filmie - kilka osób siedzi przed kompem i się maca...

 

A z tyłu szyi też macie? Bo ja mam 8) Na linii włosów, mam go chyba od dziecka ale przy ataku Hipo to jest nówka sztuka ;)

 

-- 16 sie 2013, 00:31 --

 

perla86, Z tego co wiem, to dogłębne badania uspokajają Hipoli, ale nie chce mi się iść do lekarza, bo to tylko nowotwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa to ja sie teraz macam po miesniach czy nie mam gdzies zaniku :/

perla86, moim zdaniem jesli zdarzylo sie w naszym zyciu cos bardzo dla nas waznego i co mialo wielkie znaczenie to nie tak latwo jest sobie z tym poradzic wiem sama po sobie, a z ta medycyna to u mnie tez tak mowia :) tyle ze dla mnie to juz raczej za pozno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×