Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kłopoty z koncentracją, nauką po Sertralinie i Rispolepcie


lukasz17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od ponad miesiąca mam problemy z koncentracją i nauką, aktualnie biorę 75mg sertraliny i 1mg rispoleptu. Na początku brałem 150 mg sertraliny i 1mg rispoleptu i było wszystko dobrze, a od miesiąca już nie było tak ciekawie i zacząłem zmniejszać dawkę.. Co mam ze sobą zrobić ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje pierwsze leki? Badz w stalym kontakcie z lekarzem i mow o objawach i skutkach polekowych. Zmieni Ci i da cos innego. Nie bierz lekow po ktorych czujesz sie gorzej. Chociaz ja bym bral za pryczyne tego stanu wlasnie neuroleptyk czyli risperidon. Lepiej skonslutuj sie z lekarzem albo odloz neuroleptyk i zobacz jak bedziesz sie czul. Ja bym tak zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już próbowałem odkładać rispolept (brałem 0,5mg) ale jakoś źle się czułem, nieswojo. Ten rispolept można odłożyć nagle, czy stopniowo ?

 

-- 10 lis 2013, 17:52 --

 

lukasz17, Powiedzieć psychiatrze na następnej wizycie (albo w razie potrzeby wcześniej) o tych objawach. Czasami to mija, czasami trzeba zmienić leki.

Następną wizytę mam w grudniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz17, wiesz z koncentracją czy nerwicą to jest tak, że sami ją sobie tworzymy. Jak się uczysz najlepiej wogóle nie zwracaj uwagi na rozpraszające cię myśli i staraj się czytać dalej i uczyć się dalej. Jak zaczniesz ignorować to wszystko, traktować jakby tego nie było, twoje nastawienie się zmieni naprawde zaczniesz wierzyć że potrafisz się dobrze skupić i nie masz z tym żadnych problemów.

 

Po prostu ignoruj wszystkie myśli co cię rozpraszają, nawet jeśli czujesz że nie możesz się skupić (choć żadnych myśli nie masz) to i tak czytaj dalej ta naprawde to zawsze coś wyłapujesz (masz takie jakby podejście że nie jesteś skupiony, przez co wogóle nie załważasz że się uczysz i że coś do głowy ci wchodzi jak się uczysz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×