Skocz do zawartości
Nerwica.com

gonitwa myśli


Evele

Rekomendowane odpowiedzi

mam tak samo , i nie umiem temu zapobiedz. samo nakręcające sie myśli , nieraz pomaga wyciszenie i liczenie w myslach . ale generalnie to wydaje mi sie ze to stres tak narasta ze nie panujemy nad tym . myslałem kiedys nad jakimis technikami rozluzniająco relaksacyjnymi moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evele, fajnie to zabrzmiało, czy ktoś też tak ma. Myślę, że to jeden z podstawowych objawów w różnych zaburzeniach psychicznych. Myślenie co się może stać, co ktoś pomyśli, co działo się kiedyś, ciągłe porównywanie i związana z tym niepewność.

Próbowałem kiedyś kontrolować te myśli. Ale to nie skutkowało. Jako eksperyment można usiąść na chwilę i spróbować nie myśleć przez np. minutę. Niezależnie jakie mocne jest postanowienie, bez odpowiedniego treningu jest to prawie niemożliwe. Oznacza to że mózg żyje trochę własnym życiem i mamy na niego umiarkowany wpływ. Dlatego polecam nie brać tych wszystkich myśli aż tak na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o metody relaksacyjne to ja próbuję co jakiś czas ćwiczyć relaksację Jacobsona, ale jak to jest w depresji czasami ciezko się do tego zmotywować ale co jakiś czas ja praktykuję, może nie pomaga przystopować mi myśli, ale chociaż jestem ich trochę bardziej świadoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×