Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie strona techniczna o tym zadecydowala- czylam sie jakbym tam byla. Ta pustka, ciemnosc, chlod... bylam i jestem dalej przerazona... i jest mi okropnie smutno po tym filmie. Jakis lekow dostalam...

 

-- 26 gru 2013, 03:25 --

 

Inna sprawa ze nie trzeba dryfowac w kosmosie zyby czuc taka przerazajaca pustke. Ten film mi niestetety o tym przypominial. Dla mnie to cos wiecej niz tylko efekty specjalne - chociaz dialogi moglyby nie istniec. Ale nie bede sie czepiac szczegolow bo poruszyl we mnie te struny ktore chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotten pewnie bierzesz leki i nie masz takiego latwego dostepu do roznych emocji.

Ja nie biore tabsow od 5 miesiecy i ciagle rycz. Ciagle. Mam tego serdecznie dosc. Jak bralam prozac to ze zdumieniem wspominalam ze kiedys plakalam prawie codziennie da fuuuuuck!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Śmiercionauta, chodzi o to, że ogólnie nie lubię komedii romantycznych. ;) A tej z jakiegoś powodu szczególnie może dlatego, że zbytnio nie trawię Hugh Granta? W liceum to oglądaliśmy na angielskim. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luktar mam nadzieję , że nie myślisz o skasowaniu swojego konta.zdążyłam się do ciebie przyzwyczaić, czytałam twoje posty.

A "grawitacje"odebrałam tak jak ty, płakałam na tym filmie, żal, samotność, smutek i wciąż iskierka nadziei. Idź za tą iskierką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneczak, dziekuje. Bardzo mi milo to slyszec, na prawde.

Skasowalam juz fb. Mysle tez o tym forum bo mnie za bardzo wciaga. Chce wreszcie cos zmienic w swoim zyciu bo czuje sie bardzo samotna. Jestem sama a internet to poglebia dajac ulude kontaktu, bliskosci z innymi. Zamiast skupic sie na zdrowieniu to siedze i czytam kolejne przykre koleje losu ludzi na tym forum. W domu tez mam tylko smutek i nienawisc. Ojciec bardzo chory, ktorego noga gnije a nie chce jej amputowac bo sie boi, pije wodke po cichu matka mnie nie znosi i jest wiecznie na mnie zla, wpedza mnie w poczucie winy i sie pastwi. Facet mnie zostawil bo mam kilka kg nadwagi i zamiast sie wziac za siebie to azaczelam podjadac slodycze i tyc. Boje sie smierci, boje sie zycia. Terapia srednio mi pomaga. Musze sie jakos ratowac. Moze zaczne od malych spraw jak usuniecie fejsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, czy skasowanie fb, tego konta da co poczucie, że będziesz mniej samotna? Czy taka zmiana będzie zmianą na lepsze? W moim życiu też nie było różowo, mąż alko, potężne jego długi, komornicy, matka psychiczna, siostra która w tym wszystkim wzięła jego stronę, w końcu mój rozwód. Ale jakoś nie tracę nadziei, że będzie lepiej w moim życiu. Terapia działa, i u Ciebie też tak będzie, zaufaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneczak, a dlugo juz masz ta terapie i jaki rodzaj? Ja mam psychoanalityczna pod Freudem. Probujemy sie dokopac do oodswiadomosci i cos ruszylo ostatnio bo zaczelam pokazywac zlosc i kurwic zaczelam pokazywac swoja rogata strone bo wczesniej tylko plakalam i przytakiwalam terapeutce. Tylko u mnie blokada tego co jest w orzedswiadomosci czy tam swiadomosci jest tak silne, ze terapeuta podczas rozmiwy ze mna czasami sie wylacza tak jak i ja. To niesamowite, troche przerazajace ale nie wiem o czym to swiadczy.

Aneczak Ty masz zdecydowanie jeszcze gorsza sytuacje niz ja. Jak sobie z tym radzisz? Mnie rujnuje czekanie na obrone dyplomu w lutym i brak pracym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapia trwa już 14 miesięcy, integracyjna czy jakoś tak. Myślę, że to początek i wiele jeszcze przede mną. 10 lat temu robiłam współuzależnienie teraz to. Jak sobie radzę? Teraz to lepiej bo wcześniej, na początku terapii, to tylko złość i żal. Chodziłam też na spotkania al-anon pomagało. Ale chyba piszemy w złym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gravity" -polecalo mi wiele osob a jakos dupy nie urywa. Technicznie prawie perfekcja, jest owo poczucie pustki itp ale spodziewalam sie (po tylu ochach i achach) ze wcisnie mnie w fotel... Jest OK. Tyle w temacie.

Wieksze wrazenie zrobilo na mnie onegdaj "Sanctum".

Ktos tu zdaje sie Refnem zarzucil i "Pushera" wspomnial - Bodnia rzadzi, uwielbiam tego aktora! A tam jeszcze Mads pogrywal.

Kino skandynawskie to moje drugie imie ;)

Film o ktorym wspominalam (I lossens time) - doskonaly ale nie polecam bo rozwala psychicznie. Jest tak gleboko smutny, z kazdego niemal kadru ten smutek wyziera. Ale sa emocje i to oznacza dobre kino.

Ponownie obejrzalam "Die Wand" bo film jest tego wart - i tutaj zataczam kolo, bo na poczatku mowa byla o "Gravity" i odczuciu bezdennej pustki. W "Die Wand" wlasnie mam to odczucie - ostateczna samotnosc, przerazenie ktore, towarzyszac caly czas staje sie przyjacielem i czyms naturalnym... I poczucie pustki, zdania na wlasne, watle sily ktore czymze sa wobec zywiolow. Natura nie ma emocji ani empatii i jest zimna,okrutna jak spojrzenie rekina. Tak w "Gravity" kosmos, przestrzen - jak i w "Die Wand" dzika przyroda Alp. Tak tu jak i tam ostateczna odpowiedzia jest zaglada, z natura sie wygrywa tylko bitwe - wojne sie zawsze przegrywa.

I oto czlowiek - wyrwany w cywilizacji, z cieplego lozka, sprzed telewizora - staje twarza w twarz z okrucienstwem pustki. Czlowiek przywykly do wygod nagle jest zdany na wlasne sily tylko i wylacznie. Bo od tego zalezy jego przetrwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ryczalam ze smiechu na "John dies at the end" (dalam 9/10 na imdb :P)

 

-- 28 gru 2013, 00:11 --

 

Na poprawe humoru polecam "Babcia Gandzia" Rozwalił mnie ten film :D

z checia obejrze, potrzebuje cos lekkiego na moj sterany swiatecznym zarciem zoladek ;) Ale jeszcze serniczek sie zmiesci bo juz koncowka a zacnosci byl!

 

-- 28 gru 2013, 10:37 --

 

A macie moze informacje dot. Snowpiercer? Szukam, szukam i znalezc nie moge ale moze zle szukam? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×