Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nic złego się nie działo za to efekt przeciwlękowy i antydepresyjny dość szybko się poprawił.

Z tym że ja ci cały czas piszę o tym jak było u mnie kiedy brałem duloksetynę kilka lat temu jako jedyny lek. Obecnie biorę ją znowu ale jest zupełnie inaczej, o wiele dłużej czekałem na efekty (co najmniej 6 tygodni) i nie jest tak dobrze jak za pierwszym razem. Tak często jest z antydepresantami, za kolejnym razem już nie działają tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem na pewno więcej energii, motywacji, więcej mi się chciało. Byłem znacznie bardziej pewny siebie w kontaktach z ludźmi, mniej się stresowałem, mniej złościły mnie drobne rzeczy które wcześniej były problemem.

Negatywne myślenie o sobie zupełnie zniknęło, czułem się dobrze w swojej skórze a wierz mi to rzadkość. Cały czas chciało mi się coś robić co też było nowością bo najczęściej chcę właśnie nie robić nic. Znacznie więcej mówiłem, żartowałem, śmiałem się. Szczerze mówiąc to czułem się jak na haju wręcz ale innym niż po używkach, bo normalnie jadłem i zasypiałem. Gorzej że sen był płytki i co chwila wybudzałem się, aż w końcu o 4 nad ranem nosiło mnie już tak że nie mogłem dłużej leżeć, robiłem kawę, paliłem jednego za drugim i próbowałem przeczytać cały internet. Także sen był bardzo zaburzony, tak realnie to spałem może 4h na dobę ale w ciągu dnia nie czułem w ogóle zmęczenia w pracy. Zasypiałem jak niemowlę o 22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dopamina odpowiada także za pamięć?Jeśli tak to czy duleksetyna może ją blokować?Wiec po zmianie dawki z 120 na 60 pamięć i emocje moga powrócić.Po jakim czasie zauważyliście zmianę po zmniejszeniu dawki?Jak z waszą pamięcią po duleksetyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pmat napisał(a):

Pytanie czy dopamina odpowiada także za pamięć?Jeśli tak to czy duleksetyna może ją blokować?Wiec po zmianie dawki z 120 na 60 pamięć i emocje moga powrócić.Po jakim czasie zauważyliście zmianę po zmniejszeniu dawki?Jak z waszą pamięcią po duleksetyne?

Mi sie pamiec polepszyla gdy zaczelam brac Dulo,wczesniej bylo tragicznie ,zwlaszcza z koncentracja i skupieniem sie na czyms.Teraz jest o wiele lepiej .Nie wiem czy to zalezy tez od dawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Einar napisał(a):

Noradrenalina poprawia koncentrację i pamięć więc duloksetyna powinna z reguły poprawiać funkcje poznawcze 🙂

U mnie na szczescie tak sie stalo.Ale pamietam pierwsze dni na Dulo to w glowie byla czarna smola ,tak powolne procesy myślowe i tępota 🤣ze sie balam , co to dalej bedzie,a gdy skutki uboczne minęły ,to jakby jakis speed sie włączył i mysli byly szybkie i pozytywne,.Szkoda ze to byl taki złoty strzał i nie trwał dlugo,pozniej sie ustabilizowalo na poziomie :  jest dobrze😉no i jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lucy32 napisał(a):

Mi sie pamiec polepszyla gdy zaczelam brac Dulo,wczesniej bylo tragicznie ,zwlaszcza z koncentracja i skupieniem sie na czyms.Teraz jest o wiele lepiej .Nie wiem czy to zalezy tez od dawkowania.

Na początku roku zażywałem ecitoplarm 20mg i z pamięcią było lepiej ale nie super .A teraz zapominam coś przed chwilą się działo albo nie pamiętam co się kilka dni temu stało.nic teraz nie mogę zaplanować bo zapomnę .nie czy to wina leku czy dawki.jak się nie polepszy będę musiał iść do psychiatry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pmat napisał(a):

Na początku roku zażywałem ecitoplarm 20mg i z pamięcią było lepiej ale nie super .A teraz zapominam coś przed chwilą się działo albo nie pamiętam co się kilka dni temu stało.nic teraz nie mogę zaplanować bo zapomnę .nie czy to wina leku czy dawki.jak się nie polepszy będę musiał iść do psychiatry 

No widzisz,a ja tak mialam na sertralinie np,wiec widac kazdy roznie reaguje na jeden ten sam lek.Jednemu pomaga drugiemu nie za bardzo a trzeciemu wcale,Taka loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 16:36, acherontia styx napisał(a):

Na uciążliwe uboki po duloksetynie jest sposób - zwiększenie dawki, ale to trzeba konsultować z lekarzem.

Ja na 30mg też miałam uboki, po wskoczeniu na 60mg jak ręką odjął.

Jak długo byłaś na 30 mg i jak się czułaś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Na 30mg byłam może z 4 dni 😂 bo uboki mi przeszkadzały i lekarka zwiększyła mi od razu do 60mg.

Tez tak mialam,bedac za dlugo na 40mg(ok 3tyg) .Naastepnego dnia po tym czasie gdy wzielam 60mg bylo juz super.przynajmniej wiem ze podniesienie dawki polepszylo mi moj stan.Odeszly tez mdlosci i zawroty w glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja była lżejsza? Większa radość z życia, więcej motywacji, pewności siebie? 

Ja jestem 7 dzień na dawce 30 mg. Lęki wyciszone. Za tydzień wchodzę na 60 mg i jestem ciekawy jak będzie. Póki co niestety depresja jest. Na szczęście zero skutków ubocznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Einar napisał(a):

Depresja była lżejsza? Większa radość z życia, więcej motywacji, pewności siebie? 

Ja jestem 7 dzień na dawce 30 mg. Lęki wyciszone. Za tydzień wchodzę na 60 mg i jestem ciekawy jak będzie. Póki co niestety depresja jest. Na szczęście zero skutków ubocznych. 

Na 30 to mi tez dopiero lęki odeszly a dopiero 60tka wziela sie bardziej za depresje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×