Skocz do zawartości
Nerwica.com

wielki powrót bulimii ???


Rekomendowane odpowiedzi

Po dwutygodniowej diecie, poległam. Myślałam, że wyleczyłam się z bulimii. A tu nagle włączyło mi się pochłanianie wszystkiego co miałam pod ręką w ogromnych ilościach. Ale nie mogłam zwymiotować, bo rodzice wrócili do domu. Zostałam więc z poczuciem winy. Co dalej? Czy jak wrócę do diety, napady będą się nasilać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luśka83, bulimia jak i każde zaburzenie odżywiania nie da się wyleczyć w dwa tygodnie. To, że po dwóch tygodniach miałaś epizod to sukces - jak często się zdarzały przedtem :?: Jeszcze pewnie będą się zdarzały ale skup się raczej na tym, jak często a nie na tym, że się w ogóle zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zaaplikuj sobie dużo długotrwałego ruchu. Lecz może nie dotykaj diety, to znaczy nie kontroluj wagi jakimikolwiek sprawami związanymi z jedzeniem?

 

Dużo ruchu będzie miało tę dodatkową zaletę, że poczujesz się bardziej odprężona, spokojniejsza, a przy tym pełna "pozytywnej energii" - po prostu lepiej. A to dlatego, że w czasie wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny - "hormony szczęścia".

 

Tylko nie licz niestety na szybkie zbicie wagi. Lecz do lata powinnaś się wyrobić. Powodzenia i wytrwałości życzę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luśka83 tak jak aa jest się do końca życia - tak i bulimikiem się jest. Rzecz w tym, ile wyniosłaś z poprzedniej lekcji i ile zmarnujesz sobie tym razem czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzisz do psychiatry na konsultacje co jakis czas czy na terapie?to wazne, gdyz osobom chorym na bulimie potrzebny jest bardzo ktos, kto bedzie wspieral w tym i czuwal. No i przede wszystkim pracowal nad tym sednem choroby, czyli nie tylko nad objawem. A jaka narzucilas sobie diete?czy sama czy ktos Ci ustalil?Moze jest zbyt restrykcyjna i za malo jesz, co powoduje napady glodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×