Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      54
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

i własnie co to znaczy... niby ketrel ma dział. psychotyczne ale ma działać uspak. to zn. ze ,,podwaja'' jakby jego moc. a z kolei ketrell oddzialuje na chlor...

myslicie ze mozna zmniejszyc chlorprot.? ma lekarka nie chce mi zmieniac lekow jakie otrzymalam w szpitalu.. ale tam bylam tylko na obserwacji. a jak wrocilam do zycia normalnego to tylko spie.. i nie moge funkcjonowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba działają przeciwpsychotycznie. Biorąc je po prostu odczuwasz działanie każdego z nich, a nie tylko jednego. Jeden działa słabiej, drugi mocniej itd. Chlorprothixen ma działanie również sedatywne, co może skutkować zamuleniem. Natomiast nie wiem jak jest z Ketrelem. Skoro lekarz nie chce ci zmienić leków, to może niech chociaż zmniejszy dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie daje, to zastanowiłbym się nad zmianą leku.

 

 

dobre. Tylko na co?? Benzo odpada i pochodne - jestem krzyżowo uzależniony.

Masz inne pomysły na leki na sen??

 

Kwetiapina(ketrel),Tritico,na niektórych działa mianseryna,pramolan albo pernazinum w większych dawkach.

 

ja po chlorprotixenie padałem jak nieżywy,potem pół dnia byłem wewnętrznie podkur..ny ale nie potrafiłem tego okazać.Jednym słowem dla mnie GÓWNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli przyjmowałam 15 mg: 1/2 -1/2-1, a od dzisiaj przyjmuje dawkę 1-1-1. Na początku mnie usypiał, a teraz już nic po nim nie czuje.

 

A Ty w jakiej dawce go bierzesz?

 

 

No ja biorę na noc, na spanie - 15mg + 10mg hydroxzinum - no i po 1h-1,5h usypiam

 

A po co go bierzesz w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry lek na myśli samobójcze, silnie uspokaja jednocześnie nie ogłupiając. Biorę go na spanie (50mg), dobrze na mnie działa, tolerancja się nie powiększa, dużo mi ten lek pomógł w najcięższych chwilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wyjaśnić o co mi chodzi więc dilujcie ze mną.

Mianowicie ktoś wie jakie są maksymalne efekty jakich mam oczekiwać. W sensie, lek dziala zajebiscie (najlepszy jaki brałem), ale mam wrażenie że jescze mogę coś z niego wycisnąć. I zastanawiam sie, czy może nie za dużo oczekuje.

Co mi zostało a mnie wkurwia:

*lekkie pobudzenie

*losowe nieprzyjemne wspomnienia na które krzycze xD, tak co 30-60 min.

*nadreagowanie na wszystko

*problemy z mówieniem (głos mi sie załamuje, czasem w ogóle nie moge mówić przez kilka godzin, gadam w falsetto, ogólnie jestem strasznie spięty wokalnie)

 

Jest szansa, że przy większej dawce te gówna sie troche zmniejsza, czy tak zostanie i muszę z tym se radzić sam? Biorę 60mg/d. W sumie to rownie dobrze moze byc i moj charakter, nie pamietam, zebym kiedys tego nie mial (poza głosem), tyle ze w mniejszym nasileniu. Nie wiem, może zmniejszone ale nadal pojawiące się stany lękowe są normalne?

 

 

Biore chloro 50 na noc do setaloftu 100. Mial ktos z Was problemy z pamięcią, po tym leku? Bo ja to normalnie momentalnie zapominam
U mnie wręcz przeciwnie, pamięć na leku jest dużo lepsza niż normalnie

 

-- 16 lis 2012, 17:53 --

 

^Oczywiście chodzi mi o dawki które można brać w domu, bo wiadomo że jak będę w nieskończoność zwiększać, to prędzej czy później mnie uspokoi. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore chloro 50 na noc do setaloftu 100. Mial ktos z Was problemy z pamięcią, po tym leku? Bo ja to normalnie momentalnie zapominam

 

Ja nie mam problemów z pamięcią. Bardzo dobry lek, można normalnie po nim pracować umysłowo.

 

@czen, z tego co pamiętam to dawka maksymalna chlorprothixenu to 130mg, podziel sobie na trzy dawni. Lek działa coraz silniej, przy coraz większej dawce. Przy 150mg już się chodzi po ścianach i zatacza, i otacza cię takie błogie uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od 2 tygodni biorę Chlorprothixen w dawce 15 mg rano i tyleż samo wieczorem. Zażywam również Seronil w dawce 20 mg rano. Ta kombinacja leków działa na mnie naprawdę rewelacyjnie, przeciwdepresyjnie, uspokajająco, rano nie nachodzą mnie chore natręctwa, jestem bardziej ufny, towarzyski, bezsensowne napięcie mięśniowe mi spada (wreszcie potrafię rozluźnić wszystkie mięśnie), po wielu latach nieudanych bądź średnio udanych prób nareszcie widzę sens leczenia i pracy nad sobą w trakcie psychoterapii. Cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe. Seronil zażywałem już lata temu (za pierwszym razem z Depakine Chrono, za drugim z Lamotryginą - dawek niestety nie pamiętam), ale wówczas działał na mnie neutralnie, tzn. nie pomagał, ale też nie zauważyłem żadnych działań niepożądanych. W związku z tym wydaje mi się, że to przede wszystkim Chlorprotiksen mi pomaga. Co prawda przez pierwsze kilka dni odczuwałem nadmierną senność i drętwienie w ustach (podobne do reakcji na znieczulenie u dentysty), ale opłacało się brać go nadal. agulka 315, jak widzisz, ten lek może mieć takie działanie niepożądane, nie mam pojęcia co ci poradzić, hmmm... skontaktuj się ze swoim lekarzem - tak będzie najlepiej.

 

Niepokoi mnie jednak jedna rzecz. Choruję również na przewlekłą chorobę nerek i marskość nerki lewej, z tego powodu biorę Milurit 100 mg i Simvasterol 20 mg. W ulotce Chlorprotiksenu wyczytałem, że w przypadku chorób nerek należy zachować ostrożność. Wprawdzie psychiatra który przepisał mi Chlorpro ma także specjalizację z interny i wie o moich problemach z nerkami, jednak nie przypomniałem mu o tym podczas ostatniej wizyty. Czy któremuś z Was może ten lek zaszkodził na nerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×