Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam depresję i od 5 lat tylko leżę w łóżku.


lorana

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lorana napisał(a):

Nigdy żaden lekarz nie proponował mi udziału w badaniach klinicznych. Wszyscy tylko jednogłośnie byli za EW, a jak to nie pomogło to zostałam z niczym.

Może ta esketamina coś by dała?

Nie wiem. Mnie lekarka ostatnio chciała skierować do szpitala na kwalifikację do programu lekowego z esketaminą, ale odmówiłam. Szpital nie dla mnie a ona też nie naciskała za specjalnie, bo wie, że gdybym bez problemu się zgodziła to by wtedy na prawdę należało zacząć się martwić. Także stwierdziła, że w takim razie próbujemy z badaniem klinicznym nad nowym lekiem bo może mnie wciągnąć do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś badania na boreliozę, Bartonelloze ? ciężkie objawy depresyjne mogą mieć przyczynę organiczną w postaci zakażenia chorobami odkleszczowymi. Objawy lękowe, nerwicowe i depresyjne występują w przebiegu takich chorób, jak borelioza (szczególnie neuroborelioza), bartonellozy i babesioza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WinnaMimoza napisał(a):

Miałaś badania na boreliozę, Bartonelloze ? ciężkie objawy depresyjne mogą mieć przyczynę organiczną w postaci zakażenia chorobami odkleszczowymi. Objawy lękowe, nerwicowe i depresyjne występują w przebiegu takich chorób, jak borelioza (szczególnie neuroborelioza), bartonellozy i babesioza.

Nie miałam,pewnie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 13:13, lorana napisał(a):

Leczę się psychiatrycznie od 14 lat, miałam kilka terapii, obecnie też mam. 10 razy byłam w szp. psychiatrycznych, kilka na oddziałach dziennych. Nic nie pomaga.

 

Miałam serię elektrowstrząsów, brałam ponad 30 różnych leków.Miałam też tms i ketamine dożylnie.Wszystko bez efektu.

Zastanawiam się nad wszczepieniem stymulatora dba albo vns na depresję, ale takie zabawy są bardzo drogie.

wszystko już mnie boli od leżenia, nie mam siły chodzić. Moja wegetacja to ogromne cierpienie,ostatkiem sił utrzymuję się przy życiu.

 

Daleko masz do Wrocławia ? Skąd jesteś ?

 

We Wrocławiu jest Uniwersytecka Klinika Psychiatrii na ul. Pasteura - kiedyś tam byłem. Z tego co kojarze to we wtorki i czwartki był... (nie wiem czy to dobre określenie) casting, i po rozmowie z konkretnymi przypadkami (najlepiej zabrać dokumentacje całą) lekarze decydowali o przyjęciu na oddział konkretnych przypadków. Na oddziale dla pacjentów z depresją kliniczną na pewno (już 4 lata temu) były programy z es-ketaminą, pregabaliną, przezczaszkową stymulacją magnetyczną, elektrowstrząsy. Z tego co się orientuje to pare przypadków osób z cieżką depresją kliniczną i OCD zoperowano również  na DBS w ramach grantów naukowych, ale to jest już ostateczność i wcale nie jest o to łatwo - nawet jeśli chciałoby się zoperować w ramach samofinansowania zabiegu. Na taki zabieg musi wyrazić zgode niezależnie kilku lekarzy, którzy zapoznają się z dokumentacją medyczną - ta musi w zasadzie wyczerpywać wszystkie możliwe nieingerencyjne mechanicznie drogi leczenia, etc.

 

J.Rymaszewska jest kierownikiem Katedry - tutaj masz opis przypadku pewnej pacjentki z cieżką depresją zoperowanej DBS w ramach programu naukowego. 20min30sek gdzieś wywiad "przed", a potem 1h 04min "po" .  Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×