Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się dzisiaj śniło, że byłem znowu w psychiatryku i się obudziłem w nocy przerażony z ogromną ulgą, że to tylko zły sen.

 

Co do urlopów, u mnie w poprzedniej pracy był facet, który pracował tam od ponad 10 lat i zawsze brał urlop w swoje urodziny, szef już mu z automatu wpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pracuje na etat to urlop jest jakby z zasady, więc chyba pracowałeś na czarno, skoro nie miałeś urlopu. U mnie np. w ciągu roku muszę przynajmniej raz wziąć dłuższy urlop trwający przynajmniej 14 kolejnych dni, bo jak tego nie zrobię, to nie dostanę dodatku wakacyjnego. Zresztą... w pracy najlepiej lubię urlopy, bo człowiek nie pracuje, a jednak nie ma poczucia pasożytowania 🙂  - tak więc @Melodiaa odpoczywaj i ciesz się urlopem. Swoją drogą... @94. umiejętność dobrego odpoczynku i regeneracji sił jest ważna i trzeba się tego nauczyć. Zmęczony człowiek nie pracuje wydajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dryagan napisał(a):

Jak się pracuje na etat to urlop jest jakby z zasady, więc chyba pracowałeś na czarno, skoro nie miałeś urlopu. U mnie np. w ciągu roku muszę przynajmniej raz wziąć dłuższy urlop trwający przynajmniej 14 kolejnych dni, bo jak tego nie zrobię, to nie dostanę dodatku wakacyjnego. Zresztą... w pracy najlepiej lubię urlopy, bo człowiek nie pracuje, a jednak nie ma poczucia pasożytowania 🙂  - tak więc @Melodiaa odpoczywaj i ciesz się urlopem. Swoją drogą... @94. umiejętność dobrego odpoczynku i regeneracji sił jest ważna i trzeba się tego nauczyć. Zmęczony człowiek nie pracuje wydajnie

 

Wcześniej w korpo pracowałem na uop (takie były zasady), teraz mam zlecenie, co mi bardzo odpowiada, bo nie muszę brać urlopu i mogę odejść z dnia na dzień jak będę miał ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dryagan napisał(a):

odpoczywaj i ciesz się urlopem.

Dziękuję...z pewnością zaowocuje to na forum - więcej czasu 😁

 

4 godziny temu, 94. napisał(a):

teraz mam zlecenie, co mi bardzo odpowiada, bo nie muszę brać urlopu i mogę odejść z dnia na dzień jak będę miał ochotę

Owszem ale zawsze UOP to najkorzystniejsza opcja. To tak jakby dzieci nie cieszyły się z wakacji tak piszesz w odniesieniu do urlopu. A zmęczenie "materiału" to kwestia czasu. 

Też pracowałam na umowę zlecenie 3 lata 😉 Nikt nie płacił za wolne ani chorobowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melodiaa napisał(a):

Dziękuję...z pewnością zaowocuje tona forum - więcej czasu 😁

 

Owszem ale zawsze UOP to najkorzystniejsza opcja. To tak jakby dzieci nie cieszyły się z wakacji tak piszesz w odniesieniu do urlopu. A zmęczenie "materiału" to kwestia czasu. 

Też pracowałam na umowę zlecenie 3 lata 😉 Nikt nie płacił za wolne ani chorobowe. 

 

Aktualnie wolę być na zleceniu, na chwilę obecną bardziej mi odpowiada. Tym bardziej, że to tylko taka tymczasowa praca, bo na dłuższą metę za taką wypłatę nie wyżyję, chociaż szukanie innej pracy idzie mi średnio, w sumie to nie idzie mi wcale, bo jej nawet nie szukam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 94. napisał(a):

 

Aktualnie wolę być na zleceniu, na chwilę obecną bardziej mi odpowiada. Tym bardziej, że to tylko taka tymczasowa praca, bo na dłuższą metę za taką wypłatę nie wyżyję, chociaż szukanie innej pracy idzie mi średnio, w sumie to nie idzie mi wcale, bo jej nawet nie szukam. 

Ano tymczasowo może być. Pamiętam jakie miałeś przejścia ostatnio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Ano tymczasowo może być. Pamiętam jakie miałeś przejścia ostatnio. 

 

Najgorsze że po tych "przejściach" nie mogę dojść do siebie i stałem się skrajnie aspołeczny i apatyczny.

 

Edytowane przez 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 12:53, Dryagan napisał(a):

Ja mam wolne z zasady: dzisiaj dzień rektorski, jutro wolne za 11 listopada (święto przypadające w sobotę)

Z ciekawości, jak masz dzień rektorski to musisz go pokrywać urlopem? 

Pytam, bo ja w szkole miałam 2 dzień dyrektorski i ja tego pokrywać urlopem nie muszę, ale np. niektórzy pracownicy szkoły już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

Z ciekawości, jak masz dzień rektorski to musisz go pokrywać urlopem? 

Pytam, bo ja w szkole miałam 2 dzień dyrektorski i ja tego pokrywać urlopem nie muszę, ale np. niektórzy pracownicy szkoły już tak.

Nie, no co Ty. Dzień rektorski to dodatkowo wolny od pracy dzień, nie ma nic wspólnego z urlopem. Takich dni jest kilka w roku (policzyłem, że siedem w tym roku), więc w sumie się opłaca. Taki prezent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dryagan napisał(a):

Nie, no co Ty. Dzień rektorski to dodatkowo wolny od pracy dzień, nie ma nic wspólnego z urlopem. Takich dni jest kilka w roku, więc w sumie się opłaca.

Pytałam z ciekawości, bo u mnie w szkole np. obsługa (sprzątaczki, woźny etc.) muszą dzień dyrektorski pokrywać urlopem. Nie wiem jak pracownicy administracyjni, bo nie pytałam. A ja to jeszcze inna bajka bo ja pracuje tylko ja uczniowie są na terenie szkoły. Uczniów nie ma w szkole, mnie też nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 12:53, Dryagan napisał(a):

Ja mam wolne z zasady: dzisiaj dzień rektorski, jutro wolne za 11 listopada (święto przypadające w sobotę)

 

U mnie dają wolne za 11.11 przed świętami 22.12, co się kumuluje w 5 dni wolnego. Mini urlop bez brania urlopu, bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jurecki napisał(a):

Chyba jestem zakupoholikiem. Od 3 robię zakupy na Allegro. Od 3 bo nie mogę spać. Wiozłem masę produktów, rękawiczki i czapki. Ale to co nie będzie pasować to zwrócę. Myślę wziąć dwie czapki i rękawiczki :mrgreen: 

Haha ja tam miałam wczoraj :mrgreen: 

 

U mnie tylko wolne w czerwone kartki...innych prezentów nie mam :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, initium napisał(a):

 

U mnie dają wolne za 11.11 przed świętami 22.12, co się kumuluje w 5 dni wolnego. Mini urlop bez brania urlopu, bajka

Hmmm, ja mam na święta wolne od 23 XII do 1 stycznia (w tym trzy rektorskie), bez brania urlopu. Praca na uczelni ma swoje plusy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dryagan napisał(a):

Hmmm, ja mam na święta wolne od 23 XII do 1 stycznia (w tym trzy rektorskie), bez brania urlopu. Praca na uczelni ma swoje plusy 🙂 

Mam tak samo, z tym, że ja mam 22.12. też wolny.

 

A tak ogólnie to byle do 1 grudnia bo od 2 do 5 też mam wolne 😅 bardzo mi się podobają 4 dniowe weekendy z kupra, bo uczniowie mają coś (cholera wie co) i nie mają zajęć 😎

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×