Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak jedzą ludzie z prawidłowym BMI?


mienta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy ludzie z prawidłowym BMI odżywiają się zdrowo, pilnują diety? Mają tak silną wolę, że nie kuszą ich fast foody ani słodycze? Trenują interwały 5 razy w tygodniu? To też pytanie do osób z prawidłową masą ciała. Jak się odżywiacie? Ile i jak ćwiczycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem słodycze co najmniej 3-4x w tygodniu.

Fast foody rzadko.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy trenowałam może z 2x przez brak czasu lub chorobę. Po egzaminie wrócę do treningów 3x w tyg., ale ja cardio robię bardzo mało, interwałów wcale.

Ogólnie jem to na co mam ochotę.

BMI mam 19,7 i nigdy moje BMI nie było wyższe niż 21.

Są dni że dużo chodzę czy to w pracy czy poza, a są że cały dzień siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trenuje siłownię 4x tydzień , do tego piłka nożna dwa razy w tygodniu.

Mój procent bf obecnie to jakieś 18-19 %

Nie jem prawie w ogóle słodkiego od kilku lat , nauczyłem się jeść zdrowo regularnie i zawsze dobieram posiłki tak żeby mieć 2g dziennie białka na kg/mc . Obecnie od kilku miesięcy liczę kalorie ponieważ pracuje nad sylwetką , przy wadze 85 kg na masie jadłem 4600 kcal dziennie w dzień treningowy i 4000 kcal w nie treningowy i tyłem bardzo wolno ;D W maku jadłem też często gdy redukowałem wliczając to do bilansu kalorycznego. Gdybym zaczął jeść intuicyjnie to uważam że na spokojnie bym trzymał wagę. Dla mnie największym wrogiem tycia jest alkohol bo ma dużo pustych kalorii ,słodycze czy fastfood dla mnie to normalna pokusa i sam czasem jej ulegam ale od jednego dnia gdy przecholuje odrazu nie przytyje.

Obecnie sobie zbijam wagę i jem 3300-3400 kcal dziennie i chudnę ale jem wszystko zbilansowane i zdrowe i nie chodzę w ogóle głodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mienta napisał(a):

@acherontia styx to jak to robisz? Bo ja trenuję 5-6 razy w tygodniu, diety niestety nie trzymam, ale nie objadam się i unikam słodyczy. Cola tylko zero. A BMI 30.

Nie odpowiem Ci jak, bo ja nie liczę kalorii obecnie. Zresztą ja ogólnie jadam często nieregularnie. Za tydzień gdzieś wrócę pewnie do zwracania większej uwagi na to co jem i ile bo chce delikatną redukcję zrobić przed latem, ale najpierw muszę rozprawić się z egzaminem. Z tym, że u mnie to nadal nie będą żadne diety czy ograniczanie kalorii, bo poniżej 2000kcal nawet na redukcji nie schodzę. I tzw. produkty rekreacyjne normalnie jem przy tym. Zwracam tylko uwagę na to, żeby ta żywność była jak najmniej przetworzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mienta napisał(a):

Jak się odżywiacie? Ile i jak ćwiczycie?

Znasz może książkę „Glukozowa rewolucja” ? W niej jest ciekawie opisane przyswajanie cukru i jego magazynowanie oraz sposoby na zmianę żywienia , może warto na to zerknąć . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BIM maja wpływ różne czynniki. Dwie osoby które jadłyby to samo i prowadziły taki sam tryb życia mogą mieć różny BMI. Jeśli ma się nieprawidłową wage, a je się ok i w dodatku ćwiczy to może warto zrobić jakieś badania np. pod kątem tarczycy, ewentualnie skorzystac z porady lekarza/dietetyka. 

Edytowane przez bei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mienta napisał(a):

@acherontia styx @hopefully.00 a jakie leki bierzecie? bo moje strasznie spowalniają metabolizm i zwiększają apetyt. na olanzapinie to chyba wszyscy tyją.

Obecnie duloksetyna i niema wpływu na apetyt nawet uważam że na + 

Z apetytem miałem problemy na pregabalinie i trittico które czułem że mi zwiększają apetyt i jadłem nadmiarowo ale odstawiłem dawno.

Escitalopram , asertin , wenli też dla mnie bez wpływu na apetyt. Nigdy nie brałem neuroleptyków więc niemam takiego doświadczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mienta napisał(a):

@acherontia styx @hopefully.00 a jakie leki bierzecie? bo moje strasznie spowalniają metabolizm i zwiększają apetyt. na olanzapinie to chyba wszyscy tyją.

Lit i sertraline obecnie, ale brałam różne leki i na żadnym nie przytyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BMI 21.9. Biorę sertralinę i kwetiapinę.

Lubię jeść ale, nie ciągnie mnie do słodkiego jakoś szczególnie. Nie trzymam diety, zazwyczaj kiedy mi sie czegoś zachce to to jem, ale czasem wieczorem sobie odmówię np napchania się chipsami. Nie ćwiczę, a przez ostatnie miesiące bardzo mało się ruszam. W lecie i jesienią lubię chodzić na wycieczki w góry, ale robię to bardzo nieregularnie.  Posiłki w 90% jem w domu. W moim domu rodzinnym gotowała mama, nigdy nie jedliśmy tłusto, zawsze dużo warzyw, nabiału i ja chyba gotuję dość podobnie. Chociaż gdyby policzyć makro to wyszłoby, że 80% mojej diety to węglowodany 😅 Napojów słodzonych nie pijam, bo nie lubię. Alkoholi też. 

Chodziłam kiedyś na siłownię, ale wolałam ciężary niż cardio czy interwały. 

 

Jeśli masz takie problemy ze zrzuceniem wagi mimo ćwiczeń to faktycznie spróbowałabym znaleźć medyczną przyczynę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 08:53, Kris0x0000 napisał(a):

Przytyłem ponad 20kg podczas przyjmowania esci. Potrzebowałem roku żeby to zrzucić. Jem wszystko na co mam ochotę ale tylko w granicach dziennego limitu kcal (ważę posiłki). Dodatkowo biegam 5 dni w tygodniu (również w zimę). 

A ile jesz kalorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2024 o 18:48, mienta napisał(a):

Jak myślicie, czy ludzie z prawidłowym BMI odżywiają się zdrowo, pilnują diety? Mają tak silną wolę, że nie kuszą ich fast foody ani słodycze? Trenują interwały 5 razy w tygodniu? To też pytanie do osób z prawidłową masą ciała. Jak się odżywiacie? Ile i jak ćwiczycie?


BMI 18,5 - codziennie jem słodycze (głównie czekolada itp), bardzo często fast foody (i to duże porcje) albo gotowce (typu naleśniki z serem ze sklepu podgrzewane w mikrofali). Praktycznie nie jem warzyw i owoców, chyba że liczą się frytki z keczupem lub chipsy ;) Piję wyłącznie słodkie napoje bo nie lubię wody. Nie ćwiczę wcale…dzisiaj mój licznik kroków mówi mi że zrobiłam ich 3500 i tak jest raczej codziennie. Chodzę mało, przemieszczam się wszędzie samochodem w sumie. Nie tyję chociaż biorę min Lit i mam prawie 40 lat więc powinnam mieć coraz słabszą przemianę materii. Oprócz syfu w głowie który raczej na wagę nie wpływa mam jeszcze tocznia ale w lekkim wydaniu i z niewielkimi objawami. Ludzie którzy mnie znają i widzą co i w jakich ilościach jem (np w pracy) patrzą się na mnie jak na trójgłowego potwora… prawie codziennie słyszę jak to niesprawiedliwe etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jak miałem 16 też nie wiedziałem jak z chudnąć na początku tak samo próbowałem jak najmniej jeść i z 80kg po miesiącu ważyłem 83kg czułem się wtedy całkowicie bezradny więc zacząłem szukać porad w Internecie i przeczytałem o tym by jeść 5 posiłków dziennie więc zacząłem tak jadać byle co poza śniadaniem na które zawsze jadałem kanapkę z czarnego ziarnistego pieczywa i jajkiem po czym zawsze popijałem to sokiem jabkowym z biedronki a następnie z rana jeździłem na rowerze i z 83kg moja waga spadła do 77kg unikając słodkich napoi i pijąc samą wodę.

 

Do tej pory jem 5 razy byle czego dziennie ale na rowerze już tak często nie jeżdżę dalej staram się unikać słodkich napoi i moje BMI wynosi 24.68 a wtedy 28.06.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×