ashwagandha

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez nadin 03 gru 2012, 20:39
Czy brał ktoś te ziółko, jak wrażenia? Ja się zastanawiam nad kupnem, ponoć daje fajne efekty.

ASHWAGANDHA – pogodne myśli & przyjemne doznania
Działanie tej “cudownej rośliny” opisywane było już w najstarszych księgach medycznych Indii. Najsłynniejsze zioło długowieczności starożytnych Indii!

Przypisuje się jej niezwykłe właściwości odmładzające, redukujące stres oraz wzmacniające aktywność seksualną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wykazuje właściwości adaptacyjne i mobilizujące, nie przytłumia, a wzmacnia zdolności kognitywne, poprawia koncentrację i zdolność logicznego myślenia.

Badania kliniczne potwierdziły skuteczność stosowania Ashwagandha w przypadku występowania lęków, niepokoju, zaburzeń neurologicznych, zapaleniach i chorobie Parkinsona. Ashwagandha zalecana jest przy nadpobudliwości, bezsenności, w stanach podwyższonego stresu. Działa adaptacyjnie, antydepresyjnie, stabilizuje nastrój.

Dostarcza energii do tkanek, szczególnie mięśni i kości, oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nadnerczy i układu rozrodczego. Ułatwia zasypianie.

Nie zawiera żadnych składników powodujących uzależnienie. Można ją stosować bezpiecznie przez długi okres bez obawy o uzależnienie. Wraz z innymi ziołami w medycynie ayurvedyjskiej wykorzystywana jest jako afrodyzjak oraz “eliksir młodości”.

Osoby przyjmujące Ashwagandha zauważają poprawę samopoczucia psychicznego i polepszenie stanu zdrowia fizycznego.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
23 lis 2012, 16:10

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez linka 03 gru 2012, 20:43
Jako lek na nerwicę i depresję?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez nadin 03 gru 2012, 21:04
Tak, przy nerwicy i depresji, czy coś pomaga?

-- 03 gru 2012, 20:11 --

Na jednej ze stron przeczytałam:
"Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań Ashwagandha to skuteczność w terapii chorób psychicznych. W jednym z badań podawano Ashwagandha 30 pacjentom cierpiącym na nerwicę lękową. Podawano 40 ml wyciągu dziennie w dwóch dawkach przez jeden miesiąc. Pod koniec miesiąca większość najbardziej przykrych objawów takich jak ataki lęku i fobie lękowe zniknęły. W badaniach amerykańskich psychiatrów Ashwagandha okazała się także użyteczna w terapii choroby maniakalno-depresyjnej, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Dzienna dawka wynosiła do 4 kapsułek i prowadzona przez 45-60 dni terapia dawała dobre rezultaty."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
23 lis 2012, 16:10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez Werty 03 gru 2012, 21:58
nic dziwnego te ziółko zawiera tropinę i kuskohigrynę obie substancje lub ich pochodne znajdują licznie zastosowanie w medycynie w tym w psychiatrii i neurologii. Co dziwne znajdowane są w roślinach halucynogennych jak belladona atropa czy bieluń, ale moja mała znajomość angielskich terminów medycznych i chemicznych uniemożliwia mi lepsze zrozumienie o co w tym chodzi i jaką rolę odgrywa w tym roślinach, a po polsku źródeł za mało, abym mógł się zagłębić.

Jeżeli ktoś lepiej się zna na tym i jest łaskawy niech popatrzy o co w tym idzie :smile:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
728
Dołączył(a)
10 maja 2006, 22:49

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez niewypowiedziana 02 sty 2013, 22:55
Również jestem bardzo ciekawa jak działa to ziółko. Czytałam na zagranicznych forach, że naprawdę daje bardzo dobre efekty, szczególnie u osób z lękami i fobiami. Jeśli ktoś stosował lub ma jakąś większą wiedzę w tym temacie to bardzo proszę o opinie.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.
Posty
272
Dołączył(a)
27 sie 2011, 00:50

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez xanonymous 08 lip 2013, 13:11
Trzeba kupić i wypróbować na sobie. NA jednego zadziała na innego może niekoniecznie. Aczkolwiek dobrze jest poczytać pozytywne komentarze i nastroić się optymistycznie :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
575
Dołączył(a)
04 paź 2011, 14:28

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez tiktalk 08 lip 2013, 17:48
ktoś to kupował może ostatnio? co wybrać proszek kapsułki? jakiegoś producenta polecić ktoś może?
to może być fajna alternatywa dla koreańskiego żeń-szenia :)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
403
Dołączył(a)
05 mar 2013, 00:08
Lokalizacja
ślaski

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 Gorliwy 08 lip 2013, 21:21
Co dziwne znajdowane są w roślinach halucynogennych jak belladona atropa czy bieluń,

,,,jak bieluń . No to radzę się Wam w to nie pakować. Poza tym naszym zrypanym przesz psychotropy łepecyną żadna ajurweda nie pomoże . Jedyne zioło jakie na mnie działa to Zioło.Reszta to placebo,hahaha :lol:
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9879
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez niewypowiedziana 02 gru 2013, 22:53
Rzadko tu ostatnio zaglądam, ale postanowiłam osobiście przetestować Ashwagandhę i zdać relację zainteresowanym.
Dawka dzienna jaką stosuję (nie codziennie) to 900 mg (dawka max. dozwolona to 2000 mg). Wyraźne pozytywne działanie zaobserwowałam już w pierwszym dniu. Ziółko to momentalnie uspokaja, ale nie zamula, daje miłe wyluzowanie i taką jasność umysłu. Pozostałe pozytywne wpływy jakie na sobie zaobserwowałam: zminimalizowanie kołatań serca, rzadsze zawroty głowy, dużo lepsza wydolność oddechowa, ogólna poprawa formy fizycznej podczas treningów, intensyfikacja doznań seksualnych, koniec problemów ze snem oraz ze wstawaniem, zminimalizowanie lęków i natrętnych myśli.
,,,jak bieluń . No to radzę się Wam w to nie pakować. Poza tym naszym zrypanym przesz psychotropy łepecyną żadna ajurweda nie pomoże . Jedyne zioło jakie na mnie działa to Zioło.Reszta to placebo,hahaha

Nigdy nie brałam żadnych leków psychotropowych i mi ashwagandha pomaga w znaczącym stopniu. Nie twierdzę, że pomoże osobom z głęboką depresją czy bardzo silną nerwicą, bo to tylko zioło, ale może przyczynić się do ogólnej poprawy u osób z mniejszymi zaburzeniami lękowymi. Jak napisał xanonymous, trzeba wypróbować na sobie.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.
Posty
272
Dołączył(a)
27 sie 2011, 00:50

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez piterw610i 01 sie 2014, 10:08
czyli działa subtelnie ? a już miałem kupować a tak szkoda $ na forach Angielskich wypowiadaja sie w stylu ''very very powerfull herb ''
''Kinda feels like Deja Vu, I wanna get away from this place I do,
but I can't and I wont say I tried but I know that's a lie cuz I don't,
and why I just don't know...''
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
19 lut 2012, 18:48
Lokalizacja
KrK

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez xanonymous 29 paź 2014, 16:52
Jak weźmiesz podwójną dawkę to i działanie będzie 2 razy silniejsze niż subtelne....


Czytalem komentarze w amazonie o preparacie A2X (ashwagandha, passiflora incarnata, l-teanina) i ponoć działa. MOżna też oddzielnie sobie kupic te skladniki i łączyćto bedzie taniej pewnie.
http://www.a2xanxiety.com/14daysample/landing.html
http://www.a2xanxiety.com/clinicalresearch/Odnośnie ashwagandha:

Witania ospała – Withania somnifera (L.) Dunal w dawnej i współczesnej fitoterapii

Witania ospała – Withania somnifera (Linne) Dunal (Physalis somnifera) należy do rodziny psiankowatych – Solanaceae. Dorasta do 150 cm wys. Wydaje kwiaty zielonkawe lub brudno żółtozielone i owoce kuliste (jagody) barwy ciemnopomarańczowej lub czerwonej, obudowane, podobnie jak u miechunki, w delikatnie zrośnięte działki kielicha (niczym lampion), które brązowieją w miarę dojrzewania jagody. Witania jest stosowana w tradycyjnej medycynie wschodniej (Indie, Izrael, Iran, Pakistan, Sri-Lanka, Bangladesz, Afganisan). Znana pod nazwami Ashwagandha, indyjski żeń-szeń (Indian ginseng), Winter cherry, Kanaje Hindi i Samm Al Ferakh. W medycynie ajurwedyjskiej leki z Withania były stosowane w leczeniu reumatyzmu, osłabienia pamięci, ogólnego wyczerpania i niemocy płciowej. Ponadto w leczeniu starczych zmian skórnych i kaszlu Z owoców uzyskiwano wyciągi bogate w enzymy ścinające białko w mleku, tak jak podpuszczka, dzięki czemu znalazły one zastosowanie przy produkcji serów. Witania występuje w Południowej Azji, południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (Egipt). W rejonach tych jest rośliną dziko rosnącą, pospolitą, traktowaną nawet jako chwast na polach uprawnych i w ogrodach.

Surowcem leczniczym jest korzeń i owoc witanii – Radix et Fructus Withaniae. Ashwagandha Oil, dostępny w handlu, powstaje z wyciągu z Withania na oleju migdałowym, z dodatkiem wody różanej i służy do pielęgnowania skóry (tonik odmładzający).

W 1968 r. izraelscy naukowy określili strukturę witaferyny A (withaferin A). Okazało się, że witaferyna ma charakter laktonu. Steroidowe laktony (steroidal lactones) pochodne ergostanu, występujące w Withania – nazwano witanolidami (withanolides). Witanolidy to związki aktywne farmakologicznie. Mają właściwości przeciwrakowe (antitumoral), cytotoksyczne, antymitotyczne, antyseptyczne i hipotensyjne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi). Prezentują aktywność uspokajającą.

Korzenie witanii zawierają alkaloidy (anaferyna, anahigryna, witanina, somniferyna, tropina), głównie alkaloidy nikotynowe; fitosterole (beta-sitosterol), witanolidy A-Y (laktony steroidowe), kumaryny (skopoletyna), fenolokwasy (kwas chlorogenowy, przede wszystkim w zielu), sitoindozydy.

withanolideD
Witanolid D

withaferinumA
Witaferyna ASuche ekstrakty z Withania podawane w dawce przynajmniej 500 mg przez 4-8 tygodni – zwiększają wrażliwość receptorów 5-hydroksytryptaminowych (5-HT) – serotoninowych, wiążących serotoninę. Dzięki temu Withania poprawia procesy uczenia się, zapamiętywania, polepsza samopoczucie, znosi przykre objawy psychiczne towarzyszące chorobie Alzheimera. Działa głównie uwrażliwiająco na receptor serotoninowy 2, ale również na receptor serotoninowy 1. Sitoindozydy zawarte w surowcu działają przeciwstresowo i nasilają fagocytozę oraz aktywność makrofagów. Wyciągi z Withania podnoszą poziom syntazy tlenku azotu. Zwiększają aktywność limfocytów T cytotoksycznych. Działają adaptogennie (zwiększają możliwości adaptacji organizmu do środowiska), przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Jak podają źródła naukowe wyciągi z Withania w dawce 3 g/dziennie, przyjmowane przez rok poprawiają znacznie parametry krwi (podnoszą poziom hemoglobiny, obniżają poziom cholesterolu, triglicerydów, LDL i cukru we krwi, podnoszą poziom HDL), wzmacniają uwapnienie kości (zmniejszają utratę wapnia z kości), regenerują częściowo barwniki włosów (częściowe ustępowanie siwienia). Działają moczopędnie, przeciwcukrzycowo. Withania pobudza czynności tarczycy. Zwiększa wydalanie z ustroju sodu. Wspomaga ustępowanie obrzęków.

Skuteczne dawki ekstraktów suchych (1,5% witanolidów) wynoszą ok. 500 mg dziennie. Sproszkowany korzeń trzeba zażywać w dawce ok. 6-7 g dziennie, nalewkę/ekstrakt płynny 1:2 – 12 ml dziennie.

Korzeń (Radix) Withania powinien zawierać nie więcej niż 5% popiołu, nie więcej niż 8% wilgotności, nie mniej niż 4% saponin, nie mniej niż 0,15% alkaloidów. Zawartość witanolidów wolnych waha się w granicach 0,5-1,2%, zawartość witanolidów związanych 0,3-1%.

Prostymi do ustalenia parametrami dla surowca – korzenia witanii są suche pozostałości ekstraktów- Successive extractive value:
Petroleum ether extractive value 0.5 – 1.4 % w/w (eter naftowy)
Chloroform extractive value 1.2 – 2.2 % w/w (chloroform)
Methanol extractive value 5.0 – 9.0 % w/w (metanol)

Dobrej jakości preparaty Withania są przydatne w leczeniu zaburzeń pamięci i kojarzenia, choroby Alzheimera, niedoczynności tarczycy, stanów lękowych, stresowych i depresyjnych, przy trudnościach adaptacyjnych do środowiska, nowego otoczenia (np. u dzieci nieśmiałych, zestresowanych, zmieniających szkołę), zaburzeń snu, cukrzycy, miażdżycy, chorób nowotworowych, reumatyzmu, dny, alkoholizmu, migreny, padaczki, nadciśnienia, choroby wieńcowej.

Withania może być cennym środkiem w medycynie sportowej: dla zwiększenia syntazy tlenku azotu, łagodzenia stresu przed zawodami, poprawienia wyników treningowych (wyuczanie odruchów), polepszania zdolności adaptacyjnych.

Przeciwwskazania: zażywanie barbituranów; ciąża, laktacja.

W Polsce i za granicą są dostępne preparaty zawierające wyciągi z Withania, jak i sproszkowany korzeń Withania. przykładem może być Ashwagandha Ayurveda Line (Spring) w formie tabletek.
http://rozanski.li/?p=1028
Avatar użytkownika
Offline
Posty
575
Dołączył(a)
04 paź 2011, 14:28

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez piterw610i 05 lis 2014, 11:32
brałem ashwe himalaya i nie powiem ... przez pierwsze kilka dni działała jak plus minus 0,5 alprazolamu sr ,magia ulatnia się szybko może jakby to stosować doraznie ... w każdym razie napewno jest coś mocniejszego i bardziej godnego wydania kasy
''Kinda feels like Deja Vu, I wanna get away from this place I do,
but I can't and I wont say I tried but I know that's a lie cuz I don't,
and why I just don't know...''
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
19 lut 2012, 18:48
Lokalizacja
KrK

ashwagandha

Avatar użytkownika
przez platek rozy 06 lis 2014, 20:04
Gdzie mozna dostac ashwe w tabletkach? ja zawsze widze ziolka do zaparzania :bezradny: :bezradny:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)


http://vimeo.com/48594258
Avatar użytkownika
Offline
Posty
15971
Dołączył(a)
08 sie 2013, 18:53

ashwagandha

przez kasz 16 lis 2014, 21:58
Witam kompletnie nie polecam . Zero efektów - czyli stres bezsennosc nie zniknęły :(
Offline
Posty
178
Dołączył(a)
25 kwi 2012, 12:30

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Przeskocz do