FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
105
61%

Nie
40
23%

Zaszkodziła
27
16%

Liczba głosów : 172

przez barsinister 18 kwi 2013, 03:58
marti27 napisał(a):macie problem z zaparciami po seronilu? jak sobie z tym radzić...?

a bierzesz coś jeszcze? po samym seronilu nie miałem takich kłopotów
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marti27 18 kwi 2013, 10:46
barsinister napisał(a):
marti27 napisał(a):macie problem z zaparciami po seronilu? jak sobie z tym radzić...?

a bierzesz coś jeszcze? po samym seronilu nie miałem takich kłopotów

nie, tylko seronil biorę.

przez Nut 18 kwi 2013, 20:18
Seronil hmmm,
mam z nim niezbyt miłe doświadczenia, od razu dodaję, iż z własnej głupoty.
Nie wiem, po tym co 'przeżyliśmy' nie wiem czy odważyłabym się spróbować ponownie.
gdzieś mam jeszcze z listek, czy dwa
Nut

przez marti27 18 kwi 2013, 20:25
Nut napisał(a):Seronil hmmm,
mam z nim niezbyt miłe doświadczenia, od razu dodaję, iż z własnej głupoty.
Nie wiem, po tym co 'przeżyliśmy' nie wiem czy odważyłabym się spróbować ponownie.
gdzieś mam jeszcze z listek, czy dwa

a co się działo?

przez Nut 18 kwi 2013, 22:50
hehe, no cóż, naiwność ma była zdumiewająca.
ku przestrodze
Myślałam, że jeśli zażyję całe opakowanie na raz zdołam raz na zawsze ewakuować się z tego świata.
(Jako, że w końcu przepisał mi je PSYCHIATRA na RECEPTĘ, więc MUSZĄ to być silne leki<ironia>)
No cóż,
3-dniowe poczucie zgnilizny w organizmie i spora nauczka na przyszłość;)

Tak jak powiedziałam, głupota,
nawet nie wiem jakie ten lek ma działanie w warunkach 'normalnych'.
Nut

przez szczypiorek86 19 kwi 2013, 21:14
Nut napisał(a):hehe, no cóż, naiwność ma była zdumiewająca.
ku przestrodze
Myślałam, że jeśli zażyję całe opakowanie na raz zdołam raz na zawsze ewakuować się z tego świata.
(Jako, że w końcu przepisał mi je PSYCHIATRA na RECEPTĘ, więc MUSZĄ to być silne leki<ironia>)
No cóż,
3-dniowe poczucie zgnilizny w organizmie i spora nauczka na przyszłość;)

Tak jak powiedziałam, głupota,
nawet nie wiem jakie ten lek ma działanie w warunkach 'normalnych'.

Dokładnie tak jak piszesz wiem bo doświadczyłam...
szczypiorek86

przez barsinister 19 kwi 2013, 21:21
jak was czytam to sobie myślę, że to wielkie szczęście, że praktycznie wszystkich leków typu SSRI nie da się w zasadzie przedawkować i że leków psychotropowych, którymi można sobie zrobić prawdziwą krzywdę jest tak mało w obrocie
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Nut 20 kwi 2013, 10:34
zgadza się barsinister, ale taki chociażby popularny paracetamol łatwo można przedawkować, a jest dostępny bez recepty w wielu lekach przeciwbólowych.
Nut

przez pompea 07 maja 2013, 20:42
Witam!
Moja przygoda z Seronilem właśnie się skończyła. Zadziałał u mnie zupełnie inaczej niż u większości- po 2 miesiącach brania zaczęłam spać na stojąco, byłam ciągle zmęczona i miałam problem z zaparciami. Moim problemem jest depresja z brakiem napędu, a Seronil zamiast zaktywizować- jeszcze mnie usypiał. Czy ktoś też tak miał?
Teraz nie biorę nic, czekam aż stężenie leku we krwi sobie opadnie. Psychiatra powiedziała, że spróbujemy Efectin lub wellbutrin. Effectinu się trochę boję-ma dużo skutków ubocznych.
Teraz powoli się wybudzam, ale mam duże wahania nastroju i bóle głowy.

przez Shannon 09 maja 2013, 18:20
pompea napisał(a):Witam!
Moja przygoda z Seronilem właśnie się skończyła. Zadziałał u mnie zupełnie inaczej niż u większości- po 2 miesiącach brania zaczęłam spać na stojąco, byłam ciągle zmęczona i miałam problem z zaparciami. Moim problemem jest depresja z brakiem napędu, a Seronil zamiast zaktywizować- jeszcze mnie usypiał. Czy ktoś też tak miał?
Teraz nie biorę nic, czekam aż stężenie leku we krwi sobie opadnie. Psychiatra powiedziała, że spróbujemy Efectin lub wellbutrin. Effectinu się trochę boję-ma dużo skutków ubocznych.
Teraz powoli się wybudzam, ale mam duże wahania nastroju i bóle głowy.

Też mnie usypia, ale jak na razie wolę to niż mieć non stop natrętne myśli. Mam ich teraz o wiele mniej i nie jestem nerwowa. Ale w sumie czuję taką obojętność, czy cały dzień będę leżeć w łóżku czy robić coś, mam taki sam humor. Nadal mam tiki nerwowe, ale jest ich mniej. Mam lekkie problemy z układem moczowym i zaparcia. Może w przyszłości pomyślę nad zmianą leków, ale boję się że będą miały większe skutki uboczne.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

przez pompea 09 maja 2013, 19:55
Navi, też brałam 30 mg :smile: W sumie nastrój miałam dobry, przestałam przejmować się głupotami i wymyślać sztuczne problemy. Jednak przez cały dzień kombinowałam, kiedy wreszcie będę mogła uciąć sobie drzemkę, a w weekendy- było już spanie na całego - po 13-14 godz. na dobę. Wstawałam dalej senna i w końcu już chodziłam całe dnie jak zombi.
Psychiatra była zaskoczona - przecież większość ludzi fluoksetyna napędza! Po odstawieniu Seronilu senność zniknęła po tygodniu!

przez Shannon 09 maja 2013, 21:12
Mnie też tak mówiła psychiatra. :D Kiedyś jeszcze dawniej brałam bodajże 100 mg Asentry a ona powiedziała, że po Seronilu będzie napędzać mnie do działania. Nic takiego nie czułam, teraz też nie czuję. Wydaje mi się, że po Asentrze nie byłam tak senna, ale musiałam dodatkowo brać leki na sen po których rano przez kilka godzin byłam jak zombie. Nie jest tak, że muszę ucinać sobie drzemkę w ciągu dnia. Wiem, że gdybym chciała zmienić leki znowu musiałabym czekać na efekt 3 tygodnie, jakoś na razie nie chce ryzykować.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

przez Dark Passenger 09 maja 2013, 21:17
Brałem 3 lata temu przez pare miesiecy i teraz od paru miesiecy. Kiedys na dawkach do 60mg, teraz 40mg. Na napady obzarstwa dziala ok w porownaniu z tym co bylo wczesniej, obniza laknienie, na obsesje tez jakos posrednio wplywa. I to w zasadzie tyle z poytywów. Skutkow ubocznych jakichkolwiek nie odnotowalem u siebie.
sertralina 200mg
lamotrygina 200mg
kwetiapina XR 600mg
alprazolam 1.5mg
Moderator

przez szczypiorek86 11 maja 2013, 11:15
Dark Passenger napisał(a):Brałem 3 lata temu przez pare miesiecy i teraz od paru miesiecy. Kiedys na dawkach do 60mg, teraz 40mg. Na napady obzarstwa dziala ok w porownaniu z tym co bylo wczesniej, obniza laknienie, na obsesje tez jakos posrednio wplywa. I to w zasadzie tyle z poytywów. Skutkow ubocznych jakichkolwiek nie odnotowalem u siebie.

Seronil obniża łaknienie ? :shock: U mnie było zdecydowanie odwrotnie...A ogólnie jakiś czas na to co mial nawet pomagał a skutków ubocznych nie było żadnych prócz tego łaknienia i obniżonego libido,ale z czasem przestał działac i pojawily sie bóle w klatce...
szczypiorek86

Sortuj wg