Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skuteczność metod leczenia zaburzeń lękowych


Gość scroll

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe że napisali "spending time with animals" a nie: "spending time with people" :shock:

chyba spedzanie czasu z ludźmi jest bardziej stresogenne, a przy zwierzęciu w końcu można być sobą...

no ale w takim razie sądząc po procentach, nie pozostaje ci nic innego jak:

zacząć uprawiać sport, kupić sobie psa lub kota, i oddychać głęboko... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie coś w tym jest .... pies czy kot Cie nigdy nie przestanie kochać i Cie nie obrazi (no chyba że nawali na dywan :) , sport faktycznie podnosi niesamowicie kondycje także i psychiczną - ja ujeżdzam na rowerze nawet latem dość intensywnie.....ale zimą to jakoś tak nie idzie i mam zawsze nawroty depresji. :( A oddychanie ....wiadomo. Nie oddychasz nie żyjesz !!

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoją teorię na temat lęku.... uważam że nasze społeczeństwo GENERUJE LĘKOWĄ POSTAWĘ ludzie się nawzajem nie akceptują, nie nawiązują przyjaźni, nawet sąsiedzi na klatce się nie znają, nie rozmawiają ze sobą. To wszystko razem powoduje, że czujemy się obco, i postawa nieufności i zamknięcia się, wycofania, w nas się umacnia.

 

Jest odwrotnie niż w niektórych społeczeństwa południowych (typu Am. południowa czy Afryka) gdzie ludzie spędzają dużo czasu razem, wspierają się nawzajem, i choroby typu nerwice i depresje tam nie występują... nerwica i depresja to choroba ROZWINIĘTYCH CYWILIZACJI bo mamy telewizory, samochody, jemy do syta, ale nie mamy DRUGIEGO CZŁOWIEKA i to nas zabija!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×