Skocz do zawartości
Nerwica.com

:((


anecia0101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowa mam prawie17 lat i mam pewien problem...w sumie to nie jeden ale najbardziej mnie meczy ten przez którego można powiedzieć ze przechodzę załamanie nerwowe... :cry:

Od września poszłam do mojej wymarzonej szkoły do której bardzo chciałam się dostać...Jednak ona okazała się tragiczna...

Ludzie z mojej nowej klasy jak to na poczatku wydawali sie sympatyczni...ale to tylko przez chwile...:(

Po dwóch tygodniach chodzenia do szkoly w klasie porobily sie grupki a ze ja i moj kolego jako jedyni z innego miasta zostalismy zwyzywani,obgadani itp.Moj kolega jako chlopak mial latwiej...a ja jako dziewczyna z wadami takimi jak np otyłość nadal byłam wyzywana aż doszło do np kopania wytykania lub innych rzeczy.Przez te rzeczy zaczęłam unikać szkoły tzn nie chodziłam do niej a jak poszłam to coraz częściej żałowałam ze tam jestem...kolega po2mscach uczenia sie w mojej szkole przepisał się do innej i zostałam sama... :((

Moi rodzice dowiedzieli sie ze nie uczęszczam do szkoły.Zaczęły się kłótnie i pretensje :((

Moja mama zareagowała bardzo szybko po opowiedzeniu jej o wszystkim.

Pozniej pedagog,dyrektor wychowawczyni.Gdy klasa sie o tym dowiedziala ze niby sprzedalam ich mialam jeszcze gorzej.Błagalam mame by i mnie przeniosla do innej szkoly lecz nie chciała i nadal nie chce:((

Próbowałam chodzić do szkoły i nie poddawać sie lecz od pon09.11.09 znów nie chodzę bo mam jakaś barierę której nie potrafię przełamać...:(

dziś w domu znów była kłótnia o szkole,o moje życie,marzenia...

Marzenia które przez kilka osób stały się koszmarem a nie pięknym życiem...

Bardzo proszę o porady i zrozumienie.

 

Jestem słaba psychicznie i fizycznie

Tak szczerze coraz częściej myślę o odejściu z tego świata lecz jestem tchórzem bo nie potrafię tego zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anecia, skoro pedagod i dyrektor nie umie ustawic mlodziezy tak by sie zachowywali prawidlowo, to jedyna rada zmienic szkole. Porozmawiaj z mama powiedz jej co czujesz, powinna zrozumiec i Cie przeniesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć Twoich rodziców. Co musi sie stać aby zrozumieli że ich dziecku dzieje sie krzywda?! Masz trafić na OIOM ?! Pozatym masz prawie 17lat, więc zaraz będziesz pełnoletnia! Szkola to TWOJA przyszłość i TY masz o niej decydować, nie Twoi rodzice, bo to Twoje życie ! Tłumacz im to do skutku.

 

I druga kwestia - do zmiany liceum zgoda rodzica nie jest potrzebna. Wiem, bo sama zmieniałam szkołę mając 16lat (po pierwszej liceum). Poszłam, zabrałam papiery i sama zaniosłam do innej. Po kłopocie.

Jak starsiy dalej będą Cie olewać to idz i sama zabierz te papiery. Pokrzyczą tydzień i im przejdzie, a chociaz siebie uratujesz. Nie daj sie , to Twoje życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakimś sposobem nie zmienisz szkoły to moim zdaniem powinnaś chodzić do niej jak najczęściej i przełamywać lęki, na przerwach unikać tych osób, lub porozmawiać z jakimś takim liderem klasy bo zawsze są takie cwaniaczki i powiedzieć, że nic złego nikomu nie zrobiłaś i nie chcesz kłopotów. I musisz unikać sytuacji takich, gdzie mogą Cię wyśmiewać jak stoją w grupkach itd. Najlepiej wyłapuj ich pojedyńczo i spokojnie gadaj. Aż wkońcu Cię zaakceptują bo unikanie szkoły pogarsza sprawę bo teraz się śmieją, że nie chodzisz i nie akceptują Cie, ale jak zaczniesz chodzić odważnie, gadać z nimi, i nawet jak zapyskują to odpowiedzieć "Przepraszam, ale nie mam ochoty na takie zagrywki" i tyle odważnie nie bać się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×