Skocz do zawartości
Nerwica.com

bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedz


monietta

Rekomendowane odpowiedzi

zaczne ze lecze sie na nerwice lękową juz 7 lat, przechodzilam rozne fazy, natrectwa i ataki paniki a takze co jest dla mnie najgorsze depersonalizacje. jednak czasem strasznie boje sie schizofrenii poniewaz to uczucie obcosci ciagle we mnie jest, niemniej jednak moj lekarz uspokajal mnie ze lek przed schizo jest naturalny. ostatnio miałam taką dziwną sytuacje o której nawet jak pomysle to chce mi sie wymiotowac z nerwow. mieszkam sama w australii z moim chlopakiem. studiuje tu i pracuje. pamietam ze raz rozmawialam z mama przez skypa ktora to mowila zebym bardzo sie starala aby tu dobrze wypasc, pokazywala sie od najlepszej strony i zawsze super wygladała. opowiadałam jej ze widziałam ładne kolczyki które chyba kupie choc kosztowaly 19 dolarow ale co tam, do pracy(jestem fryzjerka)musze dobrze wygladac. na nastepny dzien po szkole poszlam do sklepu(gdzie byłam pewna ze je widziałam 2 dni temu)i szukam szukam, nie ma, pytam espednietnki dokladnie opisuje jak wygladaly i ona na to ze nie ma szans nic takiego nie maja i nie mieli. ale ja bylam pewna ze tam je widzialam, slabo mi sie zrobilo, ale brnelam w to dalej bo przeciez nigdy czegos takiego nie miałam. przeszukałam wszystkie sklepy w moim miasteczku(nie bylo tego duzo)i nigdzie nic nie znalazłam, przewertowałam internet, strony int tych sklepow tez nic. I mysle nic innego jak pierwsze urojenie, blagam powiedzcie czy tak sie zaczyna schizofrenia?przeciez przy nerwicy takie jazdy nie wystepuja, tak strasznie sie tego boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze przede wszystkim gdybys miala schizofrenie to bys sie nie zastanawaialam, ze ją masz. Ani bys nie myslala , że "cos jest nie tak", ze byly kolczyki a teraz nie ma itd. A moze po prostu ta sprzedawczyni zapomniala? I jak opisalas, to powiedzialaa, ze ich nie bylo, mimo ze byly?

Bo serio, podstawowa chyba rzecza w schizofreni jest to, ze czlowiek nie ma zadnych watpliwosci, czy jest chory czy nie, tylko jest pewny wszystkiego. Juz predzej bys zaczela wtedy myslec, ze widzialas kolczyki, wszyscy mowia ze nie ma, wiec na pewno to jakis spisek, ukrywają przed Tobą itd. Schizofrenik by sie nie bał, że może to przez to, że ma schizofrenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82szywe_wspomnienie

 

Fałszywe wspomnienie – wspomnienie obecne w pamięci, obdarzone silnym subiektywnym przekonaniem, że jest wspomnieniem prawdziwego zdarzenia, które jednak faktycznie nie miało miejsca. Fałszywe wspomnienia obecne są u wszystkich zdrowych ludzi.

 

Z kolei zastępowanie brakujących informacji i luk w pamięci informacjami nieprawdziwymi to konfabulacja. Konfabulacja różni się od świadomego zmyślania, że człowiek, w przeciwieństwie do Ciebie, nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Urojenia to zaburzenia treści myślenia, a nie treści pamięci.

 

Więc nie- nie masz schizofrenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie za wczasu, mogło być tyle czynników które umkneły twojej uwadze a ty od razu zaczełaś panikować. Mogło być tak, że nie było kolczyków w tym sklepie, sklepowa zapomniała, może zrobiła ci na złość, może je widziałaś w necie etc...

Raczej to spowodowała twoja nerwica, podejrzliwość i strach przed schizofrenią, poza tym można mieć małe "iluzje" "deja vu" i nic w tym dziwnego :)

Zastanów się nad poradą twojej matki - zawsze musisz być ładna itd. i w ogóle musisz być naj - to jest nie realne i niemożliwe i po pierwsze - nie "musisz". Zastanów się jaki wpływ ma to podejście twojej matki na ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to nie jest dziwne, że pamietam wszytsko, gdzie wisiały, kolor, cene i z kim bylam, to taki sklep z roznymi kolczykami których tego samego modelu maja po kilkanascie wiec by nie wysprzedali. to takie okropne, najpierw ta depersonalizacja, walcze z nia jak moge ale jak mnie najdzie to ciagle czuje sie obco we wlasnym ciele, pytania po co żyje, czym ja jestem, gdzie bylam przed urodzeniem itp. to mnie przeraża. a ostatnio przed snem miałam pare razy uczucie jakbym byla facetem(jakby mi sie psychika zminiała)może mam dużo męskich genow czy cos. wiem, ze juz mnie macie dosc ale ja tak was bardzo potrzebuje, waszych porad i wsparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dark passanger myślisz, że to wciąż tylko nerwica?bo ja sie boje ze jakies pierwsze omamy sie zaczynaja, biore prozac i nawet mi pomaga, mam lepszy nastroj. kiedys czytałam ze osoby ze schizo nie moga brac SSRi bo to powoduje u nich zaostrzenie objawow, myslisz ze to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że twój stan w nerwicy doprowadza do takich objawów, nie do końca panujesz nad swoimi myślami i jako hipochondryczka nadmiernie doszukujesz u siebie objawów potwierdzających diagnozę schizofrenii, na razie daj sobie na luz i porozmawiaj o tym ze swoim psychiatrą, jeśli on uzna że to nie są objawy schizofreniczne w takim momencie będziesz wiedziała, że to tylko ty. Poza tym zawsze można mieć epizod schizofreniczny - nawet osoby które nie mają jakiegokolwiek problemu emocjonalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś jeszcze miał może podobnie?

 

-- Śr maja 01, 2013 12:57 pm --

 

psycholog hubert wybieram się do psychiatry w przyszłym tyg, niestety angielskojezycznego wiec nie wiem czy dokaldnie bede mu w stanie wszytsko wytlumaczyc. a Ty hubert myslisz ze to moga byc poczatki psychoizy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpliwe aby to była schizofrenia, jeśli idziesz do psychiatry anglojęzycznego to dobrze by było dobrze się przygotować na tą wizytę abyście nie wprowadzali siebie w błąd. Może zajrzyj do jakiegoś specjalistycznego słownika psychologicznego z j.ang na j. pol. bo może się tak stać że przedstawisz swoje objawy w taki sposób, że psychiatra niechcący przyczyni się do Twojej diagnozy przychylnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×