Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nieuzasadniony wzrost stresu, skorzystać z psychologa?


karol34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 20lat. Moim największym problem jest to, że od kilku lat prawie przez cały dzień mam uczucia nerwowości. Najgorsze, że nie wiem skąd to się bierze. Np. podczas słuchania muzyki wzrasta te napięcia. serce szybciej bije, a przecież w tym momencie niczym się nie przejmuje. Tak samo jak myślę o czymś pozytywnym też te napięcie wzrasta. Jednak w sytuacjach stresowych jest najgorzej. Od tych kilku lat zaczęły mi się trząść ręce. Jak jestem sam to jest jeszcze w miarę ok. Najgorzej jest gdy muszę chwycić szklankę/kieliszek w otoczeniu ludzi i nakręcam się tym, że ręce mi się trzęsą przez co jest jeszcze gorzej. To w sumie jest najgorsze z tego wszystkiego. Np. podczas treningu na siłowni trzęsą mi się mięśnie podczas wykonywania ćwiczenia.

 

Rok temu poszedłem z tymi dolegliwościami do lekarza rodzinnego, zrobiłem odpowiednie badania i EKG wyszło ok. Natomiast TSH wyszło za wysokie i stwierdzono niedoczynność tarczycy oraz endokrynolog stwierdził chorobę Hashmito.

Od roku biorę tabletki na tarczycę i w sumie nadal mam te objawy.

 

I nie wiem czy to jest spowodowane chorobą Hashmito czy jakimiś lękami.

 

Czy to dobry pomysł aby wybrać się do psychologa ? Tylko tu jest problem, że na NFZ ciężko jest znaleźć odpowiedniego. Natomiast prywatnie 1 wizyta kosztuje 100 zł. Do tego wyczytałem, że taka terapia trwa najkrócej 3 miesiące, a najczęściej trwa rok czasu. Czy warto np.udać się tylko na kilka wizyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol34,

Jeżeli przyczyną twoich problemów jest chora tarczyca, wizyta u psychologa niewiele tutaj

pomoże.W chorobach tarczycy występują bowiem podobne objawy jak w zaburzeniach nerwicowych.

Na twoim miejscu skupiłbym się teraz na leczeniu tarczycy.Jeżeli po roku brania tabletek nie ma

poprawy, przemyśl zmianę terapii lub lekarza.

Gdy stan twojej tarczycy się poprawi,objawy o których piszesz będą ustępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×