Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba dłużej czekać, bo mechanizm działania tego leku nie opiera się na downregulacji/upregulacji receptorów i zmianach neuroadaptacyjnych(do których zajścia potrzeba czasu) tylko wynika z bezpośredniego oddziaływania(blokady) na autoreceptory dopaminergiczne i receptor 5-HT7. Jeżeli na kogoś nie działa= to nie działa i nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek111, ewa3700, To może z łaski swojej wytłumaczycie co ma niby dać to "branie dłużej" amisulprydu/sulpirydu "bo każdy indywidualnie reaguje na leki"? Indywidualna odpowiedź kliniczna (efekt terapeutyczny= który się pojawia albo nie), a mechanizm działania danego leku to są dwie różne sprawy. To nie są SSRI. W przypadku SSRI (i generalnie leków hamujących wychwyt zwrotny) efekt terapeutyczny faktycznie ujawnia się po kilku(nastu) tygodniach, bo pod wpływem chroniczej stymulacji 5-HT musi dojść do licznych procesów neuroadaptacyjnych- zmian w sensytyzacji postsynaptycznych receptorów 5-HT, modulowania receptorów glutaminianu NMDA, wzrostu uwalniania neutropowego czynnika pochodzenia mózgowego(BDNF), zmian w aktywności osi HPA(podwzgórze-przysadka-nadnercza), wpływu na cytokiny, zwiększenia aktywności cAMP itp.

 

Neuroleptyki atypowe takie jak sulpiryd i amisulpryd(swoją drogą są dwa bliźniacze związki jeżeli chodzi o strukturę chemiczną) mają czysty profil farmakologiczny. W dawkach stosowanych w psychozach działają antypsychotycznie dzięki blokadzie postsynaptycznych receptorów dopaminergicznych D2. Z kolei niskodawkowane (działanie aktywizujące, przeciwautystyczne) blokują presynaptyczne autoreceptory dopaminergiczne. Autoreceptory działają jako regulatory/modulatory uwalniania swoistego dla siebie liganda(w tym wypadku dopaminy). Ich blokada skutkuje wzmożonym uwalnianiem dopaminy i odhamowaniem dopaminergicznym. Amisulpryd dodatkowo blokuje receptor serotoninergiczny 5-HT7, co według badań ma duży wpływ na jego efekt antydepresyjny. Efekt ten zachodzi od razu.

 

Jeżeli lek nie działa to nie zadziała i nie pomogą na to modły, szamańskie tańce ani teorie wymyślane przez knajpianych filozofów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie efekt przeciwdepresyjny przy sulpirydzie nie był od razu, najmniej po 4 tygodniach. A o to mi głównie chodziło, zresztą obecnie go biorę. Co do innych efektów brania sulp. amis. czy fluankso...to nie mam pojęcia.

 

-- 12 cze 2015, 15:57 --

 

...głównie radek jest roczarowany amisulprydem, to może niech zmieni na sulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie teraz jedna rzecz skoro sulpiryd na mnie działał i to bardzo dobrze przywracał mi ludzkie uczucia i emocje to czemu AMI nie daje reakcji??? Może mam coś nie tak z układem dopaminergicznym.Jestem zawiedziony bo myślałem że wrócą mi uczucia po tym leku i motywacja.

Mam dosyć swojej bierności i tej ciągłej pustki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam będę brał za tydzień dawkę 150 mg chciałem się dowiedzieć jak ktoś bierze czy już zamula czy aktywizuje ?

 

aktywizuje, ale może okazać się, że szybko zmuli, pewnie się pomylił twój lekarz, bo sulpirydu bierze się 150, a amisulprydu 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam będę brał za tydzień dawkę 150 mg chciałem się dowiedzieć jak ktoś bierze czy już zamula czy aktywizuje ?

 

aktywizuje, ale może okazać się, że szybko zmuli, pewnie się pomylił twój lekarz, bo sulpirydu bierze się 150, a amisulprydu 50.

 

 

Jeszcze mam pytanie czy zwiększyła ci się dopamina na tej dawce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy?bylo wiele razy juz to walkowane w temacie ale nie na kazdego dziala, nie kazdemu dopamina pomoze

Poza tym to tylko neuroleptyk, blokowanie pre rec wcale nie powoduje wielkiego uwolnienia dopaminy.to nie inhibitory wychwytu zwrotnego.

 

@Jakub2015

100% racji

Stosowany w mniejszych dawkach, blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3. Efektem tego działania jest uwalnianie dopaminy i tzw. odhamowanie.

 

w schizofrenii nie ma fajerwerków, ale w depresji - w dawkach 25-100mg ten lek wyrażnie znosi objawy negatywne, lekko pobudza umysł,

ciało i koncentracje, znosi paranoidalne myśli i delikatnie uspokaja - czyli pozytywny ewenement.

a humor to kwestia osobnicza, czasem AMI mi podnosi nastrój, czasem wpędza w irytację.

Ale bez przesady, żadnej euforii tu nie ma, nastrój może i lepszy ale euforia to to nie jest, tylko pobudzenie i radość, że poczuło się lepiej.

 

z resztą od około 150-200mg ten lek działa już post synaptycznie, więc teoretycznie szybko zamula, po paru dniach, dając pobudzenie tylko

na około 3-4 dni brania a potem zamuła/lekki zombie mode, kastracja psychiczna.

 

Jestem ekspertem od AMI, już 6 rok biore i wyczytałem wszystko o tym leku, badania naukowe, biuletyny, opinie lekarzy, neurologów, farmaceutów...

Moim zdaniem AMI to najlepszy neuroleptyk na depresję, wcześniej był to Sulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×