Skocz do zawartości
Nerwica.com

ash-ley z krakowa mówi dzień dobry


ash-ley

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od 6 lat borykam się z zaburzeniami odżywiania, od anoreksji po bulimię a skończywszy na kompulsywnym objadaniu się i napadowym jedzeniu. Leczyłam się u kilku psychologów, jednak żaden nie okazał się na tyle dobry, aby mnie wyciągnąć z choroby na dobre... bywały okresy gorsze i lepsze. Sięgałam po różne leki, od odchudzających po przeczyszczające, stosowałam wszelkie możliwe diety od 'całkiem normalnych' po bardzo restrykcyjne oraz głodówki, niszcząc sobie żołądek i jelita na lata.

 

Ponad pół roku temu psychiatra stwierdził u mnie głęboką depresję, przepisując Seronil, który pomógł, ale tylko na 3 miesiące. Od jakiegoś miesiąca mój stan się pogarsza, przez co niszczy mi wszystko, co zdążyłam sobie odbudować dzięki braniu leków. Moje relacje z ludźmi są coraz gorsze, boje się, że stracę chłopaka, na którym mi zależy. Jestem rozchwiana emocjonalnie, wszystko mnie drażni, jestem przewrażliwiona, winę widzę tylko w sobie, boję się nawiązywać kontakty z ludźmi, bo boję się odrzucenia i zranienia. łatwo się przywiązuję. jestem wybuchowa, coraz bardziej perfekcyjna z dziwnymi stanami emocjonalnymi... te stany nasilają się z każdym rokiem, z każdym miesiącem...

 

Kilka dni temu byłam u jednej z lepszych (jak się okazało i jak zdążyłam wywnioskować) psychoterapeutów, która z racji leczenia mojej przyjaciółki nie może mnie przyjąć na terapię, ale po konsultacji jednoznacznie stwierdziła u mnie silne zaburzenia osobowości powiązane właśnie z zaburzeniami odżywiania. Zaleciła dobrego psychoterapeutę na lata (z racji trudnego przypadku), który specjalizuje się w terapie psychodynamicznej. Żaden z moich poprzednich psychologów takiej terapii nie stosował, co tłumaczyłoby efekty, a raczej ich brak.

 

Od jutra mam zacząć zażywać nowy lek - Escitil. aktualnie szukam dobrego psychoterapeuty psychodynamicznego w Krakowie. mam kilku na uwadze, ale ciąglę się waham, boję, bo obawiam się bezradności wobec mnie i braku efektów...

 

 

Mam nadzieję, że tutaj znajdę wsparcie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×