Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

ewa3700, nie tyle przestał być skuteczny, co nigdy nie działał dość skutecznie żeby całkowicie wyleczyć mnie z tego rodzaju lęku który odczuwam. Owszem, dał poprawę, ale to wciąż nie było "to". Niestety, w moim przypadku jedynie benzodiazepiny przynoszą prawdziwą ulgę od lęku, ewentualnie neuroleptyki, ale wysokim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakim lekiem najlepiej łączy się spamilan na nerwicę natręctw i lękową, w taki sposób by się uzupełniały?

Wiem, że połączenie z asertinem (sertraliną), powoduje zwiększenie ryzyka wystąpienia zespołu serotoninowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby doszlo do ZS trzeba naprawdę końskich dawek obu leków. Jakieś łagodniejsze objawy ZS to i owszem przy nieco mniejszych dawkach ,ale co Cię nie zabije to Cię wzmocni i ,,,nauczy na przyszłość lekowej mądrości :roll:

Do Spamilanu ( u mnie ) najlepsza Paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a jak to jest na lekkim ZS bo chyba nigdy tego nie miałem.

ja się nie chcę uczyć lekowej mądrości, dlatego jestem przezorny, co już jest pewnego rodzaju lekową mądrością.

 

depas, ja asertinu będę brał około 200mg bo na nn się duże dawki bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a jak to jest na lekkim ZS bo chyba nigdy tego nie miałem.

U mnie to było przede wszystkim silne napięcie mięśni grzbietowych ( tych przede wszystkim ),lekkie szczękościski , lekko podniesiona temperatura ciała i te wyrażne ( jak leżałem w nocy ) bicie serca , jakby młotem jakim kto napierdal*ł w środku klaty . Lipa ,że nie wiem .Chyba na Citalopramie miałem najwieksze fazy tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny , to jeszcze pikuś .

Są tacy lekarze ( szkoły ) ,że celowo doprowadzają do mega ZS , a potem lawiruja wysokimi dawkami.

Uważają ,że dopiero z tego miejsca zaczyna się poważne i skuteczne leczenie.

Raz miałem taka lekarz . na pierwszej wizycie od razu na początek z grubej rury ( na NN) 60 mg seronilu .

Auuuuu , debil pomyślałem , chce mnie zabić , ukatrupił , ugotować .Juz przy 40 mg seronilu miałem takie szczękościski ,że trudno opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buspiron całkiem nieźle komponuje sie z melatoniną

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22998742

 

własnie to testuje i nic temu mixowi zarzucic nie moge. Konkretna poprawa nastroju z tylko niewielkim stłumieniem emocji (melatonina to w końcu słaby antagonista 5-ht2a) + jakieś tam działanie przeciwlękowe. Brak jakichkolwiek innych skutków ubocznych

 

Biore 10mg buspironu i 5mg melatoniny wiec nieco inaczej niz w badaniu. Jak na kogoś nie zadziała to zawsze mozna dorzucic bupropion w niewielkiej dawce (75mg)

 

http://www.karger.com/Article/Abstract/235985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, bupropion w dawce 75mg raczej ciężko dorzucić, bo jest dostepny w dawce 150 albo 300. Oczywiście że pigułkę 150mg da się rozłupać na pół, ale wtedy raz że niszczysz specjalną powłokę która zapewnia stopniowe uwalnianie, a dwa że robiąc to z tabletkami bez podziałki, nigdy nie możesz mieć pewności że faktycznie połówka tabletki oznacza połowę dawki. Równie dobrze jedna połowa może mieć 50mg bupropionu, a druga 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja XL jest sprzedawana wyłącznie jako 150mg, 300mg i dotyczy to każdego rynku, nie tylko polskiego. Po przełamaniu tabletki, XL staje się SR-em który ma nadal dosyć długi czas półtrwania wiec wątpię żeby użycie naszego aptecznego Wellbutrinu było jakąkolwiek przeszkodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, czyli można w końcu jakoś przełamywać ten wellbutrin nie tracąc jego właściwości? czytałam, że niby nie można, bo przestaje mieć długotrwały czas półtrwania, tylko podziała kilka godzin silniej i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bupropion jest dostepny w trzech wersjach

 

IR (natychmiastowe uwalnianie) - bupropion czysty; czas póltrwania 10h

SR (spowolnione uwalnianie) - chlorowodorek bupropionu, t1/2 17h

XL (spowolnione uwalnianie, modyfikowane) - chlorowodorek bupropionu powleczony błoną półprzepuszczalną (coś jakby sztuczna błona komórkowa) t1/2 okolo 25h, stabilniejsze stezenie we krwi

 

po przełamaniu XL staje się SR.

 

Bupropion jest dosyc specyficzny. To jeden z niewielu leków w którym metabolity (aż 4) są niemal tak samo ważne jak pierwotna substancja. XL i SR metabolizują do tych samych związków i dlatego różnice miedzy nimi będą minimalne bo sam bupropion odpowiada jedynie za część efektu klinicznego. Ewentualnie 150mg XL mozna zastapić 2x 75mg, podawane w nocy i w dzień.

 

Wersja XL została stworzona bardziej w celach marketingowych i dla wygody a nie dla zwiekszenia skutecznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo bupropion to karykatura dopaminergika. Blok wychwytu dopaminy to kolo 20% (mph 65-75%) i to tylko w korze , w pozostałej częsci mózgu to jakies max 10%. Po wszelkich desensytyzacjach, downregulacjach nie bedzie zadnej korzysci z tej dodatkowej dopaminy. Mechanizm działania ma wiecej wspolnego z noradrenalina,serotonina a nie dopamina i nie jest do konca wyjasniony.

 

kto bral ten wie ze dzialanie przeciwdepresyjne bupropionu jest inne i znacznie bardziej trwałe od tego znanego z metylofenidatu.

 

-- 17 lip 2013, 21:28 --

 

http://link.springer.com/article/10.1007/s002130000665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, ja jestem jak najbardziej zadowolona z działania well na dopaminę i nie potrzebuję na razie niczego mocniejszego, z wypróbowanych przeze mnie antydepów najlepiej poprawia mi nastrój ten well

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 buspiron przyśpiesza downregulację autoreceptorów 5HT1a,ponadto zwiększa wydzielanie dopaminy poprzez blokadę autoreceptorów D2.

 

 

Marek , ale jak to przetłumaczyć co napisałeś na język bardziej zrozumiały ,ludzki, życiowy .Bo cała ta "receptorownia" , to dla mnie czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×