Choroba, a dzieci.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Choroba, a dzieci.

przez Inso 05 cze 2013, 15:50
Jak myślicie czy osoba przewlekle chora na depresje/chad może mieć dzieci? Czy raczej nie powinna? Czy istnieje jakieś zagrożenie, że one w przyszłości też będą chore? Pytam, bo mam depresję, której raczej nie wyleczę i obawiam się, że nie powinnam mieć dzieci. Co prawda jestem na razie młoda, ale tak to wygląda.

Wysyłane z mojego PMP7280C3G za pomocą Tapatalk 2
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
03 cze 2013, 18:57

Choroba, a dzieci.

Avatar użytkownika
przez Merridell 05 cze 2013, 20:09
Nie musisz się martwić, depresja nie jest żadną przeszkodą i ludzie chorzy mogą normalnie żyć oraz budować swoją rodzinę. Dla wielu osób własna rodzina to tak duży skarb, że dzięki niej wreszcie zaczynają szczerze cieszyć się życiem.
Wszystko można zmienić.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
109
Dołączył(a)
26 gru 2012, 00:46
Lokalizacja
Lublin

Choroba, a dzieci.

Avatar użytkownika
przez Łapa 05 cze 2013, 20:19
Osoba chora na ChAD/Depresję może moim zdaniem mieć dzieci.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1253
Dołączył(a)
21 kwi 2013, 23:55
Lokalizacja
Warszawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Choroba, a dzieci.

przez KonradGorak 05 cze 2013, 20:29
Inso,

Można a nawet trzeba. Skąd założenie że nie pozbędziesz się depresji? Depresja to nie jest rzecz żeby się jej pozbywać, to proces. Proces prze który przechodzą ludzie od wieków, i nie tylko ludzie, zwierzęta również. Tylko one nie dorzucają do tego dodatkowej ideologii i ich depresja trwa tyle ile powinna trwać czyli około kilku dni. Depresja to proces trawienia emocji, wzrastania na doświadczeniach, wyciągania wniosków. Ludzie mówią że cierpią na depresje ale to nie prawda. Cierpią z powodu stanów depresyjnych a nie depresji. Depresja jest procesem, a stany depresyjne występują wtedy gdy proces depresji zostaje powstrzymany. Gdy nieświadomi, pełni lęku zaczynamy się bać ze depresja i samopoczucie doprowadzi nas na skraj wytrzymałości. Lęk zabija ten proces. Przenoszenie uwagi na inne rzeczy zabija ten proces. Próba zapomnienia o swoich emocjach i przeżyciach zabija ten proces. A jeśli proces jest powstrzymany tzn. że się nigdy nie kończy. I pierwsze skrzypce grają stany depresyjne czyli objaw zatrzymania procesu depresyjnego.

Depresji się nie leczy, depresję się rozumie, a zrozumienie pozwala na pozbycie się lęku i innych czynników, które powstrzymują ten proces. Naturalnie w naturze proces ten nei trwa dłużej niż kilka dni. Ludzie zostali oduczeni umiejetności radzenia sobie z emocjami i ich naturalnego usuwania. I tu leży cały problem.

Wkrótce pojawi się bardzo ciekawa książka w tym temacie na rynku polskim. Powiew świeżości i innowacyjnych technik pracy z emocjami. Jest takie słowo, które jest podsumowaniem procesu depresji i główną nauczką jaką każda osoba powinna wziąc sobie do serca - AKCEPTACJA.
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl
Offline
Posty
60
Dołączył(a)
05 mar 2013, 02:38
Lokalizacja
Warszawa

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Przeskocz do