Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak pokonać swój lęk ...?


kasz25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam ten temat ,żeby sobie pomoc i może ktoś z tego będzie mógł skorzystać. Gdy była zima było łatwiej ponarzekać . Każdy mówił , że niema gdzie iść "trzeba zamulać w domu". Było na co zwalić , bo Zima zimno... Teraz zaczyna się wyłaniać więcej osób na "blokach". Jest ciepło,jasno ,natura karze nam wyjść z domu (Tylko właściwie po co jak wszędzie tylko lęki i fobie..). Kiedy wyglądam przez okno chce wyjść chce uprawiać sport jak dawniej .Chcę coś zrobić tylko , właśnie tylko co. Przeraża mnie to po prostu , czuje jak ściska mnie w żołądku ,mam nogi z waty, boje się ,boje się wszystkiego jak dziecko . Nie wiem jak mam walczyć .Czuję w głębi serca , że jest to walka z wiatrakami i chce się poddać lecz wiem , że muszę iść dalej jak maszyna bez uczuć i walczyć.

 

Nie wiem jak mam walczyć ze złem . Zło które mnie opanowuje jest nie do zniesienia . Moje życie to nerwy stres i jedno wielkie G ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź po prostu na spacer. Natura sama potrafi przemówić do organizmu.

Z jakim złem walczysz? Potem poszukaj terapii żeby ktoś ci towarzyszył w tej walce.

Jeśli jest się znerwicowanym nie trzeba narzekać na pogodę. Możesz wychodzić i w zimę.

Czuję w głębi serca , że jest to walka z wiatrakami i chce się poddać lecz wiem , że muszę iść dalej jak maszyna bez uczuć i walczyć
Nie musisz iść jak maszyna bez uczuć, bo zaczną tobą kierować. Zaczynając od tego że uwierzyłeś że to jest walka z wiatrakami. Po prostu nie powinny przejmować nad tobą kontroli i wmawiać ci jakiś głupich rzeczy. Czasami walka składa się z 999 upadków. Byleby nie było mniej powstań.

Jeśli chcesz uprawiać sport to może zapisz się do jakiegoś klubu czy coś w tym stylu. Jakieś regularne spotkania może by cię pobudziły do wyjścia. Nie musi być od razu tak jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, to uzmysłowić sobie, że nie można lęku pokonać ot tak, natychmiastowo, jak pstryknięciem palców. To długotrwały, bolesny proces, usiany wilczymi dołami, zwątpieniem ale i pięknymi, ukwieconymi łąkami. Trzeba uparcie dążyć do celu. Zmiany nie będą widoczne natychmiastowo. Można je zauważyć po pół roku, kiedy porówna się swoje życie po tak dużym przeskoku czasowym, o ile wszystko toczy się ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi już o tym pisał, nie idź bez uczuć. Uczucia są fajne, zwłaszcza, gdy są pozytywne ;)

 

Może spróbuj małymi kroczkami? Zapisz sobie gdzieś i powieś w widocznym miejscu: listę czynności, które Cię przerażają (i od których dostajesz tego bólu żołądka, który też bardzo barwnie wspominam) i odznaczaj, jeśli uda Ci się realizować je bez strachu. Zacznij najlepiej od czegoś małego, na przykład spacer. Potem spacer i swobodna rozmowa z kimś. Powtórz to kilka razy i jak poczujesz się lepiej, spróbuj następnej rzeczy. Jeśli potraktujesz tę listę zadań z należytą powagą i będziesz obserwował swoje postępy, naprawdę może wnieść dużo. Co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omuwilismy wyniki badań .. wyszlo ze mam problemy z kontaktami z innymi ludzmi iq wyszlo jedno powyżej przecietnej a dwa ponizej .

 

Mówiła żebym mial postawe ciała otwartą na ludzi a nie zamknieta i zebym treanował uspokajanie oddechu nastepna wizyta za miecha po kontakcie z psychiatra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, szkoda, że tak długo musisz czekać. Co do postawy ciała, bardzo fajne ćwiczenie, daje dużo korzyści. Ja mogę dodać od siebie- odsłonięty brzuch i klatka piersiowa, broda do góry, utrzymuj kontakt wzrokowy, uśmiechaj się. To nie naprawi Ci życia samo, ale badania wykazały, że ma wpływ na nastrój, więc może pomóc. Zamierzasz próbować?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×