Skocz do zawartości
Nerwica.com

L-tryptofan


lunatic

Rekomendowane odpowiedzi

A ja uważam, że Tryptofan jest więcej warty niż 5HTP, bo 5HTP, to "gotowiec", ale z pewnej rośliny, więc nie można tego suplementu długo brać, chyba do miesiąca, bo potem są szkodliwe efekty ze względu na tę roślinę.

Suplementując Tryptofan, aby działał, najlepiej brać multiwitaminę, w pożywieniu nie może być białka, no i Tryptofanowi potrzebne są węglowodany, więc kapsułki popić szklanką soku winogronowego, jabłkowego, a najlepiej przed tym zjeść jednego banana, bo ten ma dużo węglowodanów. Ja, dawno temu suplementowałam 5HTP i L-tyrozynę i jedno i drugie-to wielkie nic. Pewnej kobiecie z zaburzeniami snu wystarczyło tylko 250mg Tryptofanu, aby poprawił jej się sen. Dawki mogą być od 500mg-2g, przeważnie 1g /doba. Przed zażyciem Tryptofanu, pożywienie musi być bezbiałkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ten wątek, bo nie mogłam znaleźć innego.

Ktoś brał/bierze tryptofan przy nerwicy lękowej ale solo, bez połączenia z lekami?

Jestem 10 dzień bez paroksetyny i wszystko wskazuje na to, że jednak mam nawrót. Nie chcę póki co znowu wchodzić na leki, jednak myślę o suplementacji tryptofanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×