Skocz do zawartości
Nerwica.com

OCD - zabija MIŁOŚĆ.??????????


Rainbow26

Rekomendowane odpowiedzi

odszedł ode mnie niedawno chłopak po 2 latach związku:( myśli były silniejsze, teraz ja osoba zdrowa sobie nie radzę, że go już nigdy przy mnie nie będzie. czy ktoś z Was cierpi na OCD i czy po odejściu, żałował później decyzji??wypowiedzcie się, chciałabym z kimś porozmawiać odnośnie tej choroby:( pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. on jest chory? Na pewno relacje z osobą chorą mogą być trudne. Zwłaszcza z osobami neurotycznymi (nie wiem jak wiąże się neurotyzm z OCD). Nerwica zasadza się na wiele rzeczy. Na to to w człowieku dobre, ciekawe, oryginalne. No i niestety na miłość bo jak kogoś kochać, kiedy jest się tak skurczonym. Sam nie potrafię stworzyć z nikim głębszej relacji. Czasami myślę sobie że to jest miłość z mojej strony, że nikogo nie poznaję. Ale to po prostu wielka lipa.

Ale jednak byłaś z nim dwa lata w związku więc chyba nie jest tak źle. Nie wiem dlaczego odszedł, związki zdrowych ludzi też się rozpadają.

Wydaje się że nerwicowcy bardzo pragną miłości, a im bardziej tym więcej mają przeszkód i kłód pod nogami. To rzeczywiście może zdruzgotać człowieka. Czy może zabić miłość? Pewnie są takie sytuacje po których człowiek już nie będzie potrafił stworzyć dojrzałej relacji. Ale miłości tak łatwo się nie zabija.

Nigdy nie byłem w związku, ale na pewno bym długo wspominał odejście z żalem. Ale niestety rezygnacja to jedna z moich specjalności, może jego też. Nie chciał bym za bardzo ranić drugiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×