Skocz do zawartości
Nerwica.com

po normalnych posiłkach usypiam, nie mam cukrzycy


Gość xanax

Rekomendowane odpowiedzi

też tak ktoś ma? staram się jeść małymi porcjami, czyli np ziemniaki osobno, po jakimś czasie ryba sama lub z sałatką.

Jakbym to zjadł razem, to usypiam i mogę spać parę godzin, trochę to męczące, a lekarz wzrusza ramionami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek robi się senny po posiłku, bo wszystkie siły organizmu koncentrują się na strawieniu jedzenia. Gorzej jeśli zasypiasz za każdym razem, a wcześniej tak nie było.

 

Masz dobre ciśnienie? Przy niskim łatwiej usypiasz, a obniżenie ciśnienia to skutek uboczny niektórych leków.

Może właśnie odstawiłeś albo bierzesz lek, który sprzyja senności?

Nadużywasz alkoholu albo benzodiazepin?

Śpisz wystarczającą ilość czasu? Wysypiasz się?

Masz depresję?

Senność zdarza Ci się w innych okolicznościach czy tylko po posiłku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek robi się senny po posiłku, bo wszystkie siły organizmu koncentrują się na strawieniu jedzenia. Gorzej jeśli zasypiasz za każdym razem, a wcześniej tak nie było.

 

Masz dobre ciśnienie? Przy niskim łatwiej usypiasz, a obniżenie ciśnienia to skutek uboczny niektórych leków.

Może właśnie odstawiłeś albo bierzesz lek, który sprzyja senności?

Nadużywasz alkoholu albo benzodiazepin?

Śpisz wystarczającą ilość czasu? Wysypiasz się?

Masz depresję?

Senność zdarza Ci się w innych okolicznościach czy tylko po posiłku?

 

 

Ja rozumiem wiele z medycyny, więc powyższe też.

Ciśnienie wręcz idealne, benzo łykam od lat, ale to nie ma związku, związek mają ssri, itp leki, z tym to łączę. Mam depresję, przewlekłą i nerwicę, ale jak biorę leki antydepresyjne, to mam te problemy, być może są leki, które nie wywołują takich objawów.

Oto wyniki ostatnich badań naukowców, może to ma związek z moim problemem:

 

Jak dowodzą najnowsze badania, leki antydepresyjne mogą zwiększać ryzyko wylewu i zawału serca, bo powodują zwężanie tętnic - informuje serwis mirror.co.uk

 

Osoba, która cierpi na depresję, jest znacznie bardziej narażona na zawał serca niż osoba zdrowa. Powinna więc zażywać leki, które poprawią jej kondycję psychofizyczną. Jednak jak się okazuje, te zamiast pomagać mogą mocno zaszkodzić.

 

Badacze przeanalizowali 59 par bliźniąt, które walczyły w Wietnamie. Jedna osoba z pary brała leki antydepresyjne, a druga nie. Jak się okazało bracia, którzy zażywali antydepresanty mieli znacznie bardziej zwężone tętnice niż ci, którzy leków nie przyjmowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już zdążyłam wyczytać, co bierzesz. Tu masz info o wpływie na sen tego co przyjmujesz. Może ta wiedza w jakiś sposób Ci pomoże.

 

Andepin (fluoksetyna) i Ciprelax (escitalopram)

Selektywne inhibitory wychwytu serotoniny. Leki tej grupy redukują kontynuację snu.

Leków z grupy SSRI nie powinno się stosować w bezsenności, a ich zastosowanie często wymaga skojarzonej terapii lekami o działaniu nasennym. Niekiedy odwrotnie, u niektórych chorych obserwuje się nadmierną senność, częściej podczas stosowania paroksetyny i fluwoksaminy, rzadziej przy stosowaniu sertraliny i fluoksetyny. Przerwanie leczenia TAD lub SSRI niezależnie od sposobu może skutkować zaburzeniami wzorca snu obok innych objawów (zawrotów głowy, zaburzeń apetytu, apatii), co bywa uznane za nawrót depresji, szczególnie przy odstawieniu krótkodziałających SSRI (paroksetyny), niż przy odstawieniu długodziałających SSRI (fluoksetyny).

 

Clonazepam

Pochodne benzodiazepiny stosowane w niskich dawkach wykazują działanie uspokajające, a w wyższych nasenne, które zanika w wyniku rozwoju tolerancji. Na skutek uzależnienia po odstawieniu leku występują objawy abstynencyjne, wśród których wyróżnia się m.in. zaburzenia snu, obserwowane u 71% chorych. (...) W trakcie leczenia benzodiazepinami o długim okresie półtrwania, takich jak : flurazepam, diazepam, klonazepam może pojawić się nadmierna sedacja i senność w ciągu dnia następnego. Tolerancja rozwija się po miesiącu ich stosowania. Zwykle objawy abstynencyjne występują po 2-4 dniach od odstawienia leku.

 

Benzodiazepiny tłumią stadium 1 snu i sen wolnofalowy NREM, opóźniają występowanie stadium snu REM (flurazepam, lormetazepam, nitrazepam, temazepam, triazolam), skracają 3 i 4 stadium snu, zmniejszają liczbę przebudzeń. Benzodiazepiny nieznacznie tłumią sen REM zwłaszcza w 1 i 3 części nocy, zmniejszają amplitudę fal delta i theta, wydłużają całkowity czas snu i stadium 2. Po odstawieniu następuje szybki powrót do stanu wyjściowego. Działanie nasenne benzodiazepin związane jest z wpływem na interneurony GABA-ergiczne, hamujące aktywność struktur odpowiedzialnych za sen i czuwanie, nie wpływają na neuroprzekaźnictwo serotoniny.

(...)

Klonazepam ma zastosowanie również w leczeniu zaburzeń zachowania podczas snu REM.

 

Więcej na: http://www.chinmed.com/praktyka/prakt_art/wzajemny_zwiazek.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem, nie piję w ogóle alkoholu, a senność mam w zasadzie po jedzeniu, ale w trakcie przyjmowania tych leków, a przyjmuję je już tak długo, z różnymi przerwami, różne leki, że to wszystko się nawarstwiło być może. Lekarz być może wzruszy ramionami albo skieruje nie na badania np krwi, które nic nie wykażą.

Co do wysypiania, to śpię aż za dużo, ale tylko gdy biorę antydepresanty. Po innych lekach nie.

 

ps

chciałem to dopisać do postu ww, ale nie można go edytować, nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyjmujesz różne leki i to z różnymi przerwami to ciężko będzie ustalić od którego właściwie ta senność się wzięła. Przyjrzyj się dawkom, może jakaś jest zbyt duża? Może po którymś leku szczególnie odczuwasz senność? Poczytaj sobie tu -> http://www.chinmed.com/praktyka/prakt_art/wzajemny_zwiazek.htm

Są leki, które powodują bezsenność (np. bupropion, wenlafaksyna). Są takie, które nie wpływają na senność/czujność w dzień (np. mirtazapina). Może reagowałbyś na nie lepiej niż na fluo czy esci. Kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax, to właśnie nie są normalne zdrowe posiłki, to większość ludzi ma złe nawyki żywieniowe!!! słuchaj swojego organizmu i jedz rozdzielnie, nie jedz białka razem z węglowodanami, bo wtedy uruchamiają się procesy fermentacyjne i gnilne, człowiek robi się senny, ociężały, źle się czuje. dzieje się tak zwłaszcza u ludzi, którzy mają jakieś problemy z przewodem pokarmowym (na przykład z przerostem candidy) poczytaj trochę o tym: http://e-grzybica.com/dieta-rozdzielna-jak-laczyc-pokarmy-by-zdrowym-byc.html

możesz sobie iść nawet do dietetyka, powie Ci to samo - nie powinno się łączyć białka z węglowodanami.

mówię Ci - słuchaj siebie i nie staraj się sprzeciwiać swojemu organizmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Asiu, dziękuję za przypomnienie, kiedyś tak żyłem, wiele lat, ale potem się przestawiłem znów.

Faktycznie czułem się wtedy świetnie, jadłem wszystko osobno, np nóżka z kurczaka, sałatki, wędlina bez chleba - tylko np z chrzanem, itd.

Muszę pomyśleć, żeby znów tak jeść.

Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax, nie ma za co, słuchaj siebie, Twój organizm wie co dla Ciebie dobre. :smile: tu też fajna stronka, artykuł "Dlaczego niewłaściwie dobrane produkty mogą szkodzić zamiast dostarczać potrzebnej energii ?": http://www.biosila.pl/content/view/791/302/

Tobie również miłego dnia. :smile:

 

-- 27 kwi 2011, 18:31 --

 

Każdy człowiek robi się senny po posiłku, bo wszystkie siły organizmu koncentrują się na strawieniu jedzenia.

 

przy dobrze skomponowanym wartościowym posiłku nie mamy prawa czuć się senni. ;) chyba że właśnie zjedliśmy jakieś "śmieci" bądź źle połoczone składniki (białko z węglowodanami) - wtedy owszem, będziemy czuć się bez energii, senni i zmęczeni po jedzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Kilka lat temu na oddziale diabetologii dokładnie mnie zbadali pod kątem senności. Uznali, że to problem z głową. Ale znów zaczynam mieć wątpliwości odnośnie tej diagnozy. 

zakładam, że robili krzywą insulinową wraz z krzywą cukrową? człowiek z reguł usypia przy zbyt dużym wyrzucie insuliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Krzywa cukrowa, krzywa insulinowa i głodówka 72 godziny. Chyba szukali guza trzustki - wyspiaka, który wydziela insulinę. Znów wracam do tematu czy przypadkiem nie mam niedokwasoty żołądka. Różne witaminy słabo wchłania m. 

gastroskopia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ja prawie po każdej dawce cukru (zwłaszcza płynnego lub w większej ilości z czegoś śmieciowego) robię się senna. Robiłam krzywą cukrową. Myślałam, że też insulinową ale po badaniu okazalo się, że źle się zrozumieliśmy w laboratorium xp Brak wyników pośrednich 😕 myślicie, że endokrynolog wyczyta coś z jednego lub dwóch pomiarów insuliny i trzech cukru? Chyba tyle ich mam

 

Taka ciekawostka. Po dużym posiłku też robię się senna, ale ostatnio zupełnie zmieniły się ilości jakie jem. Kiedyś dużo to była paczka 400g makaronu z sosem i dopiero usypiałam. Teraz jem zupełnie inaczej i zasypiam po pełnym talerzu obiadowym. Żołądek się skurczył i senność przychodzi przy zupełnie innych rozmiarów porcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 09:31, Lilith napisał:

Również jestem senna po posiłkach. Kilka lat temu też miałam robione badania pod kątem cukrzycy i było w porządku. 

Słowa klucz- "kilka lat temu". Zwróciłaś może uwagę czy po każdym posiłku czy tylko po niektórych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×