Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam sprawę. Biorę amisulpryd w dawce 100 mg na noc, jestem po nim okropnie senna - zobaczymy, czy to minie. Moim problemem są ekstremalne myśli obsesyjne (mam OCD) do tego stopnia, że mają charakter niemal urojeń (do końca nie wiadomo, jaką mają naturę). Stąd amisulpryd. Na depresję mam Wenlafaksynę, więc Amisulpryd potrzebny jest tylko do OCD. Ale: jaka dawka będzie najlepsza w tym przypadku? Czy wystarczy taka mała (50-100mg) ? Muszę wyeliminować te myśli, miałam nadzieję, że dzięki Amisulprydowi mam szansę! Anafranil brany bardzo długi czas, po wielokrotnych podejściach, nie pomaga mi. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, biorę obecnie lek Solian 100mg, ale nie wiem do końca czy on na mnie wgl działa, chciałbym prosić lekarza o zamianę tego leku na Sulpiryd ,jakie są różnice między tymi lekami? wiem tylko tyle że sulpiryd jest o wiele tańszy od Solianu co dla mnie jest na plus, ale w działaniu czym te dwa leki się różnią mógłby ktos cos napisać o tym? Co polecacie brać Solian czy Sulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, biorę obecnie lek Solian 100mg, ale nie wiem do końca czy on na mnie wgl działa, chciałbym prosić lekarza o zamianę tego leku na Sulpiryd ,jakie są różnice między tymi lekami? wiem tylko tyle że sulpiryd jest o wiele tańszy od Solianu co dla mnie jest na plus, ale w działaniu czym te dwa leki się różnią mógłby ktos cos napisać o tym? Co polecacie brać Solian czy Sulpiryd.

 

Niewiele różnią się w działaniu, bo to substancje bardzo zbliżone pod względem chemicznym i farmakologicznym. Sulpiryd podobnie jak amisulpryd(Solian) w niskich dawkach wykazuje działanie przeciwdepresyjne, antyautystyczne, aktywizujące, gdyż blokuje bardziej selektywnie presynaptyczne autorecepory dopaminergiczne D2/D3 i zwiększa uwalnianie dopaminy. Amisulpryd(Solian) poza tym jest antagonistą receptora serotoninowego 5-HT7 (potencjalnie działanie przeciwdepresyjne), a sulpiryd upreguluje receptor GHB (efekt nie do końca znany).

 

Amisulpryd(Solian) posiada tańsze zamienniki. Poza tym jak lekarz Ci wpisze odpowiednią eFkę w papierach to dostaniesz ten lek na ryczałt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszczę jedną pytanie, bo amisulpryd tego nie powoduje , chciałbym dowiedzieć się czy sulpiryd powoduje duża sennosc podczas brania, bo Solian u mnie tego nie powoduje,a jest to dla mnie bardzo ważne bo nie mogę normalnie funkcjonować jak występuje wzmożona sennosc chociażby nawet przez tydzień , zniechęcam się od razu do tego leku.A z tego co wyczytałem to Sulpiryd kosztuje groszę a Solian od 33 do nawet 115zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem- te leki są dość zbliżone, z sennością powinno być podobnie.

 

Solian 100mg x 30 tabl kosztuje koło 33zł na 100% i koło 7zł na ryczałt. Sulpiryd w ekwiwalentej dawce (200mg x 30 szt.) kosztuje koło 12-13zł, a w pewnych wskazaniach jest B- bezpłatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyznam się ,że brałem wcześniej Solian 100mg, ale brałem go tylko tydzień ponieważ muszę się przyznać po przeczytaniu opinii na forach o tym leku że powinien działać już od pierwszej tabletki lub do tygodnia czasu postanowiłem przestać go brać, teraz biorę go ponownie i na razie nie widzę jakichś tam większych efektów, myślicie że powinienem dać szanse temu lekowi i pobrać go przez dłuższy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,moze mi ktos powie co robic bo nie wiem sam.. otóz ze biore juz AMISAN 2x50mg przez miesiac i ciagle czuje sie senny nic mi sie nie chce i na wszystko mam wyjebane,a jak wiem to ten lek ma mnie aktywizować,dostalem ten lek na derealizacje,czy jeszcze czekac albo zmienic dawke tylko zwiekszyc czy zmniejszyc? Dodam ze jak wziołem pierwszy raz 1x50mg to poszedlem sobie spac jeszcze na 2h i jak sie obudzilem to nie mialem stresu,natretne mysli przestaly,i czulem taki spokoj w myslach i jakby leeka motywacja i checi.Ale jak juz wziolem wieczorem druga dawke 50mg i poszedlem spac i znow z rana 50mg to juz to wszystko mi zniklo i co robic.Czy to tak kazdy ma jak zaczyna brac ten lek i pozniej to mija albo ze zwiekszylem dawke i on dziala zle na mnie i np mam brac 50mg dziennie albo juz teraz lipa i wcale nie bedzie dzialal na mnie jak 100mg biore miesiac i niedziala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego gowna tabsy w domu 400mg , kiedyś na mnie nie działał ,ale brałem 100mg na raz i 50mg na oko . 100 jeszcze idzie odmierzyć ,ale 50 ciężej bo to 1/8 . Teraz pokroiłem sobię te 400mg . gdzieś na 12 części , pokruszyło się gówno i mam takie małe kruszynki . będzie około 25-33mg:P może taka zaaktywuje dawka do fluoksetyny. zobaczę jutro. że tez nie mogę sobie odmierzyć normalnie 25mg jak człowiek :)

 

Potrzebuje aktywacji hipermegaaktywacji a najlepiej manii!! dość mam przymulenia . taką aktywację daję mi tylko baclofen 75 mg z 5 kawami . ale biorę go rzadko i lipa ,bardzo rzadko sam się sobie dziwie.

 

-- 14 mar 2016, 20:01 --

 

czy amisulpiryd w dawkach do 100mg też podnosi poziom nielubianej prolaktynki ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem psychiatrze, że może wezmę jakiś neuroleptyk, żeby zobaczyć jak to na mnie działa, przez krótki okres czasu i żeby tym samym ułatwić mu diagnozę. I oto wypisał receptę na aposuprid pierdoląc, że to najnowocześniejszy lek. Gdy powiedziałem, że nie chcę żadnego prolaktynopodwyższacza typu sulpiryd, amisulpryd,

on powtórzył, że aposuprid to najnowocześniejszy lek, który nie ma takich skutków ubocznych,.... patrze w neta i widzę, że to właśnie jest AMISULPRYD jeden z neuroleptyków najbardziej podwyższający prolaktynę. Ja pierdolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem psychiatrze, że może wezmę jakiś neuroleptyk, żeby zobaczyć jak to na mnie działa, przez krótki okres czasu i żeby tym samym ułatwić mu diagnozę. I oto wypisał receptę na aposuprid pierdoląc, że to najnowocześniejszy lek. Gdy powiedziałem, że nie chcę żadnego prolaktynopodwyższacza typu sulpiryd, amisulpryd,

on powtórzył, że aposuprid to najnowocześniejszy lek, który nie ma takich skutków ubocznych,.... patrze w neta i widzę, że to właśnie jest AMISULPRYD jeden z neuroleptyków najbardziej podwyższający prolaktynę. Ja /cenzura/.

 

no a mi na badaniach hormonow wyszla zawyżona prolaktyna od SSRI , jebany hormon żeński , a ami trochę działa i co tera kurwa robić jak prolaktyne mam juz od fluoksetynki podwyższoną :)

 

lekarze są pojebani , nie moga powiedzieć źle na swoje dragi , to tak jak byś poszedł do warzywniaka i się pytał sprzedawcy czy woszczyzna jest zgnita. to 1 sprawa

a po 2gie , większość lekarzy to idioci i nie mają elementarnej wiedzy . opierają się tylko na danych statystycznych.

nie wiem jak mocno wpływa amisulpryd na prolaktyne w dawkach do 100mg. ale myślę że w mixie z moim fluo , zawyży jeszcze bardziej moją już zawyżoną prolaktyne :)

 

-- 15 mar 2016, 00:06 --

 

ogólnie mógłbym to wpierdalać i mieć prolaktyne nawet 5x zawyżoną jak to by działało bardzo dobrze , a działa tak se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×