Jakie skierowanie?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Jakie skierowanie?

przez mozzi 06 cze 2012, 13:59
Jestem tak wściekły, że mam ochotę załatwić tą poradnię gdzieś wyżej, ale zanim zadziałam to chciałbym zapytać bardziej doświadczonych osób, czy mam racje. Kilka lat temu chodziłem na psychoterapię, od lekarza rodzinnego dostałem skierowanie do psychologa, tak dokładnie było na nim napisane. Po kilku latach przerwałem terapię, jednak teraz czuję, że znowu jej potrzebuję, więc udałem się znowu po skierowanie. Lekarz rodzinny wypisał mi skierowanie do psychologa (tak dokładnie było napisane na skierowaniu). Umówiłem się w jednej przychodni na wizytę i jakież było moje zdziwienie, gdy tuż przed wizytą odmówiono mi świadczenia, ponieważ na skierowaniu napisane jest "psycholog" a oni oczekują skierowania do "poradni zdrowia psychicznego". Natychmiast skonsultowałem się z moim lekarzem rodzinnym i on stwierdził, że nie może mi takiego skierowania wypisać bo "poradnia zdrowia psychicznego" jest pojęciem zbyt szerokim, tzn obejmuje hospitalizacje, psychologa, psychiatrę (tutaj akurat nie trzeba skierowania) itp rzeczy, w każdym razie nie wypisze mi takiego bo nie będzie miał pewności co ja zrobię z takim skierowaniem. Wszystko powiedziałem w rejestracji i tam upierali się znowu, że musi być do "poradni zdrowia psychicznego". Nie pozwolili mi rozmawiać z kimś "wyżej", prawie doszło do awantury ale dałem sobie spokój jak pani powiedziała, że zadzwoni po policje jak nie wyjdę. Wyszedłem, bo na prawdę przez mój stan psychiczny nie miałem ochoty użerać się z jakimś babsztylem z rejestracji. Niestety trafili na złą osobę i zamierzam coś z tym zrobić, bo przede wszystkim szkoda mi osób, które są tak traktowane, a skoro idą do psychologa to na pewno nie jest dla nich łatwo spotkać się z takim chamstwem w rejestracji. Chciałbym tylko wiedzieć, kto miał racje - czy lekarz rodzinny i ja, czy przychodnia, bo może przepisy się zmieniły czy coś podobnego a ja jestem tak niereformowalny że tego nie zauważyłem?
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
06 cze 2012, 13:46

Jakie skierowanie?

przez intel 06 cze 2012, 15:07
Dzwoń do właściwego Twemu regionowi oddziału NFZ.
Wbrew powszechnej opinii, oni sa bardzo cięci na przychodnie i poradnie i z wielką rozkoszą przyjmują skargi.
Miałem problem z fochowatą rejestratorką do lekarza internisty. Nie chciała mnie zarejestrować na podstawie karty magnetycznej NFZ ( takie sa na śląsku jako dowód ubezpieczenia )
Natychmiast zadzwoniłem do ślaskiego NFZ gdzie poinformowali mnie , że KARTA PRZEZ NICH WYDANA O ILE NIE JEST USZKODZONA -JEST WAŻNA I WYSTARCZY DO REJESTRACJI. Powiedzieli, że jak mnie nie zarejestruja to czekają na oficjalną skargę i ukarają ich znaczną karą finansową.
Gdy streściłem pani w okienku treśc rozmowy nagle okazało się że karta wystarczy.I wystarcza do dnia dzisiejszego, kiedy tylko tam przychodzę....
Polecam zadzwonić i zrobić porządek .
intel
Offline

Jakie skierowanie?

Avatar użytkownika
przez lochfyne 06 cze 2012, 16:02
No nieźle. Trudna sprawa. Zrób może tak jak radzi intel. Zadzwoń do NFZ, przedstaw sprawę i zapytaj co masz w tej sytuacji zrobić.

Podzielę się tylko moimi doświadczeniami. Na pierwszej terapii, grupowej, była na początku rozmowa z 2-3 lekarzami psychiatrami którzy opiniowali czy należy skierować mnie na terapię. Po krotce opowiedziałem życiorys, odpowiedziałem na pytania odnośnie problemów i skierowali mnie. Druga terapia była indywidualna, w innym miejscu i miałem przynieść skierowanie sam. Dostałem je od lekarza, który nigdy takiego nie wypisywał i nie wiedział jak je należy wypisać. Napisał więc po prostu na pustej kartce że skierowuje mnie na terapie, bo mam to i to i biore takie i takie leki. No i na szczęście to wystarczyło i nie było problemów.
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra
Avatar użytkownika
Offline
Posty
239
Dołączył(a)
19 lip 2009, 14:14
Lokalizacja
Bagno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do