Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spis powszechny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób ochrzczonych w Kościele katolickim, ale wyznającym inną wiarę lub będących ateistami. Co podacie w spisie jako wyznawaną religię? Czy fakt, że Was ochrzczono, ma dla Was jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, z o.o. napisał:

Mam pytanie do osób ochrzczonych w Kościele katolickim, ale wyznającym inną wiarę lub będących ateistami. Co podacie w spisie jako wyznawaną religię? Czy fakt, że Was ochrzczono, ma dla Was jakieś znaczenie?

Fakt, że Cię ochrzczono nie sprawia, że musisz się identyfikować z jakimkolwiek wyznaniem.

Ja zaznaczyłam, że nie należę do żadnego wyznania.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 23:26, z o.o. napisał:

Mam pytanie do osób ochrzczonych w Kościele katolickim, ale wyznającym inną wiarę lub będących ateistami. Co podacie w spisie jako wyznawaną religię? Czy fakt, że Was ochrzczono, ma dla Was jakieś znaczenie?

Sam akt ma dla mnie takie znaczenie jak to, że 17 lat temu kolega z podwórka siknął mnie wodą z plastoletu w lany poniedziałek. Nawet jakby mi petem krzyż na czole wypalili, zaznaczyłbym, tak jak i zresztą zaznaczyłem, brak wyznania. A co o mojej przynależności do KRK uważa rzeczona instytucja, to mi powiewa.

 

Jako narodowość na pierwszym miejscu wpisałem narodowość, dla której opcji nie było w spisie, bo związana jest z moją małą Ojczyzną. Polskość określiłem na miejscu drugim.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×