Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy zaburzenia mowy mogą być objawem nerwicy?


Neafia

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałam takiego problemu, jednak od kilku tygodni go obserwuję i zdarza mi się to coraz częściej. Język mi się plącze przy zwykłej rozmowie i nie mogę dokończyć zaczętego zdania, co mnie bardzo dziwi, bo nigdy nie miałam takiego problemu.

Zazwyczaj obracam to w żart, ale dla mnie jest to niepokojące.

 

 

Dlaczego w tej kategorii skoro nie mam stwierdzonej nerwicy? Nikt nie jest w stanie mi jej stwierdzić/wykluczyć, bo do psychoterapeuty nie chodzę, mam 17 lat, rodzice uważają, że mi to niepotrzebne. Ale nie chcę o tym pisać.

Poza tym moje "zaburzenia": STAŁA nerwowość, rozdrażnienie, senność, zbyt duży apetyt, chwiejność emocjonalna, popadanie ze skrajności w skrajność, natręctwa myślowe typu "musisz na to spojrzeć jeszcze raz, musisz się cofnąć, bo nigdy więcej możesz nie zobaczyć czegoś/kogoś", trochę paranoja. Mam zaburzenia snu - mało śpię, nie mogę zasnąć przez stres. Albo śpię za długo. Jestem agresywna i nie kontroluję swoich emocji. Czasem nadmierna potliwość, czerwienienie się, ale także stałe uczucie zimna. Nawet latem. Drżenie rąk, obgryzanie warg i policzków od środka, bo coś mi każe, nie wiem jak to określić, jestem świadoma, że to robię, ale nie mogę przestać. Drapię stare rany do krwi, nawet na głowie.

+ niedoczynność tarczycy, jeśli może mieć to związek.

 

Czy to może świadczyć o nerwicy natręctw? Głównie chodzi mi o zaburzenia mowy, które NIGDY wcześniej mi się nie zdarzały, do tego wszystkiego niedawno doszły jeszcze straszne bóle brzucha, na razie czekam na wyniki badań, bo może to nie mieć związku.

 

Jak się z tego wyleczyć bez psychologa? Rodzice nie dadzą mi na niego pieniędzy, uważają, że "wyolbrzymiam". Chciałabym się tego wszystkiego pozbyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×