Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

To , ze cisnienie 130-140/90 to NAD - to ja sie z tym nie zgadzam. Poglady naukowcow sa rozne, jedni mowia, ze to juz trzeba korygowac dieta i lekkimi sportami aerobowymi a inni mowia, ze ludzie z takim cisnieniem sa praktycznie idealnie zdrowi a dodatkowo czesto maja wiecej energii do dzialania i wiekszego powera...

Ponoć najzdrowiej jest mieć poniżej 120/80, natomiast najlepiej między 120-130 i poniżej 80.

 

Dodatkowo na pewno tez niejeden z nas ma fobie wzgledem mierzenia cisnienia - to tez czesta sprawa - po prostu ktos ma lęk, ze wynik bedzie za wysoki i dostanie ogromnego stresu w momencie mierzenia i cisnienie skoczy...a pozniej opada do normy...

Hehe, skąd ja to znam :mrgreen: 140/70, teoretycznie powinienem sobie właśnie wkręcić że za duża różnica (bo w końcu powinna być nie większa niż 63, a jest 70) itd, ale trzeba na luz wrzucić i olać, kiedyś spadnie, a i tak jak po posiłku i w nerwach to bardzo ładne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nadcisnienie. Zwykle kolo 160/95 podczas atakow i podczas mierzenia przez lekarza. Poza tymi stresujacymi dla mnie sytuacjami i tak zwykle cisnienie oscyluje kolo 140/80.

 

Esprit, to ze masz zdrowe serce nie ma znaczenia (ja badalam i tez mam zdrowe) bo tak, czy inaczej masz nadcisnienie. A nieleczone nadcisnienie, wszystko jedno na jakim tle, prowadzic moze do wielu chorob.

 

Ja biore na to lek i jestem zadowolona. Informacja z ulotki, iz branie leku znacznie zmniejsza ryzyko hospitalizacji oraz zawalow i udarow serca, budzi we mnie, lekowcu i hipochondryku,prawdziwa radosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esprit,no widzisz,co lekarz to inna opinia;)

 

Tez sadze,ze lekarz przesadzil dajac mi lek,ale postanowilam go i tak brac (choc zredukowalam sobie dawke o polowe hehehe) bo wlasciwie "leczy" mnie z nerwicy. Eliminuje walenie serca, ktore mi czesto towarzyszylo, uspokaja puls,eliminuje moje leki o serce.

Mysle,ze betabloker wyrzadza mniej szkody w organizmie,niz psychotrop,wiec w tym nawrocie choroby wybralam ten pierwszy rodzaj leku;) Sprawuje sie wysmienicie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem też tak 2-4 dziennie i po nagłym odstawieniu z dnia na dzień.... ciśnienie podniosło mi się z okolic 120/80 w okolice 150/90 nie piję już 45 dni i ciśnienie wróciło do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:),

 

WIesz to takie gadanie... To "jeden pies" czy masz 125/84 czy 117/77....Zadnego zagrozenia nie ma.

 

Tak naprawde wiekszosci nerwicowcow skacze cisnienie (czasem bardzo !) w czasie mierzenia.

 

A tak naprawde nie maja nadcisnienia.

 

Jezeli ktos jest mocno zestresowany mierzeniem i czuje mocna tachykardie to wiadomo, ze cisnienie skoczy, a potem jak puls sie uspokoi , to opadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×