Skocz do zawartości
Nerwica.com

Do wszystkich obrońców psychoterapii


Gość klex

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia moja próba psychoterapii rozmawiałem związkach z ludźmi z forum.

Generalnie wyszło z tego jeżeli rozmawiam z takimi ludźmi sam jestem chory psychicznie

i że nie warto się z nimi zdawać i że nie warto zaglądać na takie fora i się z nimi w ogóle zadawać.

Ja jednak uważam inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, klex napisał:

Ostatnia moja próba psychoterapii rozmawiałem związkach z ludźmi z forum.

Generalnie wyszło z tego jeżeli rozmawiam z takimi ludźmi sam jestem chory psychicznie

i że nie warto się z nimi zdawać i że nie warto zaglądać na takie fora i się z nimi w ogóle zadawać.

Ja jednak uważam inaczej

Czasem rozmowa o problemach może przytłoczyć jeśli jesteś wrazliwy i chłoniesz czyjeś emocje jednakże...

Zdrowy czy chory to nadal człowiek. Choroba nie zawsze odbiera wszystkie funkcje poznawcze więc taka osoba nadal może być bardzo wartościowa. Wśród twórców było i jest sporo osób z problemami psychicznymi. O wielu z nich nie wiemy. A potem się zachwycamy ich twórczością myśląc, że są zdrowi. 

Edytowane przez madmax6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, klex napisał:

Ostatnia moja próba psychoterapii rozmawiałem związkach z ludźmi z forum.

Generalnie wyszło z tego jeżeli rozmawiam z takimi ludźmi sam jestem chory psychicznie

i że nie warto się z nimi zdawać i że nie warto zaglądać na takie fora i się z nimi w ogóle zadawać.

Ja jednak uważam inaczej

 

Na tym forum jest cały przekrój ludzi, jak zauwazyłam. Od ludzi z lekkimi zaburzeniami, albo takich, ktorzy sobie poradzili z chorobą, po osoby z cięższymi zaburzeniami.

Chciałabym wierzyc, ze kazdy moze tu sie odnaleźć, czy tez znaleźć coś dla siebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dużo zależy od rodzaju forum, nie wiem czy terapeuta z którym to omawiałeś faktycznie wie jaka panuje tu tendencja (tzn. że mimo wszystko jest bardziej wspierająca niż pogłębiająca zaburzenia). Możliwe, że chodziło jej/jemu o fora na których ludzie tylko bardziej się nakręcają w swoich zaburzeniach bo takie faktycznie nie są dobre dla procesu zdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poznałem kilka osób na tym forum jedna była moją partnerką 5 lat i zdradziła mnie z lewą albo jak kto woli prawą ręką prezesa partii w całym województwie (nie będę mówiło nawet jakie to województwo)  druga osoba osoba zapewne niektórzy mogą ja znać z forum kamaja albo inne nicki popełniła samobójstwo i czy dalej uważacie że warto - 5 lat poświeceń wyjęte z życia a potem 10 lat kac -warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×