Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy żołądkowo-jelitowe a nerwica.


Bella2711

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Boję się. 

Powiem tak robiłam. Podstawowe badania. 

USG, EKG, morfologia, ob crp, próby trzustkowe, wątrobowe, trojglicerydy, krzepnięcie krwi, potas, żelazo, magnez. Narazie chyba tyle. Wszystko w normie. Wyszło że mam zespół Gilberta ale nie wiadomo dokładnie. Problemy z żołądkiem i jelitami przyszły od sierpnia, zaczal mnie bolec ciągle brzuch, żołądek, jelita. I zaczęłam panikować że pewnie mam raka ze coś poważnego i wróciły ataki paniki. I od tego sierpnia czuje się koszmarnie. Boję sie. Byłam u gastrologa dostałam leki które mało pomogły po tych lekach miałam wziąć antybiotyk na Helicobacter ( robiłam test z kału) nie biorę narazie. Myślę żeby pierwszy iść na gastroskopie. Ciągle mam jakieś objawy ze strony układu pokarmowego doszło do tego ze boję się jeść. Zaczęłam jwsc lekkostrawnie. Nie jem słodyczy tłustych rzeczy i sporo przez to schudłam. Ale i tak boje się ze mam raka. Mam ciągły stres, lęki. Zapisałam się na terapię narazie mało pomaga a w grudniu idę do psychiatry. 

Mam ciągle zaparcia, kal z dużą ilością brzozowego lub pomarańczowego sluzu. Robiłam test na krew utajoną wyszedł negatywny ale nie wiem czy mogę ufać testom. 3 lata temu robiłam gastroskopie. Wyszła lekka przepuklina, Helicobacter, refluks, zapalenie zołądka i dwunastnicy . Nie jem już tłustych rzeczy więc powinno się poprawić ale jest, była lekka poprawa. Ale myślę że dalej jem źle bo jem mało witamin, jem bardzo mało warzyw bo nie każde trawię. Nie wiem boję się ze jest mi coś poważnego zs jednak to nie nerwica. Mam też inne dolegliwości ale te najbardziej mi dokuczają jak i sercowe. Mam problem z wyproznianiem czasem mam wrażenie że nie mogę załatwić się do końca. Więc boję się ze jest jakiś guz. Albo coś . Wyprozniam się najczęściej co 2 3 dzień zależy czasem codzinnie. Nie wiem czy to wszystko powoduje nerwica czy jakiś poważny problem. No ciągle jest mi źle. Bole zoladka bole jelit na porządku dziennym. Nie mogę spać bo ciągle myślę i się boję. Bo nie wiem skąd ten śluz skąd bóle. Jeszcze dostałam jelitówke chyba albo jakieś zatrucie albo coś gorszego od wczoraj wieczora mam biegunkę koloru żółtego i z dużą ilością śluzu żółtego ta biegunka była jakaś nie jak do końca biegunka tylko takie poszarpane coś z dużą ilością śluzu. Nie wiem czy tak wygladac  może jelitówka . Brzuch strasznie boli czuje się pełna scisnieta itd. Męża też boli brzuch ale bisgunki nie ma. Strasznie się martwiw że jednak jest coś nie tak. I żółta biegunka może coś z trzustka miałam próby robione 3 czy 2 miesiące temu wiwc nie wiem czy mogło się coś zmienić. Boję się ze umrę. Nie wiem co robic.  Nie wiem już gdzie szukać pomocy. Bo nie wiem czy neriwca daje też takie objawy. 😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bella2711, skorzystaj z pomocy dietetyczki klinicznej, psychodietetyczki. Może zaproponuje Ci zrobienie dodatkowych, bardziej szczegółowych badań kału. Bo mi też dolegały hemoroidy, fałszywe parcie, poczucie niepełnego wypróżnienia. Czasem też nagle zachciało mi się siku i/lub kupę, będąc np. w szkole, pracy czy na mieście. Więc wiem, że dolegliwości brzuszne bardzo dezorganizują codzienne życie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek_xd5932 napisał:

Bella2711, skorzystaj z pomocy dietetyczki klinicznej, psychodietetyczki. Może zaproponuje Ci zrobienie dodatkowych, bardziej szczegółowych badań kału. Bo mi też dolegały hemoroidy, fałszywe parcie, poczucie niepełnego wypróżnienia. Czasem też nagle zachciało mi się siku i/lub kupę, będąc np. w szkole, pracy czy na mieście. Więc wiem, że dolegliwości brzuszne bardzo dezorganizują codzienne życie.

 

Tylko nie wiem gdzie szukać takiego dietetyka u mnie w mieście nie ma. I jak to wygląda cenowo. I jakie badania bym musiała zrobić w tym kierunku  hemoroidow itd. Bo w sumie trochę krucho teraz z kasa i tak nie wiem czy będzie mnie stać na dietetyka i badania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 01:51, Bella2711 napisał:

Tylko nie wiem gdzie szukać takiego dietetyka u mnie w mieście nie ma. I jak to wygląda cenowo. I jakie badania bym musiała zrobić w tym kierunku  hemoroidow itd. Bo w sumie trochę krucho teraz z kasa i tak nie wiem czy będzie mnie stać na dietetyka i badania. 

Poszukaj online, jak wpiszesz w google to wyrzuci listę osób. Możesz poszukać też grup na fb, tam dużo dietetyków klinicznych się ogłasza, niektórzy robią to nawet pro bono czasami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×