Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy potrzebna mi psychoterapia?


xandzia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Rok temu zostały u mnie zdiagnozowane zaburzenia lękowe (lęk napadowy/lęk paniczny) jestem aktualnie na lekach; mozarin i pregabalin Zentiva. Dostałam również skierowanie od psychiatry do psychologa bo stwierdził że potrzebuje terapii jednak po 3 wizytach poznawczych psycholog stwierdził że nie widzi podstaw do skierowania mnie na terapię. Mam teraz mętlik w głowie. Co robić? Szukać innego psychologa czy rzeczywiście tego nie potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej
Jeśli czujesz że potrzebujesz pomocy to jak najbardziej poszukaj innego psychologa. 
Ja sam kiedyś zderzyłem się z tym że terapeutka stwierdziła że wg niej nie potrzeba mi terapii mimo że od wielu lat zmagałem się z nerwica lękową i nawrotami depresji... A to tylko dlatego że akurat tego dnia miałem lepszy nastrój. 
Kiedyś też trafiłem do psychiatry, o którego psychice po kilku spotkaniach wiedziałem więcej niż on o mojej 🙂
To ważne by trafić na lekarza z którym znajdzie się jakieś takie połączenie, który dotrze do sedna tego co jest problemem.
Ja w końcu trafiłem na terapeutkę która mi pomogła. Zatem jeszcze raz... warto szukać. Lekarze to tez ludzie, nie są nieomylni. Ale jak trafisz dobrze, naprawdę pomogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×