Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki zażywane w podróży


Gość Brokuł

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każdy z nas wybiera się na wakacje różnymi środkami lokomocji.Jakie leki można brać przy nerwicach,

po to żeby znieść zgiełk podróży lub gdy "nawali autobus" albo pociąg stanie w środku pola na wiele godzin itp.?

Kiedyś na takie wpadki (jak miałem przepisany) brałem Fluanxol,co można brać poza tym ? Bo Doxepin jest chyba

za mocny?

:tel::bezradny::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny - zwykle jest to Alprazolam czyli xanax, neurol, alprox, zomiren.

Działa szybko, uspokaja, nie otępia. Tyle tylko że wypada go stosować naprawdę w przypadkach ataków i nie częściej bo uzaleznia.

 

Można też sie wspomagać Hydroksyziną (Hydroxyzina, Atrax) - to nie uzaleznia, uspokaja ale też usypia.

No ale oba są na receptę, wię tak czy inaczej warto o tym porozmawiać z lekarzem.

 

Doxepin to lek antydepresyjny, nie doraźny, nie działa po zażyciu, trzeba go brać dłuższą ilość czasu żeby coś zadziałał...nie ma sensu brać to na "podróże"

fluanxol - o tym nie wspomnę, to neuroleptyk, klasyczny psychotrop....brać na takie pierdoły jak lęki w podróży - odważnie ...... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Xanax (alprazolam).Odpręża,nie usypia,powoduje że czas jakby szybciej płynie.Ale zażywać tylko doraźnie i np. przy długich i wyczerpujących podróżach (np całą noc jedziesz zatłoczonym pociągiem a i tak spać nie możesz).U mnie to działa super i nie wyobrażam sobie lepszego leku w takich wypadkach.

Używany doraźnie jest bardzo dobry ale totalnie się nie nadaje do częstego zażywania bo mocno uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×